02 ثور 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

شمار قربانیان حملات تروریستی سریلانکا به 290 نفر رسید

کلمبو – اسکای نیوز– 2 ثور – باختر تعداد تلفات ...

فی انس طلا 1276 دالر عرضه می شود

کابل 2 ثور باختر فی انس طلا در بازارهای بین...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتتاثیر وقت صرف شام بر پیشگیری از سرطان

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

تهران-ایرنا- 30 سرطان – باختر                                                          
نتایج یک مطالعه نشان می دهد که صرف طعام شب  کم از کم دو ساعت پیش  از زمان خواب می تواند خطر ابتلا به سرطان های سینه و پروستات را کاهش دهد                                                                     
به نوشته روزنامه تلگراف، این مطالعه که توسط محققان موسسه 'گلوبال هلث' بارسلونای اسپانیا انجام شد، نشان می دهد، افرادی که پس از صرف شام دو ساعت صبر می کنند و بعد می خوابند در قیاس با افرادی که بعد از ساعت 10 شب و یا نزدیک به زمان خواب نان شب  می خورند، با کاهش 20 درصدی خطر ابتلا به سرطان روبرو هستند.
این مطالعه، اولین تحقیقی است که ارتباط میان خطر ابتلا به سرطان و زمان صرف غذا را بررسی می کند و به گفته محققان نتایج این مطالعه پیامدهایی برای پیشگیری از ابتلا به سرطان دارد.
داکتر 'منلیس کلویناس'، نویسنده اصلی این مطالعه گفت: نتایج مطالعه ما نشان می دهد که تبعیت از الگوهای روزانه غذا خوردن با خطر کم تر ابتلا به سرطان ارتباط دارد.'
وی افزود: یافته های این مطالعه بر اهمیت ارزیابی ریتم های شبانه روزی در تحقیقات در زمینه رژیم غذایی و سرطان تاکید می کند.
سرطان های سینه و پروستات، از شایع ترین سرطان ها در بریتا نیا  به شمار می روند بطوریکه از هر هشت نفر یک نفر را مبتلا می کنند. اما مطالعه جدید نشان می دهد که صرف زودتر نان شب می تواند این خطر را به یک نفر در هر 10 نفر کاهش دهد.
سرطان های سینه و پروستان همچنین از جمله سرطان هایی هستند که ارتباط به شدت محکمی با کارهای شیفت شب، اختلال در ریتم شبانه روزی و تغییر ریتم های بیولوژیکی دارند.
محققان خاطر نشان کردند که برای کشف دلایل یافته های این مطالعه لازم است که تحقیقات بیشتری بر انسان ها صورت گیرد اما همه مسائل ظاهرا نشان می دهند که زمان خواب بر ظرفیت بدن انسان برای سوخت و ساز غذا تاثیر دارد.
آشنا 

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.