03 سرطان 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

اخبار فشرده آماری تیم‌ها تا پایان روز دهم جام جهانی 2018روسیه

اخبار فشرده آماری تیم‌ها تا پایان روز دهم جام جهانی 2018روسیه

کابل 3سرطان باختر 1- منابع خبری دهمین روز از بیست و...

معین سیاسی و سرپرست وزارت خارجه با سفیر آسترالیا در کابل ملاقات کرد

معین سیاسی و سرپرست وزارت خارجه با سفیر آسترالیا در کابل ملاقات کرد

کابل 3سرطان باختر حکمت خلیل کرزی معین سیاسی و سرپرست وزارت...

Youtube Player

khantry design

اعلانات


دوشنبه ، 26 سرطان 1396 ، 12:57

تاکید والی بلخ براصلاح نظام

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

شهرمزارشریف 26 سرطان باختر
والی بلخ می گوید که حکومت درکار آوردن اصلاحات بنیادین و تامین امنیت شهروندان ناکام بوده است.
عطامحمد نور با تاکید براصلاح نظام می گوید هیچ گام موثری درراستای تامین ثبات و امنیت و پیشرفت  اقتصادی از جناب حکومت وحدت ملی برداشته نشده است.
عطا محمد نور که به تازگی به ائتلاف جدیدی زیر نام نجات افغانستان با جنرال دوستم معاون نخست ریاست جمهوری و حاجی محمد محقق معاون دوم ریاست اجراییه پیوسته است، می گوید که هدف از ایجاد این ائتلاف  اصلاح نظام است نه سقوط آن.
او با اشاره به کمیته تدارکات ملی که در راس آن رییس جمهور غنی قرار دارد مدعی شد که این کمیته غرق در فساد گسترده است.
حاجی محمد محقق معاون ریاست اجراییه حکومت وحدت ملی و عضو ارشد ائتلاف نجات برای افغانستان نیز در سخنانی کمیته تدارکات ملی را غرق در فساد خوانده بود.
والی بلخ که رییس اجرایی حزب جمعیت اسلامی  نیز است می گوید که ائتلاف نجات برای افغانستان درراستای اصلاح نظام خواهد کوشید تا زمینه برای تامین امنیت بهتر به شهروندان ونیز پیشرفت های اقتصادی و مشارکت ملی فراهم شود.
اما محمد اشرف غنی رییس جمهوری افغانستان درواکنش به اتهام انحصارگرایی قدرت ازسوی ارگ گفته بود" آیا وضعیت وسیاستی که محدود به دو انگشت باشد ، قابل دوام است؟ ویا اینکه کل مردم افغانستان باید درسیاست شریک باشند"
او همچنان گفته بود که تا پیش از حکومت او، هرگز تصمیم ها به صورت مشارکتی  گرفته نشده بود.
به دنبال افزایش انتقاد ها ازحکومت وحدت ملی ، حرکت سیاسی محور مردم افغانستان نیز روز گذشته رسما اعلام موجودیت کرد. این حرکت ظاهرا درواکنش به  آنچه ناکامی های حکومت افغانستان درامرتامین امنیت، اقتصاد و سیاست خوانده می شود، اعلام موجودیت کرد.
اما شاه حسین مرتضوی سخنگوی رییس جمهور تاکید می کند که بیشتر خواست های مطرح شده ازسوی جنبش های شکل گرفته اعتراضی، در برنامه های ملی واصلاحی رییس جمهور غنی وجود دارد.
وی گفته است که دولت از مخالفان سیاسی خود، انتظار دارد تا آنان طرح های جامع برای اصلاح و تغییر، جهت رسیدگی به خواست های شان ارائه کنند، اما مخالفان سیاسی حکومت به جای ارائه طرح ها به انتقاد می پردازند.
مرتضوی گفته است که ثبت دارایی های مقامات دولتی یکی از طرح های جامع برای جلوگیری از فساد است که از جانب رییس جمهور و اداره عالی مبارزه با فساد درخواست شده است، اما تاکنون آنانی که ادعای فساد در نظام را دارند به آن تن در نداده اند.ختم/نعیم دوستی

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.