30 حمل 1394

RSS Facebook

اعلانات

Shakeeb Rahmati Weblog

خبر های جدید

پیام ستر جنرال عبدالرشید دوستم معاون اول ریاست جمهوری

هموطنان عزیز، خواهران و برادران! صبح امروز دشمنان زبون مردم افغانستان،...

رئیس جمهور غنی از اعضای ولسی جرگه بخاطر تایید ۱۶ تن از نامزد وزرا، قدردانی کرد

کابل باختر 29 حمل محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان...

Youtube Player

khantry design

اعلانات


سیاسی

کابل باختر 29 حمل

ستر جنرال عبدالرشید دوستم معاون اول ریاست جمهوری امروز با وزرای مبارزه علیه مواد مخدر، ترانسپورت ، کار و امور اجتماعی شهدا و معلولین  و امور زنان در اقامت گاهش دیدار و با آن ها پیرامون اوضاع کشور و از سرگیری تلاش های گسترده در تسریع روند برنامه های انکشافی دولت دیدار کرد.

به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر،

در این دیدار که شماری از نمایندگان مردم در پارلمان کشور نیز حضور داشتند معاون اول ریاست جمهوری طی سخنانی انتخاب وزرای مذکور و سایر وزرا را از سوی پارلمان کشور به ایشان تبریک گفته و برای آنان از خداوند بزرگ در راستای خدمت گذاری به مردم و کشور آرزوی موفقیت کرد.

معاون اول ریاست جمهوری خطاب به وزرای کابینه دولت گفت که کشور در مرحله بسیار حساسی قرار دارد و مردم از شما می خواهند که به رکود موجود در وزارت خانه ها پایان داده شود و  وزرا باید روند کار در راستای عملی شدن برنامه های انکشافی و توسعوی در وزارتخانه های مربوط را سرعت بخشند.

معاون اول ریاست جمهوری افزود که دولت سعی خود را بخرچ داده است تا بمنظور حمایت از حقوق زنان در کشور سهم زنان در کابینه کنونی برجسته باشد و من پیروزی بانوانی را که تازه به کابینه راه یافته اند به آنان تبریک می گویم و امیدوارم که آنان نیز به نوبه خویش در حراست و پاسداری از حقوق و وجایب زنان کار کنند.

در جریان این دیدار وزرایی که تازه به کابینه دولت راه یافته اند و از سوی پارلمان کشور رای اعتماد بدست آورده اند از حمایت بیدریغ معاون اول ریاست جمهوری اظهار سپاس گزاری کرده اطمینان دادند که با تمام نیرو برای خدمت به مردم عزیز خویش کمر بسته اند وسعی می ورزند تا امور متعلقه بزودی از سر گرفته شود تا کشور در مسیر پیشرفت و ترقی گام بردارد.

در این دیدار همچنان چند تن از نمایندگان مردم در پارلمان کشور نیز ابراز داشتند که پارلمان کشور به وزرای پیشنهادی رئیس جمهوری رای اعتماد دادند و اکنون از آنان می خواهیم تا بزودی دست بکار شوند تا برنامه های انکشافی وزارتخانه راه عملی یابند تا مردم نیز از بلاتکلیفی نجات یابند.

این نمایندگان مردم همچنان ازدولت خواستند تا به وضعیت امنیتی در کشور بیش از هر زمان دیگر توجه شود زیرا وضعیت در کشور از لحاظ امنیتی بسیار شکننده است و مردم در سراسر کشور از این رهگذر گرفتارنگرانی بیش از حد شده اند. 

هموطنان عزیز، خواهران و برادران!

صبح امروز دشمنان زبون مردم افغانستان، طی یک حمله انتحاری در شهر جلال آباد ولایت ننگرهار سی و سه تن از هموطنان مارا به شهادت رسانیده و بیش از صد تن دیگر را زخمی ساختند:

من با ابراز تأسف عمیق و عرض تسلیت به همه خانواده های قربانیان این حادثه غم انگیز و مردم شریف ولایت ننگرهار، برای شهدا از خداوند منان بهشت برین و برای بازمانده گان شان صبر جمیل آرزو می کنم.

امیدوارم که زخمی های این حادثۀ صحتمندی خود را باز یابند .

دشمنان مردم ما باید بدانند که این گونه حوادث نمی تواند به هیچوجه عزم و اراده مردم مسلمان و بادرایت افغانستان را در راه رسیدن به فردا های روشن  متزلزل سازد. دشمنان ما در میدان های جنگ در برابر نیرو های شجاع امنیتی کشور ما توانایی و مقاومت را از دست داده اند و از این رو ناجوانمردانه و بزدلانه دست به این گونه حملات وحشیانه می زنند.

آن ها باید بدانند که با این گونه حملات استقامت و پایداری مردم و نیرو های امنیتی کشور بیشتر می شود و آن ها با دلاوری بیشتری در سنگر مقاومت علیه دشمنان کشور خویش باقی خواهند ماند
 

کابل باختر 29 حمل

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان از اعتماد اعضای ولسی جرگه برای ۱۶ تن از وزرای پیشنهادی حکومت وحدت ملی، قدردانی کرد.

به گزارش آژانس باختر، در اعلامیه ای که از طریق دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری در این باره منتشر گردیده آمده است،

ولسی جرگه امروز برای ۱۶ تن از وزرای پیشنهادی حکومت وحدت ملی، همایون رسا وزیر تجارت و صنایع، داکتر فریده مهمند وزیر تحصیلات عالی، اسدالله حنیف بلخی وزیر معارف، اسدالله ضمیر وزیر زراعت و مالداری، عبدالباری جهانی وزیر اطلاعات و فرهنگ،  انجنیر علی احمد عثمانی وزیر انرژی و آب، سید سعادت منصور نادری وزیر امورشهر سازی ، نسرین اوریاخیل وزیر کار، امور اجتماعی، شهدا و معلولین،  دلبر نظری وزیر امور زنان، داکتر محمدالله بتاش وزیر ترانسپورت ، عبدالستار مراد وزیر اقتصاد، داکتر عبدالبصیر انور وزیر عدلیه، عبدالرزاق وحیدی وزیر مخابرات و تکنالوژی معلوماتی، انجنیر محمود بلیغ وزیر فواید عامه، سلامت عظیمی وزیر مبارزه علیه مواد مخدر و محمد گلاب منگل وزیر امور سرحدات و قبایل، رای اعتماد داد. 

رئیس جمهوری اسلامی افغانستان برای وزرای جدید حکومت وحدت ملی در راستای خدمت به مردم افغانستان، آرزوی موفقیت می کند.
 

کابل باختر 29 حمل

حامد کرزی از رای اعتماد وکلای ولسی جرگه به نامزد وزیران استقبال نمود.

در یادداشت که از سوی دفتر رییس جمهور پیشین به آژانس باختر مواصلت ورزیده گفته شده، شورای ملی افغانستان به روز شنبه 29 حمل 1394 به 16 تن از نامزد وزیران معرفی شده از سوی حکومت وحدت ملی رای اعتماد دادند. حامد کرزی ریس جمهور پیشین افغانستان از تمامی وکلای ولسی جرگه برای دادن رای اعتماد به نامزد وزیران سپاسگزاری کرد و برای وزرا از بارگاه ایزد متعال آرزوی موفقیت نمود.

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL