02 قوس 1393

RSS Facebook

اعلانات

Shakeeb Rahmati Weblog

خبر های جدید

هامبورگ وشتودگارد با حریفان خود می رزمند

هامبورگ وشتودگارد با حریفان خود می رزمند

کابل باختر/ 2/ قوس درآلمان امشب دوبازی فوتبال درراستای تیم های...

درایتالیا هفت بازی فوتبال برگزار میشود

درایتالیا هفت بازی فوتبال برگزار میشود

کابل باختر/ 2/ قوس رقابتهای فوتبال تیم های دست اول ایتالیا...

لوانته با والنسیا دست و پنجه نرم میکند

لوانته با والنسیا دست و پنجه نرم میکند

کابل باختر/ 2/ قوس درهسپانیا تیم های فوتبال ریال وایکانو ،...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

بنر

سیاسی

کابل باختر اول قوس
ستر جنرال عبدالرشید دوستم معاون اول ریاست جمهوری در دیدارش با آميرتاي بيتيم اوف سفیر جمهوری قزاقستان در کابل، روی تحکیم علایق میان افغانستان و قزاقستان و گسترش همکاری های تجاری و فرهنگی میان دوکشور گفتگو کرد.
به اساس معلومات دفترمطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر، در این دیدار معاون اول ریاست جمهوری، جمهوری قزاقستان را از شمار کشور های دوست و بسیار نزدیک افغانستان خوانده افزود که امیدواریم روابط تجاری و همکاری های فرهنگی میان کشور هایمان بیشتر از این افزایش یابد.
معاون اول ریاست جمهوری افزود که جمهوری قزاقستان در جریان سالهای بازسازی افغانستان همکاری خوبی با مردم افغانستان داشته است و امیدواریم این همکاری در زمنیه های گوناگون بیشتر گردد.
آميرتاي بيتيم اوف سفیر جمهوری قزاقستان در کابل نیز از این که در افغانستان دولت وحدت ملی شکل گرفته است اظهار خرسندی کرد یاد آور شد که صلح و امنیت در افغانستان می تواند تاثیرات مثبتی در اوضاع سیاسی، اقتصادی و اجتماعی دیگر کشور های منطقه داشته باشد.
وی آرزوی کشور و مردمش را در راستای تقویت روابط دوستانه میان افغانستان و قزاقستان ابراز داشته افزود که کشورش در کنار مردم افغانستان قرارد داشته از روند صلح و بر قراری امنیت در این کشور حمایت می کند.

کابل باختر اول قوس
ستر جنرال عبدالرشید دوستم، معاون اول ریاست جمهوری عصر امروز با شماری از بزرگان ولایت های غور و بدخشان در قصر گلخانه صدارت دیدار و گفتگو کرد.
به اساس معلومات دفترمطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر، در این دیدار چند تن از بزرگان ولایت های یاد شده صحبت نموده مشکلات محیطی شان را یاد آور شده و در رابطه به آن، پیشنهادات مشخصی را به معاون اول ریاست جمهوری ارایه داشتند.
معاون اول ریاست جمهوری خطاب به بزرگان ولایت های غور و بدخشان یاد آور شد که سهم گیری مردم غور و بد خشان در انتخابات نوید دهنده پیروزی تیم تحول و تداوم بود و ما این سهم ارزنده را بیاد خواهیم داشت.
معاون اول ریاست جمهوری به مشکل بد امنی در ولایات کشور و به ویژه در ولایت های غور و بدخشان اشاره کرده یاد آور شد که اولین برنامه مهمی که دولت در پیش دارد، توجه به مسایل امنیتی در سراسر کشور است زیرا ما به مردم خود در دوران مبارزات انتخاباتی وعده داده بودیم که تأمین امنیت را در دستور کاری حکومت خویش قرار میدهیم.
معاون اول ریاست جمهوری خاطر نشان کرد مشکل های که شما از آن یاد کردید در نزد دولت وحدت ملی مشهود بوده و ما به هریک از آنان تعهد به رسیدگی داریم و آن ها را عملی می کنیم.
معاون اول ریاست جمهوری به بزرگان اطمینان داد که دولت جمهوری اسلامی افغانستان متعلق به  همه مردم افغانستان بوده و کابینه جدید که بزودی اعلان خواهد شد متعهد به حل همه معضلاتی است که گریبان گیر مردم ما می باشد.
در پایان این دیدار تحایفی از سوی بزرگان ولایت های متذکره به معاون اول ریاست جمهوری اهدا گردید .

کابل اول قوس باختر
تحت ریاست محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان جلسهء مشورتی با رهبران جهادی و شخصیت های ملی و سیاسی کشور، برگزار گردید.
به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر،در این جلسه که امروز در ارگ دایر شد، رئیس جمهور کشور ضمن صحبت در رابطه به اوضاع امنیتی و مسایل مهم کشور، در مورد سفر های اخیرش به کشور های عربستان سعودی، جمهوری خلق چین و جمهوری اسلامی پاکستان و همچنان سفر های قریب الوقوع اش به کشور نیپال جهت اشتراک در اجلاس سازمان سارک و کنفرانس لندن، معلومات داد.
رئیس جمهور غنی، رهبران و بزرگان را ستون های مهم کشور دانسته، خاطر نشان کرد که  حکومت جدید بخاطر آوردن اصلاحات در کشور در مشوره با افغانها از طریق اجماع ملی در چارچوب ارزشهای اسلامی و افغانی، متعهد است.
محمد اشرف غنی با تاکید بر اینکه صلح نیاز مبرم مردم افغانستان است، گفت: ما بخاطر برقراری صلح در افغانستان به یک نقشهء منسجم ملی در مشوره با تمام مردم افغانستان، نیاز داریم.
در مقابل رهبران جهادی و شخصیت های ملی و سیاسی کشور، سفر های اخیر رئیس جمهور غنی را آغاز خوب و پُر ثمر بخاطر آیندهء کشور دانستند.
آنان خاطر نشان کردند که باید دولت با یک صدا و نظر واحد در راستای خدمت  به مردم افغانستان، گام بردارد.
رهبران جهادی و شخصیت های ملی و سیاسی کشور در رابطه به بهبود وضعیت امنیتی و انتظارات مردم از حکومت وحدت ملی، نظریات شانرا با رئیس جمهور کشور شریک ساختند.
در اخیر این جلسه، رئیس جمهور غنی با اشاره بر اینکه وی همیشه به مشورت های رهبران و بزرگان کشور نیازمند است، گفت که سلسلهء جلسات مشورتی با رهبران جهادی و شخصیت های ملی و سیاسی کشور، ادامه خواهد داشت.

کابل باختر اول قوس
شماری از  نمایندگان احزاب سیاسی، اعضای شورای ولایتی و بزرگان ولایت هلمند، امروز با قانون پوه سرور دانش معاون ریاست جمهوری دیدار نموده و در مورد برخی از خواسته های باشندگان آن ولایت به وی توضیح دادند.
به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر، دیدار کنندگان نا امنی، فعالیت شبکه های تروریستی، کشت و قاچاق مواد مخدر را از مشکل اساسی باشندگان ولایت هلمند شمرده و بر توجه جدی حکومت در این زمینه تاکید کردند.
به گفتۀ آنان، نصب سومین توربین برق در بند کجکی ظرفیت تولید برق این بند را از 33 میگاوات برق به 52 میگاوات بالا برده و مشکلات کمبود برق در برخی از ولایات همجوار هلمند را نیز مرفوع می سازد، به توجه دولت نیاز دارد.
ایجاد سردخانه برای محصولات زراعتی و تقویت فابریکه تولید پخته در ولایت هلمند، توسعه مراکز صحی و آموزشی از دیگر خواسته های دیدار کنندگان بود که دراین دیدار مطرح شد.
معاون رییس جمهور نخست از هماهنگی و همسویی نمایندگان احزاب سیاسی در ولایت هلمند ابراز خرسندی کرده بر نقش اثرگذار احزاب در جهت پیگیری مطالبات مردم و همکاری با حکومت وحدت ملی تاکید کرد.
وی در پاسخ به خواسته های دیدار کنندگان اظهار داشت که؛ توجه و رسیدگی به مشکلات باشندگان ولایات نا امن از جمله ولایت هلمند در زمینه های تامین امنیت و اصلاح اداره از اولویت های اساسی می باشد و در کمتر از دو ماه گذشته، چندین با در این زمینه بحث صورت گرفته است.
معاون رییس جمهور گفت؛ اخیرا هیئتی به منظور بررسی وضعیت هلمند به آن ولایت سفر داشت و این هیئت گزارشی مفصل را در زمینه های مختلف به ریاست جمهوری ارائه کرده است که بررسی های لازم در جهت تطبیق خواسته های مردم هلمند در دستور کار قرار دارد.

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL