10 حوت 1393

RSS Facebook

اعلانات

Shakeeb Rahmati Weblog

خبر های جدید

سال 2014 مرگبارترین سال تروریزم بین‌المللی

سال 2014 مرگبارترین سال تروریزم بین‌المللی

واشنگتن/ فیگارو /باختر/9 دلو جیمز کلاپر ، مدیر امنیت ملی امریکا...

کارشناسان ایالات متحده امریکا: حمله تروریستی در هند ممکن است به جنگ اتومی منجر شود

کارشناسان ایالات متحده امریکا: حمله تروریستی در هند ممکن است به جنگ اتومی منجر شود

واشنگتن/دان/باختر/9 حوت کانگرس امریکا گفته است که یک حمله تروریستی در...

اطلاعیه وزارت معارف

اطلاعیه وزارت معارف

کابل باختر9 حوت به اساس فیصله شورای رهبری وزارت معارف،...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

بنر

سیاسی

کابل باختر 9 حوت
جلسه شورای امنیت ملی تحت ریاست محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری اسلامی افغانستان بعد از ظهر روز پنج شنبه در ارگ ریاست جمهوری برگزار گردید.
درین جلسه روی اتخاذ آمادگی های لازم و رسیدگی عاجل به اسیب دیده گان بارندگی های اخیر در سراسر کشور صحبت شد.
به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر، شورای امنیت ملی روی تامین هماهنگی کامل میان تمامی ارگان های ملکی و نظامی ملی٬ ارگانهای ذیربط ملل متحد و ماموریت حمایت قاطع  و سازمان های خیریه ملی و بین المللی در چهارچوب کمیته مبارزه با حوادث و حالات اضطراری در سطح ملی و در سطح ولایات متاثر شده تاکید ورزیده و به نهاد های مربوطه هدایت داد تا در قسمت تخلیه فوری زخمیان٬ مریضان و مردم معروض به خطر٬ بررسی فوری مشکلات و نیازمندی های عاجل صحی٬ مواد غذایی٬ سرپناه٬ پوشاک و محروقات در قریه های متاثر شده و رسیده گی عاجل به این نیازمندی ها٬ اقدامات لازم را روی دست گیرند.
همچنان از قوماندانی حمایت قاطع و دفتر یوناما خواسته شد تا در قسمت فراهم نمودن وسایل ترانسپورتی٬ تدارک اسکواتر ها برای باز کردن سرک ها٬ بررسی تخنیکی پارامیتر های مشکل و ارسال متخصصین کمک رسانی به ساحات آسیب دیده٬ حکومت جمهوری اسلامی افغانستان را یاری کنند.
شورای امنیت ملی زحمات نیرو های امنیتی و دفاعی کشور بخصوص اردوی ملی را در رساندن بموقع کمک های ضروری به آسیب دیده گان  حادثات اخیر٬ مورد تمجید و ستایش قرار داد.
سپس رئیس ارکان ستردرستیز قوای مسلح در مورد پیشرفت های اخیر عملیات هلمند به اعضای جلسه گزارش داد.
شورای امنیت ملی عملیات اخیر ولایت هلمند را که منتج به تلفات سنگین مالی و جانی به دشمن گردید٬ یکی از موفق ترین عملیات نیروهای امنیتی و دفاعی کشور طی سال های اخیر خوانده و خاطر نشان ساخت که این دستاورد بزرگ نمایانگر پختگی٬ قابلیت و ظرفیت بالا٬ شهامت و مورال قوی نیرو های امنیتی و دفاعی کشور می باشد.
رئیس جمهور  با قدردانی از جانفشانی و زحمات بی شایبه نیرو های امنیتی و دفاعی کشور در پیشبرد موفقانه عملیات هلمند٬ به وزارت های سکتور امنیتی هدایت داد تا  تمامی سربازانی را که جهت دفاع از وطن در این عملیات سهیم بودند٬ تقدیر نمایند.
در اخیر وضعیت عمومی ولایات زون ۲۰۷ مورد غور و بررسی قرار گرفت. شورای امنیت ملی به  وزارت های محترم سکتور امنیتی و اداره محترم مستقل ارگان های محلی هدایت داد تا طی ۳ هفته آینده طرح مشخص اصلاحی در عرصه های امنیتی و حکومتداری ولایات شامل زون ۲۰۷ را ترتیب نموده و جهت تصمیم گیری لازم به جلسه شورای امنیت ملی ارایه کنند.

کابل باختر 9 حوت
جلسه فوق العاده کابینه جمهوری اسلامی افغانستان در رابطه به اتخاذ تصامیم در مورد حالت اضطرار ناشی از بارندگی و سیلاب های اخیر در ولایات کشور تحت ریاست محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان شام دیروز در ارگ دایر گردید.
به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر، ابتدا کابینه جمهوری اسلامی افغانستان به روح شهدای حادثات سیلاب و برف کوچ ها در ولایات کشور اتحاف دعا نموده، برای شهدای این حادثات بهشت برین، برای بازماندگان شان صبر جمیل و برای مجروحین این حادثات شفای کامل را از بارگاه ایزد متعال استدعا نمود.
متعاقباً کابینه جمهوری اسلامی افغانستان به منظور غم شریکی   با باز ماندگان شهدای این حادثات سه روز ماتم ملی را اعلام و تصمیم بر این شد تا درمورد اعلامیه جدا گانه آماده  ونشرگردد.
بعداً رئیس جمهوری اسلامی افغانستان از جریان سفرشان به ولایت پنجشیر به جلسه معلومات ارایه کرد. حجم بارندگی در ولایات پنجشیر، بدخشان، و سایر ولایات کشور طی سال اخیر بی سابقه بوده که باعث شهادت، زخمی شدن اهالی، تخریب خانه های مسکونی وسایر خسارات مالی گردیده است، به منظور رسیدگی عاجل به نجات مصدومین این حادثات و کمک رسانی به انها ایجاب می نماید تا وزارت ها و ادارات دولتی در یک سیستم منظم اطلاع دهی، کمک ها و مساعدتهای شانرا منسجم نموده تا به مستحقین آن توزیع گردد.
رئیس جمهوری اسلامی افغانستان از اقدامات عاجل وزارتهای دفاع ملی و امور داخله و همکاری وزارت های  فواید عامه، احیا و انکشاف دهات، ریاست عمومی سره میاشت وسایر ادارات ابراز امتنان نمود.
بعداً نماینده ریاست جمهوری در امور هماهنگی حالت اضطرار، مشاور امنیت ملی، وزارء و سرپرستان وزارتها، قوماندان عمومی انتقال مسئولیت های امنیتی (CSTCA) و معاون نماینده ملل متحد در امور افغانستان هریک بالنوبه از  امور اجرا شده گزارش ارایه و از اماده گی وهمکاری وزارتها و ادارات شان به جلسه اطمینان دادند.
کابینه جمهوری اسلامی افغانستان بعد از بحث همه جانبه به ارگانهای ذیربط در رابطه به نجات اهالی، انتقال شهدا، تداوی مجروحین، مساعدت رسانی مواد خوارکه، کالاها و ادویه برای مصدومین حادثات در ولایات کشور، پلانیزه نمودن انتقال مساعدت ها به نقاط صعب العبور، کتگوری بندی ولایات از لحاظ آسیب پذیری، ایجاد سیستم منظم مخابراتی و اطلاع رسانی در محلات آسیب دیده، تصویر واضح موجودیت ذخایر مواد غذایی و پول نقد در ولایات کشور،  ایجاد صندوق واحد کمک های اضطراری، ترتیب جدول منظم شهدا، مجروحین و منازل تخریب شده، اتخاذ تدابیر پیشگیرانه در رابطه با وقوع سیلاب ها در ولایات کشور وظایف مشخص سپرد.

کابل باختر 9 حوت
جلسه فوق العادهء کابینه تحت ریاست محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان خسارات جانی و مالی ناشی از حوادث طبیعی اخیر در کشور را بسیار غم انگیز و المناک دانسته و از روز شنبه 9 حوت برای سه روز ماتم ملی را در تمام کشور اعلام کرد.
در جریان این سه روز، بیرق افغانستان در تمام کشور و سفارت خانه ها و نماینده گی های سیاسی افغانستان در خارج از کشور، نیمه برافراشته خواهد بود.
جلسه کابینه از علمای دینی، بزرگان و متنفذین کشور و از تمام ملت متدین افغانستان خواست تا در محلات شان مراسم فاتحه خوانی شهدای حوادث طبیعی اخیر را برگزار کرده و ختم های قران عظیم الشان را انجام دهند.
مراسم فاتحه و ختم قران عظیم الشان برای شهدای حوادث طبیعی اخیر به روز یکشنبه دهم حوت سال روان در مسجد جامع ارگ و در سایر مساجد شهر کابل نیز برگزار می گردد.

کابل باختر/ 8/ حوت
صلاح الدین ربانی وزیر امور خارجه دیروز دریک تماس تیلفونی با مولود چاوش اوغلو وزیر امور خارجه جمهوری ترکیه ، درپیوند با حادثه تروریستی صبح دیروز درشهر کابل ، صحبت نمود.
به اساس معلومات دفترمطبوعاتی وزارت امور خارجه به آژانس باختر ، وزیر امورخارجه شهادت یک تن از سربازان ترکی در حادثه متذکره را به وزیر امور خارجه جمهوری ترکیه تسلیت گفته ، به یک تن دیگر ازسربازان ترکی که دراین حادثه جراحت برداشته است ، شفای عاجل آرزونمود.
وزیر امورخارجه افزود که با این قربانی ، محبوبیت دولت و مردم کشور دوست و برادر جمهوری ترکیه نزد دولت و مردم جمهوری اسلامی افغانستان بیشتر گردیده و این چنین جنایات و حشیانه دشمنان صلح و ثبات افغانستان نه تنها روابط میان هردو کشور را آسیب رسانیده نمی تواند ، بلکه اراده هردو جانب را برای گسترش بیشتر دوستی و همکاری های دوجانبه راسخ تر میسازند.
درمقابل وزیر امور خارجه جمهوری ترکیه مراتب تاثر و تاسف خویش را از تلفات جانی و خسارات مالی ناشی از برف کوچ ها و سیلاب های اخیر در جمهوری اسلامی افغانستان اظهار داشته ، از آمادگی کشورش به هرگونه همکاری با آسیب دیده گان این رویداد ها اطمینان داد.

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL