04 حوت 1395

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

وزارت تحصیلات عالی درسال نو برنامه های جدیدی روی دست دارد

وزارت تحصیلات عالی درسال نو برنامه های جدیدی روی دست دارد

کابل باختر 4 حوت وزارت تحصیلات عالی به منظور تطبیق بهتر...

وزیر مالیه با وزرای احیأ و انکشاف دهات و امور شهر سازی بطور جداگانه ملاقات نمود

وزیر مالیه با وزرای احیأ و انکشاف دهات و امور شهر سازی بطور جداگانه ملاقات نمود

کابل باختر 4 حوت اکلیل حکیمی، وزیر مالیه دیروز با انجنیر...

جلسه شورای امنیت ملی تحت ریاست رئیس جمهورغنی گردید

جلسه شورای امنیت ملی تحت ریاست رئیس جمهورغنی گردید

کابل باختر 4 حوت تحت ریاست محمداشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی...

Youtube Player

khantry design

اعلانات


سیاسی

کابل باختر 4 حوت
اکلیل حکیمی، وزیر مالیه دیروز با انجنیر نصیر احمد درانی، وزیر احیأ و انکشاف دهات و سید سعادت منصور نادری، وزیر شهر سازی و مسکن بطور جداگانه ملاقات نمود.
به اساس معلومات دفتر سخنگوی وزارت مالیه به آژانس باختر: در این ملاقات ها در رابطه به پلانهای مالی و تدارکاتی، تطبیق پروژه های انکشافی، مصرف بودجه ملی، انتقال پروژه های ساختمانی وزارتخانه ها و ادارات دولتی به وزارت شهر سازی و دیگر مسایل مهم و ذیعلاقه بحث و تبادل نظر صورت گرفت.
قابل تذکر است که وزارت مالیه به منظور مصرف بودجه و تطبیق پروژهای انکشافی به گونه موثر، تسهیلات زیادی برای واحد های بودجه یی فراهم نموده است و در صورت مشکل، با آنها همکاری تخنیکی مینماید.

کابل باختر 4 حوت
تحت ریاست محمداشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان، جلسۀ شورای امنیت ملی عصر دیروز در ارگ دایر شد.
به اساس معلومات دفتر سخنگوی ریاست جمهوری به آژانس باختر: در این جلسه وزرای بخش های دفاعی و امنیتی در مورد وضعیت امنیتی کشور به‌ویژه ولایات هلمند، ننگرهار، ارزگان، فراه، قندهار، غور، فاریاب، بادغیس و کندز گزارش ارائه نمودند. شورای امنیت ملی بعد از بررسی همه جانبه تهدیدات امنیتی، هدایات لازم را به منظور بهبود وضعیت امنیتی کشور، به نهادهای ذیربط صادر نمود.
شورای امنیت ملی پس از استماع گزارش کمیسیون تطبیق کنندۀ موافقتنامۀ صلح با حزب اسلامی افغانستان، با تأکید بر توجه هرچه بیشتر در تطبیق مفاد این موافقتنامه مخصوصاً در قسمت آزادی زندانیان، ادغام مجدد، آتش‌بس و ایجاد مناطق صلح، به ادارات ذیربط هدایت داد تا تلاش های خویش را درین راستا بیشتر سازند.
در اخیر، شورای امنیت ملی با بررسی گزارش اجراآت نهادهای دفاعی و امنیتی در تطبیق اولویت های کارزار زمستانی ۱۳۹۵ و پلان چهار ساله تقویت نیروهای دفاعی و امنیتی کشور،  به نهادهای ذیربط هدایت داد تا در راستای تطبیق مؤثر پلان های زمستانی و چهار ساله ، اقدامات لازم نمایند.

کابل باختر4 حوت
رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان در نشستی چالش‌ها و مشکلات صنعت‌کاران کشور به ویژه تجار ولایت قندهار را بررسی و حل کرد.
به اساس معلومات دفتر سخنگوی ریاست اجراییه به آژانس باختر: در این نشست که در کاخ سپیدار برگزار شد، همایون رسا وزیر تجارت و صنایع، محمد یونس مومند معاون اتاق‌های تجارت و صنایع، صدیق‌الله دلاوری رییس شرکت برشنا، شیرزاد کمین‌زاده رییس اتحادیۀ‌ صنعت‌کاران و شماری از صنعت‌کاران ولایت قندهار اشتراک داشتند.
نخست، محمد یونس مومند معاون اتاق‌های تجارت و صنایع از چالش‌های صنعت‌کاران کشور به ویژه تجار ولایت قندهار یاد کرد.
او گفت که از دو هفته به این طرف فعالیت فابریکه‌های صنعتی ولایت قندهار به دلیل نبود تیل متوقف شده است.
اما قدرت‌الله دلاوری رییس عمومی شرکت برشنا گفت که به ‌زودی 4,2 میلیون لیتر تیل برای پارک صنعتی این ولایت خریداری می‌شود.
سپس، همایون رییس وزیر تجارت و صنایع گفت که با تکمیل شدن پروژۀ برق آفتابی در ولایت قندهار مشکل صنعت‌کاران حل خواهد شد.
او دربارۀ پروژه 10 میگاوات برق آفتابی پارک صنعتی ولایت کندهار گفت: این موضوع را با وزارت انرژی و آب در میان گذاشته و قرار است در سال آینده کار آن آغاز شود.
شیرزاد کمین‌زاده رییس اتحادیۀ صنعت‌کاران کشور اظهار داشت: صنعت‌کاران، از حکومت وحدت ملی می‌خواهند که مالیات را کاهش دهد و برای رشد صادرات کالاها، مبلغ تکس میدان‌ هوایی را لغو و یا به حداقل برساند.
رییس اجراییه کشور پس از شنیدن مشکلات و چالش‌های صنعت‌کاران و ارزیابی وضعیت، به شرکت برشنا هدایت داد که به زودی 300000 لیتر تیل برای پارک صنعتی ولایت قندهار تدارک ببیند و همچنان مدت برق را از 8 ساعت به 10 ساعت افزایش بخشد تا صنعت‌کاران این ولایت فعالیت‌شان را از سر بگیرند.
داکتر عبدالله عبدالله افزود که وزارت انرژی و آب وظیفه دارد تا سال آینده پروژۀ 10 میگاوات انرژی آفتابی این ولایت را تکمیل کند.
رییس اجراییه کشور دربارۀ کاهش مالیات صنعت‌کاران گفت که این موضوع را با معاون دوم ریاست جمهوری مطرح می‌کند تا در کمیتۀ قوانین با حضور صنعت‌کاران دربارۀ آن بحث همه‌‌جانبه صورت گیرد.
داکتر عبدالله عبدالله گفت: وزارت‌های تجارت و صنایع و ترانسپورت و هوانوردی وظیفه دارند که در یک نشست مشترک موضوع کاهش تکس میدان هوایی را بررسی کنند و برای آن یک راه حل اساسی پیدا کنند.

کابل باختر 3 حوت
محمداشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان، امروز با تعدادی از سناتوران امریکایی دیدار کرد.
به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر: در این دیدار که در ارگ انجام شد، رئیس جمهور کشور از حمایت سناتوران امریکایی و همچنان همکاری های دولت ایالات متحدۀ امریکا در بخش های مختلف با افغانستان، تشکر کرد.
دوطرف روی موضوعات مختلف به ویژه مسایل امنیتی، اقتصادی، سرمایه گذاری و معارف صحبت و تبادل نظر کردند.
این سناتوران امریکایی که برای چندمین بار به افغانستان سفر نموده‌اند، گفتند: "در این سفر ما شاهد پیشرفت های خوب افغانستان در عرصه های مختلف می باشیم و اقدامات انجام شدۀ حکومت افغانستان در همه بخش ها قابل ستایش می باشد."
در این دیدار داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه، محمدحنیف اتمر مشاور امنیت ملی، احمدنادر نادری مشاور ارشد رئیس جمهور در امور روابط عامه و استراتیژیک، فرخنده زهرا نادری مشاور رئیس جمهور در امور ملل متحد و عبدالسلام رحیمی رئیس عمومی ادارۀ امور نیز حضور داشتند.

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL