02 عقرب 1396

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

Youtube Player

khantry design

اعلانات


سیاسی

کابل باختر/ 2/ عقرب
وزارت عدلیه برای حزب حرکت اسلامی متحد افغانستان جوازفعالیت داد.
به گزارش آژانس باختر ،حزب سیاسی حرکت اسلامی متحدافغانستان ازطریق وزارت عدلیه با درنظر داشت حکم ماده 35 قانون اساسی و قانون احزاب جوازفعالیت داده شده است. ختم/ نالان

کابل ۲ عقرب باختر
محمداشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان، صبح امروز در رأس یک هیئت عالی‌رتبۀ دولتی برای سفر رسمی یک روزه، عازم دهلی جدید پایتخت هند گردید.
به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر، قرار است رئیس‌جمهور کشور امروز با رام‌نات کوویند رئیس‌جمهور و نارندرامودی صدراعظم هند به‌گونۀ جداگانه دیدار کند و با آنها روی گسترش روابط و همکاری‌ها در عرصه‌های مختلف میان افغانستان و هند، بحث و تبادل نظر نماید.
همچنان، رئیس‌جمهور محمداشرف غنی بعد از ظهر امروز در "بنیاد بین‌المللی ویویک انندا" در شهر دهلی سخنرانی خواهد داشت.
رئیس‌جمهور کشور را در این سفر، صلاح‌الدین ربانی وزیر امور خارجه، محمدحنیف اتمر مشاور امنیت ملی، نرگس نهان سرپرست وزارت معادن و پترولیم، عبدالسلام رحیمی رئیس عمومی دفتر مقام عالی ریاست‌جمهوری، اجمل احمدی، فرخنده زهرا نادری و شهرزاد اکبر مشاورین رئیس‌جمهور و محمدهارون چخانسوری معاون ارتباطات استراتیژیک و رسانه‌های ریاست عمومی دفتر مقام عالی ریاست‌جمهوری همراهی می‌نمایند.احمدی

کابل ۲ عقرب باختر
به سلسلۀ نشست های مشورتی با رهبران و بزرگان سیاسی و جهادی در مورد مسایل ملی کشور، شام روز گذشته نشست مشورتی در ارگ دایر گردید.
به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر، در این نشست که شماری از رهبران و بزرگان سیاسی و جهادی حضور داشتند، روی اوضاع جاری کشور، مسایل منطقه یی، اصلاحات در بخش های مختلف، سفر وزیر امور خارجه امریکا به افغانستان و سفر رئیس جمهور غنی به هند بحث و تبادل نظر صورت گرفت.
رئیس جمهور گفت که بر اساس جلسه گذشته و پیشنهادات شما، مذاکرات دولت با دولت را با جانب پاکستان آغاز کردیم و امیدواریم در پالیسی پاکستان تغیر به وجود آید.
رئیس جمهور غنی در مورد سفرش به هند، گفت که هدف این سفر گسترش اجماع و همکاری منطقه یی است تا مناسبات همه جانبه در تمام عرصه ها میان افغانستان و هند و کشورهای منطقه بیشتر از پیش تحکیم یابد.
داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه در این نشست، بر استفادۀ موثر از فرصت های ایجاد شده و همچنان اتحاد و اتفاق قشر سیاسی برای حل مشکلات و بیرون رفت از بحران های چند دهه اخیر، تاکید کرده گفت که بخاطر حل مشکلات باید تدابیر و کار مشترک صورت گیرد.
در مقابل، رهبران و بزرگان سیاسی و جهادی کشور از رئیس جمهور بخاطر مشورت با آنان در مسایل مهم ملی کشور تشکر کردند و اقدامات و تلاش های رهبری حکومت وحدت ملی را در راستای برقراری صلح و ثبات، اصلاحات، رشد اقتصادی و رفاه مردم مورد ستایش قرار دادند.
آنان ضمن اینکه بر تداوم نشست های مشورتی تاکید کردند، خاطرنشان نمودند که آمادۀ هرگونه همکاری با حکومت می باشند.احمدی

کابل ۲ عقرب باختر
به اساس فرمان محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان، حفیظ الله ولی رحیمی را، در بست خارج رتبه، به حیث رئیس عمومی تربیت بدنی و سپورت، مقرر  شد.   احمدی

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL