11 سرطان 1395

RSS Facebook

اعلاناتخبر های جدید

عالمان دین : حملات انتحاری وتروریستی با اسلام ربطی ندارد

کابل باختر/ 11/سرطان عالمان دین ملا امامان، واعظان و خطیبان مساجد...

اوقات افطار و سحرماه مبارک رمضان

اوقات افطار و سحرماه مبارک رمضان

کابل باختر11 سرطان وزارت حج و اوقاف، اوقات افطار وسحر...

کمک به ده ها خانواده جنگ زده درننگرهار

کمک به ده ها خانواده جنگ زده درننگرهار

شهرجلال آباد 11 سرطان باختر برای ده ها خانواده آسیب دیده...

Youtube Player

khantry design

اعلانات


سیاسی

کابل باختر 11سرطان
حامد کرزى رئیس جمهور پیشین افغانستان حمله تروريستى بر کاروان موترهای عامل محصلین اكادمي پوليس میدان وردک كه سبب شهادت و زخمی شدن ده ها تن از محصلين و افسران پولیس گرديد را به شديدترين الفاظ تقبيح كرد و اين حمله دور از انسانیت را كار دشمنان صلح و ترقي افغانستان و خلاف تمام موازين و ارزش هاى اسلامى و بشرى خواند.

کابل باختر 11 سرطان
محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان عصر روز گذشته مرکز عدلی و قضایی مبارزه علیه فساد اداری را رسماً افتتاح کرد.
دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر خبر داد، در مراسمی که بدین مناسبت در ارگ انجام شد، رئیس جمهور به خانواده های شهدای حادثه تروریستی امروز کابل ابراز تسلیت کرد و از مردم خواست که در مقابل باغیان با یک آواز ایستاده گی نمایند.
او گفت که امروز فرزندان ما به مرکز تعلیمی پولیس می رفتند که طریقه تطبیق قانون را بیاموزند تا فردا هر زن، مرد و طفل افغان با اعتماد به اینکه پولیس از آنها حفاظت می کند، به زنده گی و امور شان دوام بدهند.
رئیس جمهور گفت که کشف جرایم توسط پولیس و تحقیق آن و اقامه دعوا علیه متهم در محکمه از طرف څارنوال مطابق احکام قانون صورت می گیرد. او تاکید کرد که باید قانون بدون در نظر داشت موقف، بالای همه تطبیق گردد.
رئیس جمهور از ستره محکمه بخاطر اصلاحات به وجود آمده از جمله تبدیلی هزار تن از قضات، تغییرات در څارنوالی و فعال شدن بهتر مرکز جرایم سنگین وزارت امور داخله تشکری کرد.
محمد اشرف غنی گفت که تنها راه مبارزه پیگیر و ایجاد فضای اعتبار این است که نهاد های قانونی وظایف خود را انجام دهند.
رئیس جمهور از مسئولین مرکز عدلی و قضایی خواست که به قوانین اتکا داشته باشند و دقت و سرعت عمل را در نظر گیرند. او گفت که به دقت قضایا را پیگیری کنند، تا افراد آلوده و غیر آلوده با فساد، تفکیک شوند.  
همچنان رئیس جمهور گفت که مرکز عدلی و قضایی مبارزه علیه فساد اداری باید در اجراات خویش قاطعیت داشته باشد و فیصله های آن بدون در نظرداشت موقف اشخاص صورت گیرد.
بعداً داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه صحبت کرد و ضمن تسلیت بخاطر حادثه تروریستی امروزی گفت که تاسیس مرکز عدلی و قضایی نشاندهنده اراده دولت جمهوری اسلامی افغانستان در راستای تطبیق احکام قانون اساسی و مبارزه با فساد است.
رئیس اجرائیه افزود که مرکز متذکره به منظور اهداف سیاسی ایجاد نشده و ما مجال استفاده سیاسی از آنرا نمی دهیم. وی گفت که اصلاحات در سیستم عدلی و قضایی کشور آغاز شده است و در مطابقت با قانون تطبیق می گردد. او خاطر نشان کرد که ایجاد این مرکز در راستای تحقق خواست مشروع و برحق مردم افغانستان می باشد.
داکتر عبدالله گفت که هدف، اراده و عزم این است که این مرکز به موفقیت نایل آید و مردم انتظارات خوبی از آن داشته باشند.
سپس محمد فرید حمیدی لوی څارنوال کشور صحبت کرده گفت که خوشی و غم مردم ما باهم عجین شده است، امروز فرزندان روزه دار ما به شهادت رسیدند و در عین حال خبر خوش افتتاح این مرکز برای خدمتگذاری به مردم افغانستان است.
فرید حمیدی به مردم افغانستان اطمینان داده گفت که بعد از این دستان و سهم مامورین دولتی را از جیب مردم افغانستان کوتاه می کنیم.
او گفت که ایجاد مرکز عدلی و قضایی اطمینان است برای مردم افغانستان که عدالت تامین می شود، حاکمیت قانون به وجود می آید و به مردم فرصت داده می شود که در سایه حمایت از قانون زنده گی کنند و برای حمایت از حقوق، آزادی ها، عدالت و حاکمیت قانون امیدوار باشند.
لوی څارنوال کشور خاطر نشان کرد که مبارزه ما بی طرفانه، منصفانه، بادقت، با قاطعیت و غیر سیاسی است و اجراات این مرکز با دید واضح بوده و سلیقه ای و سیاسی نخواهد بود.
حمیدی گفت که مبارزه با فساد تنها برای امروز نیست بلکه برای ایجاد زندگی مطمئن و آبرومندانه برای نسل های آینده است، پس این مبارزه را با باید جدی بگیریم و آنرا قاطعانه به پیش ببریم.

کابل باختر 11سرطان
مراسم تحلیف وزیر دفاع ملی و یکتن از اعضای جدید شورای عالی ستره محکمه که اخیراً از سوی ولسی جرگه کشور رای اعتماد بدست آوردند، امروز  در برابر محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان، بجا گردید.
دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر خبر داد، در این مراسم که  به طور جداگانه در ارگ انجام شد، دگرجنرال عبدالله خان حبیبی وزیر دفاع ملی و محمد زمان سنگری عضو جدید شورای عالی ستره محکمه، حلف وفاداری یاد کردند.
آنها سوگند یاد کردند که وظایف شانرا در حمایت از احکام دین مقدس اسلام، رعایت قانون اساسی و سایر قوانین افغانستان و حفاظت حقوق اتباع کشور انجام می دهند و در تمام اعمال خود خداوند (ج) را حاضر دانسته و وظایف محولهء شانرا با صداقت انجام می دهند.
پس از مراسم حلف وفاداری، محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان برای آنان، وظایف شانرا تبریک گفته، در راستای خدمت گذاری به وطن و مردم افغانستان، آرزوی موفقیت نمود.

کابل باختر 11 سرطان
وزیر امورداخله، از زخمیان حادثه اخیرتروریستی در کابل عیادت کرد.
به گزارش آژانس باختر، تاج محمد جاهد وزیر امور داخله کشور، هنگام عیادت از زخمیان این حادثه، در شفا خانه های 300 بستر پولیس و شفاخانه سردار محمد داود خان، گفت که هراس افگنان طالب به هیچ فردی ترحم نداشته ویک بار دیگر نشان دادند اسلام نبوده و به دین مقدس اسلام وماه مبارک رمضان احترام قایل نیستند.
وزیر امور داخله، تصریح کرد که روحیه نیروهای پولیس ملی با راه اندازی حملات تروریستی هراس افگنان، تضعیف نگردیده و این نیروها با روحیه عالی از مردم وکشور خویش دفاع نموده و آماده اند تا در برابر هرگونه چالشهای امنیتی با جدیت مبارزه کنند.
وزیر امورداخله تعهد سپرد که انتقام خون شهدای ملت افغانستان را ازحامیان تروریستان ودشمنان قسم خورده این ملت  خواهد گرفت و به مسئولین مربوطه هدایت داد تا به بازماندگان شهدا و زخمیان حادثه تروریستی ، رسیدگی نموده و به وضعیت زخمیان این رویداد توجه جدی مبذول دارند.
همچنان وزیر امورداخله، کمیسیونی را موظف ساخت تا در مورد چگونگی حادثه تروریستی دیروزکه در مربوطات کمپنی ولایت کابل به وقوع پیوست با جدیت کامل بررسی نموده و گزارش شان را جهت اقدامات لازم به رهبری وزارت امورداخله ارایه بدارند.

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL