10 سنبله 1393

RSS Facebook

اعلانات

Shakeeb Rahmati Weblog

خبر های جدید

معاون حزب اسلامی دربغلان کشته شد

معاون حزب اسلامی دربغلان کشته شد

پلخمری / باختر/ 10/ سنبله معاون حزب اسلامی درولایت بغلان همراه...

کابینه جدید سوریه سوگند یاد کرد

کابینه جدید سوریه سوگند یاد کرد

دمشق- خبرگزاری سانا - 10 سنبله – باختر کابینه جدید...

پیام تبریکیه

پیام تبریکیه

کابل باختر 9 سنبله پیام تبریکیه ازجانب حامد کرزی رئیس جمهور...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

بنر

سیاسی

کابل باختر 9 سنبله
پیام تبریکیه ازجانب حامد کرزی رئیس جمهور جمهوری اسلامی افغانستان  عنوانی احمد داوود اوغلو به مناسبت انتخاب ایشان منحیث صدر اعظم جدید جمهوری ترکیه به شرح ذیل ارسال گردیده است:
مسرت دارم به نماینده گی از مردم افغانستان،صمیمانه ترین مراتب تبریکات خویش را به مناسبت انتخاب شما به حیث صدراعظم جدید جمهوری ترکیه ابراز می نمایم. باور کامل دارم با درایت و تجربه ایکه شما دارید، حکومت ترکیه تحت رهبری شما به دستآوردهای مهمی دست خواهد یافت.
کشور دوست جمهوری ترکیه با همکاری ها و مساعدت های خود همواره دوست نزدیک با افغانستان بوده است.
مردم افغانستان به برادری و دوستی میان دو کشور افتخار می کنند.
با آروزی گسترش هرچه بیشتر روابط بین افغانستان و ترکیه، برای شما کامیابی و سعادت و برای مردم دوست جمهوری ترکیه ترقی بیشتر میخواهم".

کابل باختر/ 9/ سنبله
دسته های انتخاباتی هردو نامزد میگویند، حلقه ها وچهره های هستند که نمی گذارند نامزدان ریاست جمهوری با هم نزدیک شوند و به بن بست فعلی پایان داده شود.
به گزارش آژانس باختر ، یکی از سخنگویان دسته تحول و تداوم به رسانه ها گفته است، موضع دکتورعبدالله ، عبدالله درایجاد حکومت وحدت ملی مطابق منافع مردم است اما چهره ها و حلقه های هستند که نمیخواهند به این بن بست پایان داده شود.
درهمین حال سخنگوی دسته اصلاحات و همگرایی نیز دسته دکتور اشرف غنی را متهم میسازند که چهره های دراین دسته وجود دارندکه مانع نزدیک شدن دونامزد میشود.
به هرصورت هردو نامزد دردیدارروز گذشته با نمایند، خاص سرمنشی سازمان ملل متحد وفرستاده خاص امریکا برای افغانستان گفته اند، نتایج بررسی آرا را قبول میکنند.
به هرصورت منافع ملی و مردمی از هردو نامزد میخواهند که به این سریال پایان دهند.
قراراست امشب هردو نامزد درحضور یان کوبیش نماینده ویژۀ سرمنشی ملل متحد و سفیر امریکا ملاقات نمایند.

کابل 9 سنبله باختر
کارگاه دو روزه آگاهی از احکام قانون اساسی زیر عنوان  «قانون اساسی و حقوق اساسی اتباع» ، امروز از طرف کمیسیون مستقل نظارت بر تطبیق قانون اساسی برای رؤسا، مشاورین و کارمندان وزارت مبارزه علیه مواد مخدر، برگزار شد.
به گزارش آژانس باختر ،هارون الرشید « شیرزاد» معین مسلکی وزارت مبارزه علیه مواد مخدر، هنگام افتتاح کار این کار گاه ، عدم آگاهی از احکام قانون اساسی را یکی از مشکلات در برابر تطبیق قانون خوانده افزود که آگاهی از گزاره ها و احکام قانون اساسی در واقع ضرورت مبرم در خصوص نهادینه شدن فرهنگ قانون گرایی می باشد، که خوشبختانه کمیسیون مستقل نظارت بر تطبیق قانون اساسی برای حل این مشکل گام های عملی برداشته است. همچنان شیرزاد، از تعهد وزارت مبارزه علیه مواد مخدر در زمینه تطبیق قانون اساسی اطمینان داده و ابراز داشت که وزارت مبارزه علیه مواد مخدر در راستای تطبیق و نهادینه شدن قانون همکار کمیسیون است.

کابل باختر/ 9/ سنبله
معاون اول ریاست جمهوری و رئیس شورای عالی موسسات تحصیلات عالی،  ظهر امروز با وزیر تحصیلات عالی، معینان و شماری از روسای پوهنحی ها و اساتید پوهنتون کابل در قصر صدارت دیدار  و پیرامون تنش هایی که در ماه رمضان امسال در لیلیه های دختران و پسران پوهنتون کابل اتفاق افتیده بود، بحث و گفتگو کردند.
دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر خبر داد،در این دیدار محمدیونس قانونی معاون اول ریاست جمهوری در سخنانی برقراری نظم و آرامش را در نهاد های تحصیلی و آموزشی از نخستین شرایط برای تدریس و آموزش خوانده افزود که محصلان خود باید هنجار های سالمی را که بدین منظور وضع گردیده است حرمت بگذارند.
در این  دیدار پس از بحث های همه جانبه  تصمیم اتخاذ کرد  که:
  - فیصله شورای عالی وزارت تحصیلات عالی در باره موضوع اتفاق افتاده در لیله دختران پوهنتون کابل تائید  است و وزارت تحصیلات عالی به آن عمل کند.
- در باره محصلانی که در لیلیه پسرانه پوهنتون کابل به زدو خورد پرداخته بودند، تنبیه اخراج از لیلیه کافی دانسته می شود.  محصلان ذکوری که در این ماجرادست داشته اند می توانند دوباره در پوهنتون کابل  و در پوهنځی های سابق شان به دروس خویش ادامه بدهند ولی مشروط بر این که کتباً به وزارت تحصیلات عالی تعهد بسپارند که باردیگر مرتکب چنین اشتباهاتی نمی شوند.

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL