06 اسد 1393

RSS Facebook

اعلانات

Shakeeb Rahmati Weblog

خبر های جدید

عيد مبارك

عيد مبارك

هيت رهبري آژانس باختر فرا رسيدن عيد سعيد فطر...

اعلامیه ستره محکمه

اعلامیه ستره محکمه

کابل باختر 5 اسد اعلامیه ستره محکمه به اساس اعلامیه ستره محکمه...

رئیس جمهور کرزی هیاتی را برای بررسی حادثهء تروریستی ولایت غور توظیف کرد

رئیس جمهور کرزی هیاتی را برای بررسی حادثهء تروریستی ولایت غور توظیف کرد

کابل باختر 5 اسد حامد کرزی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان هیاتی...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

بنر

سیاسی

کابل باختر 5 اسد
حامد کرزی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان هیاتی را به منظور بررسی حادثه اخیر تروریستی ولایت غور که در آن ۱۴ تن از هموطنان بی گناه ما به شهادت رسیدند، توظیف کرد.
به اساس معلومات دفترمطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر، رئیس جمهوری کشور در حالیکه از بارگاه ایزد منان برای شهدأ، بهشت برین و به بازمانده گان شان صبر جمیل استدعا مینماید، بمنظور بررسی همه جانبه موضوع و دلجویی از خانواده شهدأ، طی حکمی هیاتی را تحت ریاست منشی عبدالمجید وزیر مشاور که در ترکیب آن نماینده های ریاست عمومی اداره امور و دارالانشای شورای وزیران،  ریاست عمومی امنیت ملی، وزارت های دفاع و داخله، اداره لوی څارنوالی و اداره مستقل ارگانهای محل شامل می باشند، توظیف نمود.
هیات موظف است پیام تسلیت و غمشریکی مقام ریاست جمهوری اسلامی افغانستان را به خانواده های غمدیده شهدای حادثه رسانیده و در تشریک مساعی با مسوولین اداره محلـی، علمای دین، شورای ولایتی، بزرگان و متنفذین محل، مشکلات موجود امنیتی در ولایت غور را بطور همه جانبه بررسی نموده، عاملین قضیه را شناسایی و به پنجه قانون بسپارد و بخاطر جلوگیری از تکرار همچو حوادث المناک با مسوولین امنیتی آنولایت صحبت و همکاری لازم نماید.
همچنان هیات متذکره موظف گردید تا بخاطر دلجویی از خانواده های شهدا با آنان کمک و مساعدت نقدی نماید.

 کابل باختر 5 اسد
از جانب حامد کرزی، رئیس جمهوری اسلامی افغانستان کارت های تبریکیه، به مناسبت فرا رسیدن عید سعید فطر، عنوانی اعلیحضرت ملک عبدالله  دوم پادشاه کشور شاهی اردن، اعلیحضرت محمد ششم، پادشاه کشور شاهی مراکش و بشار الاسد رئیس جمهوری سوریه ارسال گردیده است.

کابل 5 اسد باختر
محمد علم ایزدیار نایب اول مجلس سنا، امروز در نشستی  کارکردهای هریک حضرت شاه فرخاری معاون سخنگوی وزارت امورخارجه وعبدالناصر جمال مستشاراسبق قونسلگری جمهوری اسلامی افغانستان درامارات متحده عربی را با اهدای تقدیرنامه مورد تحسین قرارداده خواهان موفقیتهای بیشتر آنها درامورمحوله گردید.
به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی مشرانو جرگه به آژانس باختر، در این نشست  مسوولین مذکور تقدیرمعنوی مجلس سنا را درپیشبرد امورکاری شان اثرگذارعنوان نموده متعهد گردیدند که بیشتر ازپیش درخدمت هموطنان قرارخواهند داشت.
هکذا محمد علم ایزد یار، شکایت یکتعداد ازمنسوبان قوماندانی امنیه وشهریان کابل را استماع نمود. آنها ازبرخورهای سلیقوی وتبعیض آمیز، تبدیلی های بی مورد ازسوی برخی مسوولین درقوماندانی امنیه کابل و افزایش نا امنی ها درشهر شکایت نموده خواهان رسیده گی به آن ازسوی مسوولین شدند.
نایب اول مشرانوجرگه با استماع شکایات آنها متعهد گردید که این مساله را با مسوولین مربوط به زودی درمیان گذاشته اجراات مقتضی خواهندکرد.

کابل 5 اسد باختر
شماری از نمایندگان ولایت پکتیکا در شورای ملی  و رئیس شورای ولایتی آن ولایت با محمد کریم خلیلی معاون رئیس جمهور دیدار نمودند.
دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر خبر داد،در این دیدار، ملاقات کنندگان حادثه المناک تروریستی ارگون ولایت پکتیکا و غور به مردم مسلمان افغانستان تسلیت گفته و اظهار داشتند که به شهادت رساندن مردم مسلمان و روزه دار کشور آن هم در ماه مبارک رمضان بیانگر آن است که دشمنان افغانستان به هیچ اصل اسلامی و انسانی باور ندارند.
نمایندگان ولایت پکتیکا همچنین خواهان مساعدت و کمک کمیته ملی مبازره با حوادث به آسیب دیدگان و متضررین ناشی از حادثه تروریستی اخیر در ولایت پکتیکا شدند.
در این دیدار محمد کریم خلیلی معاون رئیس جمهور نیز حادثه تروریستی در ولایت پکتیا و غور را به مردم مسلمان افغانستان بخصوص به خانواده شهداء و مجروحین این حوادث تسلیت گفت. معاون رئیس جمهور با بیان این مساله که دولت و کمیته ملی مبارزه با حوادث در امر کمک رسانی به قربانیان ناشی از حادثه تروریستی در ولایت پکتیکا از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد اضافه نمود که کمیته ملی مبارزه با حوادث خدمتگزار مردم می باشد. وی در این رابطه تصریح نمود که به زودی در اولین فرصت پس از تعطیلات عید سعید فطر جلسه کمیته ملی مبارزه با حوادث را با حضور وکلای آن ولایت دایر خواهد نمود.
معاون رئیس جمهور همچنین در ارتباط با حادثه المناک غور اظهار داشت که در جلسه شورای امنیت ملی که به ریاست رئیس جمهور برگزار شد ضمن تعیین هیاتی برای تحقیق در این ارتباط، تاکید شد که مسببین این حادثه وحشتناک باید شناسایی و به اشد مجازات برسند.

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL