05 میزان 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

ساحات نا امن ولسوالی بنگی تخار از وجود طالبان پاک سازی شد

ساحات نا امن ولسوالی بنگی تخار از وجود طالبان پاک سازی شد

تالقان/ 5میزان/ باختر منسوبان امنیتی و دفاعی، ساحات ناامن ولسوالی بنگی...

اردوی ملی از دو انفجار درغزنی جلوگیری کرد

اردوی ملی از دو انفجار درغزنی جلوگیری کرد

غزنی/ 5میزان/ باختر منسوبان اردوی ملی در غزنی عصر دیروز دو...

انفجار در کابل دو نفر را زخمی کرد

انفجار در کابل دو نفر را زخمی کرد

کابل/ ۵ میزان/ باختر در پی انفجار یک ماین کنار جاده٬صبح...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

سیاسی

 

کابل/ ۴میزان / باختر

محمد اشرف غنی ريیس جمهوری اسلامی افغانستان وعمران خان صدراعظم پاکستان امروزطی تماس تیلفونی در خصوص روابط میان دوکشور،روند صلح وبرقراری آتش بس درافغانستان، بحث وتبادل نظرکردند.

در این مکالمۀ تیلفونی، ريیس جمهورغنی به برقراری  آتش بس تاکید کرد وازصدراعظم پاکستان به خاطرسفررسمی به افغانستان، دعوت به عمل آورد.

درمقابل،عمران خان صدراعظم پاکستان، گفت: ما ازآتش بس درافغانستان حمایت کامل می کنیم وبا ابرازامتنان ازدعوت ريیس جمهوری، افزود که درآینده نزدیک به کابل سفرخواهد کرد.

 

کابل/ 4 میزان/ باختر
محمد اشرف غنی رییس جمهوری اسلامی افغانستان، اعتمادنامه میتی کونودسن سفیر جدید دنمارک برای افغانستان را در یک مراسم تشریفاتی پذیرفت.
به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر، رییس جمهور در مراسمی که ترتیب شده بود خطاب به او  گفت که تجربه شما در زمینه گسترش روابط افغانستان و دنمارک ممد واقع خواهد شد. همچنان رییس جمهور از موقف اصولی، حمایت سیاسی اتحادیۀ اروپا از روند صلح، انکشاف افغانستان و همکاری های همه جانبه آنان در ۱۹ سال گذشته، قدردانی کرد.
رییس جمهور غنی گفت که موقف شما همیشه حمایت از مردم سالاری، آزادی بیان، حقوق زنان و دیگر مشترکات و ارزش ها بوده است.
در مقابل، سفیر جدید دنمارک در افغانستان از آغاز ماموریت اش اظهار خرسندی کرد و با اشاره به روند صلح، گفت که ما خواهان پایان جنگ و حفظ و توسعۀ دستاوردهای ۱۹ سال گذشته در افغانستان می باشیم. بهزاد

 

داکترعبدالله عبدالله، رییس شورای عالی مصالحۀ ملی، امروز درقصرسپیداربا خانم الیسن بلیک سفیربریتانیا درافغانستان، دیدار کرد.

به گزارش آژانس باختر؛ دراین دیداردوطرف در بارۀ آخرین تحولات صلح، حکومت‌داری وافزایش خشونت‌ها درجریان مذاکرات صلح بحث و تبادل نظرکردند.

همچنان دوطرف درصحبت‌های خود با آرزوی موفقیت مذاکرات صلح، خواهان کاهش خشونت درکشور شدند.

احمدضیا احمدی

 

 

کابل/۳میزان/ باختر

محمد اشرف غنی رییس‏ جمهوری اسلامی افغانستان قبل ازظهرامروزاعتمادنامۀ منصور احمد خان سفیر جدید پاکستان برای افغانستان را طی مراسم تشریفاتی پذیرفت.

درمراسم تقدیم اعتمادنامه که درارگ انجام شد، ابتدا منصوراحمد خان سفیرجدید پاکستان برای افغانستان،با تقدیم سلام ها و تمنیات نیک عمران خان صدراعظم و جنرال قمر باجوه لوی درستیز پاکستان به محمداشرف غنی رییس جمهوری ومردم افغانستان، گفت: ما می خواهیم روابط میان دوکشورگسترش یابدوپاکستان خواهان برقراری صلح پایداردر افغانستان است.

وی افزود: ماموریت من گسترش روابط، ترانزیت وهمکاری های تجارتی و تسهیل در رفت و آمد اتباع دو کشوراست. پاکستان از سیاست حکومت افغانستان مبنی بر اتصال و گسترش همکاری های منطقه یی حمایت می کند.  

در مقابل، رییس جمهوری با خوش آمدید به سفیر جدید پاکستان، گفت: ما خواهان گسترش روابط با پاکستان وتقویت همکاری های تجارتی، سهولت در رفت و آمد وحل مشکل مهاجران افغان، استیم.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد که ما می خواهیم پالیسی های اتصال منطقوی حکومت افغانستان نتایج خوبی را به پاکستان به ویژه در زمینه انتقال انرژی آسیای میانه به این کشور درپی داشته باشد.

رییس جمهوری گفت که حکومت افغانستان خواهان حمایت کشورهای منطقه درروند صلح است وختم جنگ و برقراری صلح درافغانستان به نفع کشورهای منطقه است.

 

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL