15 حمل 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

هفت طالب مسلح در غزنی کشته شدند

هفت طالب مسلح در غزنی کشته شدند

غزنی/15 حمل/باختر هفت طالب مسلح در غزنی دیشب کشته شدند. به گزارش...

مواد بهداشتی برای منسوبان قومندانی امنیه تخار توزیع شد

مواد بهداشتی برای منسوبان قومندانی امنیه تخار توزیع شد

تالقان/15 حمل/ باختر قومندانی امنیه تخار به منظور جلوگیری از گسترش...

چین برای قربانیان کرونا عزای عمومی اعلام کرد

چین برای قربانیان کرونا عزای عمومی اعلام کرد

بیجینگ/ بی بی سی / 15 حمل /باختر مقام‌های چینی...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

سیاسی

کابل / 15 حمل / باختر

محمد اشرف غنی، رییس جمهوری اسلامی افغانستان قبل از ظهر دیروز عبدالهادی ارغندیوال را رسماً به حیث نامزد وزیر و سرپرست وزارت مالیه، معرفی کرد.

در این برنامه، انجنیر الهام عمر هوتکی سرپرست ریاست عمومی اداره امور ریاست جمهوری، احکام رییس جمهوری اسلامی افغانستان را در رابطه به تعیین عبدالهادی ارغندیوال به حیث نامزد و سرپرست وزیر وزارت مالیه، قرائت کرد.

عبدالهادی ارغندیوال، سرپرست وزارت مالیه گفت که از اعتماد رییس جمهوری کشور تشکر که در این مقطع حساس مسوولیت مهمی را به من واگذار کرد. وی افزود که بیشترین تمرکز وزارت مالیه در امر مبارزه با فساد، اصلاحات، شفافیت، هماهنگی و همکاری با سکتور خصوصی و جلب کمک های بین المللی خواهد بود.

سپس، امرالله صالح معاون اول ریاست جمهوری صحبت کرد و مسوولیت جدید را به سرپرست وزارت مالیه تبریک عرض کرد.

 وی افزود: "شما در زمانی در راس یک وزارت مهم قرار می گیرید که ما به اقتصاد ریاضتی اتکاء کرده ایم و با منطق بودجه ریاضتی به پیش می رویم. رهبری شما و عبور از این وضیعت نهایت مهم است."

رییس جمهور کشور با ابراز امتنان از عبدالهادی ارغندیوال به خاطر پذیرفتن این مسوولیت، گفت که می خواهم چهره های را به کابینه معرفی کنیم که ریشه های مردمی، وزن سیاسی، تعهد و مدیریت سیاسی داشته باشند.

رییس جمهوری از داکتر همایون قیومی سرپرست پیشین وزارت مالیه به خاطر طرح ها و تلاش های بنیادین ویتشکر کرد و همچنان از تلاش های رهبری این وزارت به خاطر تکمیل اهداف سال ۱۳۹۸، قدردانی کرد.

رییس جمهور کشور با اشاره به تلاش های حکومت در امر مبارزه با ویروس کرونا، گفت که افغانستان نقش رهبری و مدیریتی را در مبارزه با ویروس کرونا دارد و نهادهای ملی و بین المللی آماده اند تا با دولت افغانستان همکاری نمایند. وی افزود: "ما در شرایط خاص قرار داریم و باید تاثیرات و تبعات شیوع ویروس کرونا در کوتاه مدت، میان مدت و دراز مدت مدیرت شود."

رییس جمهوری با تاکید گفت که رسیدگی به اقشار آسیب پذیر به خصوص در وضیعت کنونی بخش مهمی از برنامه ها است و این کار از طریق ایجاد کار برای این قشر در هماهنگی با سکتور خصوصی، صورت می گیرد. وی به تعاملات منطقه یی اشاره کرده، گفت که به ترانزیت و تجارت افغانستان باید توجه خاص صورت گیرد.

رییس جمهور در اخیر سخنانش، گفت"من یقین دارم که با داشتن منابع طبیعی و بشری و همچنان با رهبری واحد، بر تمام مشکلات فایق می شویم." عبدالخالق

 

کابل / 15 حمل / باختر محمد اشرف غنی، رییس جمهوری اسلامی افغانستان ظهر دیروز محمد شاکر کارگر را رسماً به حیث رییس عمومی دفتر عالی ریاست جمهوری، معرفی کرد. به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر، در این برنامه، ابتدا اسدالله غضنفر مشارو فرهنگی رییس جمهور، فرمان رییس جمهوری اسلامی افغانستان را در رابطه به تقرر محمد شاکر کارگر به حیث رییس عمومی دفتر مقام عالی ریاست جمهوری، قرائت کرد. رییس جمهور کشور با ابراز امتنان از کارکردهای داکتر فیض الله کاکړ رییس پیشین ریاست عمومی دفتر، گفت که در مراسم تحلیف ام به عنوان رییس جمهور، تاکید کردم که قشر سیاسی افغانستان باید در یک صف واحد قرار داشته باشند، تا منافع علیای کشور به خصوص در پروسۀ صلح، تامین شود. رییس جمهور غنی گفت: "باید واضح باشد که صدای ما بالای شخصیت های سیاسی کشور جز یک برنامه منسجم می باشد." وی افزود که ضرورت واضح است تا اجماع لازم برای صلح، مبارزه با ویروس کرونا و اصلاحات ایجاد شود. رییس جمهور کشور خاطر نشان کرد که یکی از اساسی ترین وظایف و مسوولیت های ریاست عمومی دفتر مقام عالی ریاست جمهوری، ایجاد اجماع سیاسی می باشد و باید بر همکاری و مشوره های دوامدار اتکاء داشته باشیم. سپس، داکتر فیض الله کاکړ رییس پیشین ریاست عمومی دفتر مقام ریاست جمهوری صحبت کرد و از اعتماد رییس جمهوری به خاطر گماشتن‌اش در این سمت مهم ابراز تشکر کرد. متعاقباً، محمد شارکر کارگر، رییس عمومی دفتر عالی ریاست جمهوری، از اعتماد رییس جمهور به خاطر تقررش در این سمت ابراز امتنان کرد و گفت که با استفاده از تجارب داکتر فیض الله کاکړ و همکاران، به صورت هماهنگ به کار ادامه خواهیم داد. کارگر گفت که اهمیت این دفتر برایم قابل درک می باشد و با اتکاء به مشورت ها، همکاری و هماهنگی به پیش خواهیم رفت. عبدالخالق

کابل / 15 حمل / باختر

محمد اشرف غنی، رییس جمهوری اسلامی افغانستان قبل از ظهر دیروز محمد داوود سلطانزوی را رسماً به حیث شاروال کابل، معرفی کرد.

به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر، ابتدا، انجنیر الهام عمر هوتکی سرپرست ریاست عمومی اداره امور ریاست جمهوری، فرمان رییس جمهوری اسلامی افغانستان را در رابطه به تقرر محمد داوود سلطانزوی به حیث شاروال کابل، قرائت کرد.

سپس، احمدذکی سرفراز، شاروال پیشین کابل با تشکر از اعتماد رییس جمهور، در رابطه به کارکردهای شاروالی به خصوص در بخش های پلانگذاری و مسایل تخنیکی، به رییس جمهوری معلومات مفصل ارائه کرد و ابراز امیدواری کرد که این اقدامات ادامه یابند.

در ادامه، محمد داوود سلطانزوی شاروال جدید کابل از اعتماد رییس جمهور ابراز امتنان کرد و گفت که به کارهای شاروال پیشین ادامه می دهد و طرح های جدید خویش را در مطابقت با هدایات رییس جمهور و همکاری مردم، به پیش خواهد برد.

سلطانزوی بر مبارزه علیه فساد، اصلاحات و عرضه خدمات بهتر به شهروندان کابل، تاکید کرد و گفت که شاروالی زمانی می تواند موفق باشد که همکاری مردم را باخود داشته باشد.

سپس، امرالله صالح معاون اول ریاست جمهوری از کارکردهای احمدذکی سرفراز شاروال پیشین قدردانی کرد و گفت که کرسی های دولتی امانت ملت اند و ما خادمان ملت هستیم. وی همچنان مسوولیت جدید را به محمد داوود سلطانزوی تبریک عرض کرد.

صالح گفت، سمت شاروالی یک سمت مهم است و مردم از شما توقع خدمات بیشتر را دارند. وی افزود که فرهنگ به میان آمده در کابل که شماری از شهروندان مسوولیت های اجتماعی و شهری را مراعات نمی کنند، باید اصلاح شود.

رییس جمهوری با ابراز تشکر از حوصله مندی شهروندان کابل، گفت که عدم موجودیت پلان منظم در سال های گذشته، باعث شد که بخش های زیادی از شهر کابل خلاف پلان به صورت بی نقشه، کرده شود.

رییس جمهور تصریح کرد که چندی قبل با تمام نواحی و ولسوالی های ولایت کابل دیدارهای داشتم، نظریات، تحلیل ها و تشخیص آنان واقع بینانه بود، ما حالا برای شهر کابل یک تصویر مشخص داریم.

رییس جمهور کشور با اشاره به این که، تمام کشور با تهدید شیوع ویروس کرونا روبرو است، گفت که ما باید با تلاش های مشترک از این تهدید بیرون شویم.

رییس جمهور کشور از تلاش های احمد ذکی سرفراز شاروال پیشین قدردانی کرد و از محمد داوود سلطان زوی ابراز امتنان کرد که در این شرایط خاص این مسوولیت را پذیرفت. وی افزود که امیدوارم شما تحت نظر امرالله صالح معاون اول ریاست جمهوری به همکاری های خویش ادامه دهید.

رییس جمهور غنی با ستایش از سکتور خصوصی، گفت که سکتور خصوصی با درک شرایط به همکاری ادامه داد و از این سکتور خواست تا با آنعده از هموطنانی که به شکل روزمزد کار می کنند، همکاری صورت گیرد.

رییس جمهور کشور با تاکید، گفت که استعجالیت امر مهم است و هدف ما تامین ثبات می باشد. دیدگاه و برنامه ما کوتاه مدت، میان مدت و دراز مدت است و هرآنچه که در جلسات با شهروندان کابل شنیده ایم، عملی خواهد شد.

رییس جمهور کشور در اخیر سخنانش گفت که شاروال کابل عضو کابینه است، جلوگیری از فساد، استفاده موثر از منابع و ایجاد منابع جدید نهایت مهم می باشند، امیدوارم تا کابل در سال های آینده شاهد انکشاف متوازن باشد. عبدالخالق

 

کابل / 15 حمل / باختر محمد اشرف غنی رییس جمهوری اسلامی افغانستان، عصر دیروز با حامد کرزی، استاد عبد رب الرسول سیاف، محمد یونس قانونی و استاد کریم خلیلی، دیدار کرد. در این دیدار که در ارگ انجام شد، در رابطه به اوضاع جاری کشور و همچنان روند صلح افغانستان، بحث همه‌جانبه و مفصل صورت گرفت. عبدالخالق
JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL