26 اسد 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

رئیس جمهور کشوردر ولایت غزنی: ۲۰ میلیون دالر برای بازسازی ساختمان های اداری غزنی اختصاص داده می شود

کابل باختر 26 اسد محمداشرف غنی رئیس‌جمهوری اسلامی افغانستان در جریان...

شصت وهفت تن از هراس افگنان کشته و بیست تن دیگر آنان زخمی شدند

کابل باختر 26 اسد درنتیجه عملیات های مشترک نظامی نیروهای امنیتی...

محمد اشرف غنی رئیس‌جمهور: عمق توطئه غزنی به صورت همه جانبه بررسی گردد

کابل باختر 26 اسد محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان...

Youtube Player

khantry design

اعلانات


سیاسی
کابل باختر 26 اسد محمداشرف غنی رئیس‌جمهوری اسلامی افغانستان در جریان سفرش به ولایت غزنی صبح امروز در جلسه اداری این ولایت اشتراک و گزارش وضعیت عمومی شهر غزنی را شنید. در این جلسه وحیدالله کلیمزی والی غزنی ضمن ارائه گزارش از وضعیت عمومی شهر غزنی، گفت که سیستم آب رسانی، برق و مخابرات فعال گردیده است، اما نیاز به کار بیشتر دارند. رئیس جمهور ضمن اتحاف دعا به روح شهدای امنیتی و دفاعی و افراد ملکی در ولایت غزنی، گفت: ۲۰ میلیون دالر به شکل فوری به خاطر بازسازی ساختمان های اداری و دیگر بخش های شهر غزنی اختصاص داده می شود. وی به وزارت های زراعت، صحت عامه، انرژی و آب و مخابرات هدایت داد تا روند کمک های عاجل در بخش رسانیدن آب آشامیدنی، کمک های صحی، برق و مخابرات را تسریع نمایند. احمد ضیا احمدی
کابل باختر 26 اسد محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان و سرقوماندان اعلی قوای مسلح در سفرش به ولایت غزنی، صبح امروز در جلسه امنیتی این ولایت اشتراک کرد. به اساس معلومات دفترمطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر،در این جلسه که سترجنرال محمدشریف یفتلی لوی‌درستیز وزارت دفاع ملی، ویس احمد برمک وزیر امور داخله، پاسوال اخترمحمد ابراهیمی معین ارشد امنیتی وزارت امور داخله، تورن جنرال لونگ قوماندان قول اردوی ۲۰۳ تندر و سمونوال فرید مشعل قوماندان امنیه ولایت غزنی اشتراک داشتند، ابتدا لوی درستیز گزارش از وضعیت امنیتی و چگونگی عملیات تصفیوی نجات را به رئیس جمهور ارائه کرد. جنرال یفتلی گفت که عملیات تصفیوی نجات در غزنی جریان دارد و به شکل درست مدیریت می شود. وی افزود که امنیت شهر به حالت عادی برگشته و کمربند های امنیتی در بخش های مختلف شهر ایجاد گردیده است. رئیس جمهور پس ازشنیدن گزارش امنیتی، ضمن اتحاف دعا به روح شهدای نیروهای امنیتی و دفاعی، از رشادت و قهرمانی این نیروها به نیکی یاد کرده، افزود: کسانی که در جنگ غزنی قهرمانی کرده اند، تقدیر می شوند. رئیس جمهور کشور بر ایجاد هماهنگی بیشتر میان نیروهای امنیتی و دفاعی مستقر در ولایت غزنی، تاکید کرده گفت که عمق توطئه غزنی توسط امنیت ملی بررسی گردد و نقاط ضعف آشکار شوند. رئیس جمهور به مسئولین امنیتی هدایت داد تا پولیس غزنی دوباره احیا شود و به خاطر تامین امنیت بهتر شهر غزنی حوزه های امنیتی بیشتر ایجاد گردد.احمد ضیا احمدی

کابل باختر/ 25/ اسد
مسوولان کمیسیون مستقل انتخابات میگویند که مسدود باقی ماندن دفاتر این کمیسیون روند برگزاری انتخابات را با بن بست مواجه خواهد کرد.
به گزارش آژانس باختر ، این گفته ها درحالی بیان میشودکه دفتر مرکزی کمیسیون انتخابات درکابل وچند دفتر ولایتی این کمیسیون درشماری از ولایت ها ازسوی اعتراض کنندگان بسته شده است.
اخیراً کمیسیون شکایات انتخاباتی نام 35 نفر را که قصد نامزد شدن درکارزار انتخاباتی را داشتند، به دلایل ازلست نهایی حذف کرد.
به تعقیب تصمیم کمیسیون شکایات انتخاباتی تظاهرات درحمایت از حذف شدگان صورت گرفت .
درحال حاضر دفتر مرکزی کمیسیون انتخابات درکابل  و دفاتر ولایتی آن در کندز ، پروان ، پکتیا ، ننگرهار ، غور ، بدخشان ، تخار ازسوی تظاهرکنندگان بسته شده است .
با آنکه از مسدود شدن دفتر مرکزی و دفاتر ولایتی کمیسیون چهار روز میگذرد مگر دولت غرض بازگشایی این دفاتر کاری نکرده است.
سید حفیظ هاشمی یکتن از کمشنران کمیسیون انتخاباتی میگوید که ادامه این وضعیت میتواند روند انتخابات را صدمه بزند و کار کمیسیون را با بن بست مواجه خواهد ساخت.
درهمین حال نهادهای نظارت برانتخابات نیز از بسته بودن دفاتر کمیسیون انتخابات ابراز نگرانی کرده اند و حکومت را مسوول این وضعیت میداند و تاکید دارندکه دولت نباید خاموش باقی بماند باید برای بازگشایی دفاتر کمیسیون انتخابات اقدام کند. ختم/ عبدالخالق

کابل باختر/ 25/ اسد
دوتن از چهره های سرشناس سیاسی پاکستان خواستار وضاحت پیرامون چگونگی حضور شهروندان آنکشور در شهرغزنی شده اند.
بشراگوهر معاون عوامی نشنل پارتی گفته است که تاکنون یکصدو شش جسد از شهروندان پاکستانی که در جنگ های اخیر شهر غزنی کشته شده اند به پاکستان انتقال یافته است.
درهمین حال افراسیاب ختک فعال سیاسی و مدافع حقوق بشر درپاکستان از حکومت آنکشور خواسته است تا پیرامون حضور شهروندان پاکستان در جنگ های اخیر شهر غزنی وضاحت بدهد.
مطبوعات پاکستان نیز گفته اند که دهها شهروند پاکستان که عمدتاً طلاب مدارس و افراد طالبان پاکستانی اند به طرفداری از طالبان افغان به غزنی رفته اند.
شماری ازاعضای شوراهای ولایتی غزنی و زابل گفته اندکه 750 نفر از طالبان پاکستانی از مسیر ولایت های پکتیا و زابل آمده و در طرفداری از طالبان افغان علیه مردم و نیروهای دولتی درغزنی جنگیده اند.
لوی درستیز اردوی ملی هم گفته است که شهروندان خارجی منجمله شهروندان پاکستانی در کنار طالبان افغان علیه نیروهای امنیتی درجنگ بوده اند.
قوماندان امنیه غزنی میگوید که با پایان جنگ چهار روزه درغزنی اضافه از ششصد نفر از تروریستان کشته شده اند که درمیان آنها اجساد شهروندان خارجی نیز دیده میشود.
درحالیکه حرف از حضور طالبان پاکستانی درجنگ غزنی دقیق و یک واقعیت است مگر در ترکیب طلاب پاکستانی افراد ویژه سازمان های استخبارات نظامی پاکستان که ماهر در جنگ های چریکی اند نیز به جنگ به حمایت طالبان به غزنی آمده بودند.
جنگ غزنی ازسوی قوماندان ادریس که یک طالب افغان است و افراد خرم کیانی رهبری میشود خرم کیانی شهروند پنجابی پاکستان قبلاً درافغانستان کشته شده است.
اعتراف سیاسیون و رسانه های پاکستانی به حضور شهروندان آنکشور در جنگ غزنی نشان میدهدکه این جنگ یک برنامه طرح شده ازسوی استخبارات پاکستان است که درآن از شهروندان و افراد ویژه استخبارات آن کشور در پوشش طلاب مدارس از طالبان افغان حمایت صورت میگیرد.
طالبان افغان جنگ شان را درافغانستان جهاد در برابر عساکر خارجی نام گذاری کرده اند مگر خارجی های را که در کنار آنها قراردارد نگاه نمیکنند.
ختم/ صائم

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL