14 قوس 1395

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

جلسه کمیته عدلی و قضایی کابینه تحت ریاست معاون دوم ریاست جمهوری برگزار شد

جلسه کمیته عدلی و قضایی کابینه تحت ریاست معاون دوم ریاست جمهوری برگزار شد

کابل باختر 13 قوس جلسه کمیته عدلی و قضایی کابینه جمهوری...

پروژه آی، آر، دی، پی موفق ترین پروژه بانک جهانی در افغانستان

پروژه آی، آر، دی، پی موفق ترین پروژه بانک جهانی در افغانستان

کابل باختر 13 قوس پروژه های تحکیم سواحل، انکشاف بند ها،...

وزیر داخله: زمینه تحصیل پولیس زن در پوهنتون های خصوصی فراهم می شود

وزیر داخله: زمینه تحصیل پولیس زن در پوهنتون های خصوصی فراهم می شود

کابل باختر13 قوس آغاز برنامه آگاهی دهی محو خشونت علیه زنان...

Youtube Player

khantry design

اعلانات


سیاسی

کابل باختر 13 قوس
محمد اشرف غنی رئیس‌جمهوری اسلامی افغانستان در دومین روز سفر رسمی اش به  امارات متحده عربی، بعد از ظهر امروز در کنفرانس "حمایت از میراث های فرهنگی در معرض خطر"  که در شهر ابوظبی پایتخت آن کشور برگزار گردیده بود، اشتراک کرد.
به اساس معلومات دفتر سخنگوی رییس جمهور به آژانس باختر: در بخش اختتامیۀ این کنفرانس بر علاوۀ رئیس جمهور غنی، فرنسوا اولاند رئیس جمهور فرانسه و شمار دیگری از مقامات کشور های جهان و نمایندگان سازمان های بین المللی که در عرصه حفظ میراث های فرهنگی فعالیت دارند، حضور داشتند.
در پایان این کنفرانس اعلامیه ای به نشر رسید و در آن تصریح گردیده است که یک صندوق وجهی ۱۰۰ میلیون دالری بخاطر حفظ میراث های فرهنگی در معرض خطر، ایجاد گردد.
فرانسه ۳۰ میلیون دالر کمک را برای صندوق متذکره تعهد نمود و از سایر کشورهای جهان نیز تقاضا کرد تا به منظور حفاظت از میراث های فرهنگی جهان که اکنون در معرض خطر قرار دارند، آنان نیز سهم خویش را ادا نمایند. 
رئیس جمهور غنی در پایان سفر رسمی اش به امارات متحده عربی، بعد از ظهر امروز به ‌منظور اشتراک در "ششمین کنفرانس قلب آسیا" که قرار است در کشور هند برگزار گردد، ابوظبی را به قصد هند ترک گفت.
قرار است رئیس‌ جمهورغنی فردا در شهر امرتسر ایالت پنجاب هند در کنفرانس قلب آسیا  که در آن شماری از سران و مقامات کشورهای جهان حضور خواهند یافت، اشتراک کند و در مورد راه‌های تامین صلح و دست‌آوردهای افغانستان و همکاری‌های اقتصادی، سخنرانی نماید. 

کابل باختر 13 قوس
اکلیل حکیمی، وزیر مالیه امروز با دومیک جرمی، سفیر انگلستان مقیم کابل در مورد تطبیق و اجراآت بعدی برنامه عملی کنفرانس بروکسل صحبت کرد.
به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی وزارت مالیه به آژانس باختر: در این دیدار هر دو جانب در رابطه به تطبیق و اجراآت بعدی برنامه عملی کنفرانس بروکسل، تعهدات افغانستان در چهارچوب حسابدهی افغانستان، جلسه کمک کنندگان مالی(3+3+5)، فعالیت و تاثیرات مثبت مرکز عدلی و قضایی برای مبارزه با فساد اداری، تقویت بخش خصوصی، تطبیق پروژه های انکشافی و همکاری های منطقه یی بحث و تبادل نظر نمود.
وزیر مالیه در مورد مراحل ترتیب و ارائه سند بودجه ملی سال ۱۳۹۶ معلومات مفصل ارائه نمودند.
سفیر انگلستان از کامیابی افغانستان در کنفرانس بروکسل استقبال کرد و یکبار دیگر هر دو جانب بر تطبیق و اجراآت بعدی برنامه عملی این کنفرانس تأکید ورزیدند.
قابل تذکر است کشور انگلستان برای سه سال آینده برای افغانستان ۷۵۰ میلیون دالر تعهد نموده که این مبلغ در تطبیق پروژه های مختلف انکشافی به مصرف خواهد رسید.

کابل 13 قوس باختر
داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان و هیئت همراه شان به منظور دلجویی و همدردی با خانواده های شهید دگر جنرال محی الدین غوری و شهید عبدالواسع دیدار و غم‌شریکی نمود.
به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست اجرائیه به آژانس باختر،رئیس اجرائیه کشور با ابراز تسلیت به وارثین شهدای اسفناک ولایت بادغیس و اتحاف دعا به روح پاک تمام شهدای نیروهای امنیتی به ویژه دگر جنرال محی الدین غوری و دگرمن عبدالواسع خان گفت: شهادت دو فرزند صادق و متعهد، برومند و وطن دوست کشور نه تنها برای خانواده‌های آنان بلکه برای تمام مردم افغانستان سخت و سنگین تمام شده است.
دکتور عبدالله عبدالله تاکید نمودکه ابراز همدردی با خانواده‌های شهدا به معنی ابراز همدردی با کسانی است که عزیزان شان در سنگر دفاع از عزت و سلامت، آزادی، حیثیت و حق مردم افغانستان جوانمردانه شهید شده و در راه تامین امنیت مردم افغانستان قربانی گردیده اند.
وی در ادامۀ سخنانش افزود: شهید جنرال محی الدین غوری را از سال‌ها پیش می شناسم. وی یک شخصیت با ایمان، یک جنرال وطن دوست، وظیفه شناس و مسوولیت پذیر بودکه با این ویژه‌گی‌ها در میان همگان شهره شده بود و اکنون، نبود ایشان در صفوف نیروهای امنیتی، ضایعه بزرگ و خلاء کلان است.
رئیس اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان همچنان علاوه کردکه شهید دگر جنرال غوری یکی از موفق‌ترین و صادق‌ترین جنرال‌های افغانستان بودکه در تمام عمر خویش، تلاش‌های جدی برای تامین امنیت مردم و سرکوب دشمن نمود و به همین دلیل، امروز تمام مردم افغانستان و به ویژه مردم حوزه غرب خود را در این غم بزرگ، شریک میدانند.
داکتر عبدالله عبدالله علاوه کردکه شهید دگرمن عبدالواسع یکی از کادرهای نخبه نیروهای هوایی کشور بودکه صادقانه و دلسوازنه برای خدمت به وطن و دفاع از تمامیت ارضی افغانستان وظیفه اجراء نمود و در این راه به شهادت رسید.
رئیس اجرائیه کشور، با قدردانی از تلاش‌های نیروهای امنیتی کشور تاکیدکرد: نیروهای امنیتی افغانستان، قهرمانان واقعی کشور هستندکه در صف حق در برابر باطل و در سنگر عزت و حیثیت مردم افغانستان برعلیه دشمنان مبارزه می‌کنند و تا پای جان می‌رزمند و ما هم با افتخار یک‌جا با مردم افغانستان، درکنار نیروهای امنیتی قرار گرفته و از سنگر شهدا و آرمان های شهدا دفاع می‌کنیم.
در این دیدار وارثین شهید دگرجنرال محی الدین غوری و شهید دگرمن عبدالواسع خان از سفر رئیس اجرائیه کشور در ولایت هرات به منظور غم شریکی و همدردی با آنان ابراز خرسندی کردند.
همچنان رئیس اجرائیه کشور نقش رسانه‌ها را در جریان بیشتر از یک دهه در انعکاس حقایق‌، مثبت و موثر عنوان نمود وگفت: رسانه‌ها برای اطلاع رسانی و انعکاس صدای مردم افغانستان دوشادوش حکومت و نیروهای امنیتی قرار گرفته و حرکت کردند.

کابل ۱۳ قوس باختر
داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه کشور و هیئت همراهش در جریان سفر به ولایت هرات، با امیر محمد اسماعیل خان وزیر پیشین انرژی و آب و شماری از بزرگان آن ولایت دیدار و در باره مسایل مختلف به‌ویژه اوضاع حوزه غرب و مشکلات فرا راه باشندگان آن مناطق صحبت کرد.
به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست اجرائیه به آژانس باختر، در این دیدار امیر محمد اسماعیل خان وزیر پیشین انرژی و آب از سفر رئیس اجرائیه به ولایت هرات و همدردی و غم‌شریکی با خانواده‌های شهداء استقبال و امتنان نمود.
در این دیدار، پیرامون مسائل مختلف و به ویژه مشکلات و چالش‌های موجود در حوزه غرب بحث و تبادل نظر صورت گرفت.
رئیس اجرائیه کشور همچنان از پوهنتون اسلامی الغیاث ولایت هرات بازدید کرد و با مولوی خداداد رئیس آن پوهنتون و از علمای مطرح حوزه غرب کشور صحبت نمود و تلاش‌های آنان را برای زمینه‌سازی، جهت فراگیری علوم دینی و ارزش‌های اسلامی در داخل کشور مفید و ارزنده عنوان نمود.
رئیس اجرائیه کشور علاوه کردکه زمینه‌سازی برای فراگیری علوم دینی برای جوانان و به ‌ويژه دختران در داخل افغانستان؛ جوانان را از خطر افراطیت‌ و تهدید مدارس پاکستانی برای تولید نیروهای تروریستی باز می‌دارد و نقش زنان و دختران را در جامعه برجسته می‌سازد.

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL