02 عقرب 1393

RSS Facebook

اعلانات

Shakeeb Rahmati Weblog

خبر های جدید

رئیس اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان با سفیر ایالات متحده امریکا در افغانستان ملاقات کرد

رئیس اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان با سفیر ایالات متحده امریکا در افغانستان ملاقات کرد

کابل باختر 1 عقرب داکتر عبدالله عبدالله رئيس اجرائیه جمهوری اسلامی...

رئیس اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان با بزرگان قندهار دیدار کرد

رئیس اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان با بزرگان قندهار دیدار کرد

کابل باختر 1 عقرب داکتر عبدالله عبدالله رئيس اجرائیه جمهوری اسلامی...

رئیس اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان با   سفیر شاهزاده کریم آغاخان ملاقات کرد

رئیس اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان با سفیر شاهزاده کریم آغاخان ملاقات کرد

کابل باختر 1 عقرب داکترعبدالله عبدالله رئیس اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

بنر

سیاسی

کابل باختر 1 عقرب
داکتر عبدالله عبدالله رئيس اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان امروز در قصر سپیدار با جیمز کنینگهام سفیر ایالات متحده امریکا برای افغانستان دیدار نمود.
به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست اجرائیه به آژانس باختر،
در این ملاقات دوستانه دربارهء پیشرفت در کارهای حکومت وحدت ملی٬ اولویت های حکومت وحدت ملی و اصلاحات بحث و تبادل نظر قرارگرفت. سفیر ایالات متحده امریکا در ادامهء صحبت هایش از تعهد این کشور برای حل مشکل مالی افغانستان و کسر بودجه این کشور خبر داد و یکبار دیگر تعهد کشورش را در حمایت از حکومت وحدت ملی و اولویت های آن اعلام نمود.

کابل باختر 1 عقرب
داکتر عبدالله عبدالله رئيس اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان امروز در منزل شان با تعدادی از بزرگان قندهار دیدار نمود.
به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست اجرائیه به آژانس باختر، نخست محمود خاکریزوال به نمایندگی مردم قندهار حکومت وحدت ملی را تبریک گفته افزود: خوشحال هستیم که امروز برادر مجاهد و مبازر خود را در کنار خود داریم. مردم قندهار از تشکیل حکومت وحدت ملی حمایت و تقدیر مینمایند. آرزوی ماست که هر دو ستاد وعده هایی را که در جریان مبارزات انتخاباتی نموده بودند عملی نمایند و گام های مثبت در راستای اصلاحات و تغییرات در ادارات برداشته شود.
محمود کرزی سخنران دومی مجلس در رابطه به تشویش های مردم قندهار صحبت نموده گفت: در قندهار هیچ کاری صورت نگرفته است و از حکومت خواهان اصلاحات هستیم. از لحاظ اقتصادی اول قندهار نیاز جدی به برق دارد٬ دوم برای ایجاد کار نیاز به فعال کردن دو باره  فابریکه نساجی است.
حاجی احسان احسان رییس شورای ولایتی قندهار در رابطه به مشکلات و تهدیدات امنیتی جنوب غرب صحبت نمود و گفت: در قندهار فعلاً حاکمیت قانون وجود ندارد و خواست مردم از حکومت فعلی آوردن اصلاحات در ادارات قندهار است. زحمات مردم قندهار نباید فراموش شود و ما از داکتر عبدالله عبدالله و همکارانش خواهان زمینه سازی برای سرمایه گذاری٬ کار و تحصیل هستیم و امیدواریم تلاش های جدی در این رابطه صورت گیرد.
داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان از تشریف آوری بزرگان قندهار تشکر نموده گفت: من خدمتگار شما هستم و تمام تلاش هایم را به خرج میدهم تا به خواست های شما رسیدگی شود. دروازه حکومت وحدت ملی به روی همه باز است و تمام مردم افغانستان در این حکومت سهیم می باشند.
رئیس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان در ادامهء‌ صحبت هایش گفت: نیت و اراده برای اصلاحات وجود دارد و اصلاحات را باید از خود و دوستان خود شروع کنیم.
رئیس اجرائیه به خاطر نزدیک بودن انتخابات مجلس نمایندگان و شورا های ولایتی از اصلاحات و در نهادهای انتخاباتی خبرداد و ابراز امیدواری نمود که قبل از برگزاری کنفرانس لندن کابینه کشور نیز تشکیل گردد.

کابل باختر 1 عقرب
داکترعبدالله عبدالله رئیس اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان امروز با خانم نورجهان موانی سفیر و نماینده والاحضرت کریم آغاخان رهبر مذهبی اسماعلیان جهان در دفترکارش در قصر سپیدار ملاقات نمود.
به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست اجرائیه به آژانس باختر، در این ملاقات خانم موانی احراز مقام ریاست اجرائیه و تشکیل حکومت وحدت ملی را برای داکتر عبدالله عبدالله تبریک گفت و مراتب احترام وتبریک والاحضرت آغاخان را به ایشان وسیله گردید. خانم موانی در ادامهء صحبت هایش آمادگی نهاد انکشافی آغاخان را برای کمک به حکومت وحدت ملی طبق اولویت های این حکومت یکبار دیگر اعلام نمود.
رئیس اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان از همکاری های همه جانبه و موثر نهاد کریم آغاخان  و نقش برازندهء ایشان در بازسازی و کمک به مردم افغانستان تشکر نمود و ابراز امیدواری کرد که کمک ها و حضور این نهاد در افغانستان در عرصه های مختلف قوی تر از گذشته ادامه یابد.
رئیس اجرائیه افزود: امیدوارم کمک های این نهاد در بخش های مختلف بعد از این طبق اولویت های حکومت وحدت ملی در پاسخ به نیازهای واقعی مردم برنامه ریزی گردد تا از این طریق به مشکلات واقعی مردم رسیدگی شود.
در این ملاقات بحث اصلاحات در حکومت وحدت ملی٬ به خصوص در بخش نهادهای انتخاباتی  و همچنان در ادارات دولتی مطرح گردید.
رئیس اجرائیه تاکید نمود که حکومت وحدت ملی به اصل اصلاحات٬ به خصوص در بخش نهادهای انتخاباتی٬ متعهد است.

کابل باختر 1 عقرب
داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان امروز با الدو للی دیموز معاون اجرائی دفتر سازمان ملل برای مبارزه با موادمخدر و جرائم در قصر سپیدار ملاقات نمود.
به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست اجرائیه به آژانس باختر، در این دیدار للی دیموز احراز مقام اجرائیه و تشکیل حکومت وحدت ملی را برای داکتر عبدالله عبدالله تبریک گفت و با ارايهء گزارش مختصری از سیاست و برنامهء های این سازمان در افغانستان٬ تاکید نمود که ادارهء آنان متعهد است در همکاری با حکومت وحدت ملی در عرصه مبارزه با موادمخدر و جرائم کارکند. للی دیموز در ادامهء‌ صحبت هایش در مبارزه با مواد مخدر و جرائم از همآهنگی میان نهاد های دولتی و همکاری مردم در سطح داخلی و همکاری منطقوی میان افغانستان٬ پاکستان٬ ایران و کشورهای آسیای میانه سخن گفت.
رئيس اجرائیه با تشکر از للی دیموز و هیئت همراه ایشان از تلاش های این اداره برای مبارزه با موادمخدر و جرائم در افغانستان قدردانی نمود‌٬ و خواهان ادامه و تقویت این برنامه ها برای افغانستان گردید.
رئیس اجرائیه جهت رسیدگی عملی به این مشکلات از للی دیموز خواست عمده ترین نگرانی ها و دیدگاه های خویش را به صورت مکتوب به ریاست اجرائیه جهت اجراآت تقدیم نماید و بر دقت مطالعات و ارزیابی و ارائه ارقام و آمار از سوی این نهاد تاکید نمود.
رئیس اجرائیه در ادامهء صحبت هایش افزود: در سطح پالیسی حکومت این موضوع را جدی می گیرد و خواهان برخورد قاطع با موادمخدر و اعتیاد در کشور است و حکومت وحدت ملی آماده است در سطح قانونگزاری و فراهم آوری نیرو با برنامه های این اداره همکاری نماید.
للی دیموز با استقبال از پیشنهاد رئیس اجرائیه از تقویت بیشتر این دفتر در افغانستان خبر داد و وعده سپرد که با معرفی نماینده خاص برای افغانستان کار و فعالیت این سازمان در این کشور افزایش خواهد یافت و از همکاری و حسن نیت رئیس اجرائیه سپاسگزاری نمود.

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL