07 میزان 1395

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

بخاطرتوانمند سازی زنان جوان افغان دررشته های مختلف ، تاکید شد

بخاطرتوانمند سازی زنان جوان افغان دررشته های مختلف ، تاکید شد

کابل باختر7 میزان داکترکمال سادات سرپرست وزارت اطلاعات وفرهنگ امروز دردیدار...

خود کشی یک دختر جوان در غور

خود کشی یک دختر جوان در غور

شهرفیروز کوه 7 میزان باختر دختر جوانی در ولایت غور با...

Youtube Player

khantry design

اعلانات


سیاسی

کابل باختر 7 میزان
جلسه کمیسیون تجلیل از شهید صلح استاد ربانی تحت ریاست قانونپوه سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری اسلامی افغانستان و با حضور اعضای جلسه امروزبرگزار شد.
به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر ،
در این جلسه کمیته های کاری که به منظور تجلیل از هفته شهید تشکیل شده بود، گزارش کاری خود را به حضور معاون رییس جمهور ارایه کردند.
پس از گزارش  برگزاری هفته شهید و محافل تجلیل از شهدا در این هفته، در باره محفل تجلیل از سالروز شهادت شهید صلح استاد ربانی که به روز جمعه 9 میزان در تالار خیمه لوی جرگه برگزار می گردد، بحث شد و تصامیم لازم اتخاذ گردید.
معاون رییس جمهور نیز اظهار قدردانی و سپاس از همه اعضای کمیسیون به خصوص بخش های امنیتی که وظایف خود را در طول برگزاری محافل تجلیل از شهدا به خوبی انجام داده اند، بر برگزاری هرچه باشکوه تر محفل تجلیل از شهید ربانی تاکید کرد.

کابل باختر 7 میزان
استاد سرور دانش معاون دوم  رییس جمهور که برای اشتراک در هفتاد و یکمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد به امریکا رفته بود، امروز به کشور برگشت.
دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر خبر داد،معاون رییس جمهور به تاریخ بیست و هشتم سنبله سال روان در رأس یک هیئت عالی رتبه دولتی به امریکا سفر نمود و در هفتاد ویکمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد سخنرانی کرد.
معاون رییس جمهور در سخنرانی  یی که در آن اجلاس ارایه کرد موقف دولت جمهوری اسلامی افغانستان را در قبال مسایل مهم ملی وبین المللی  ازجمله جنگ با تروریزم و دهشت افگنی، تأمین صلح و ثبات در منطقه و افغانستان، امنیت جهانی، جلوگیری از رشد افراط گرایی، کمک جامعه جهانی به تأمین ثبات و بازسازی افغانستان، پیشرفت روند تعهدات دوجانبه افغانستان و همکاران بین المللی آن و دستاوردهای حکومت وحدت ملی در دوسال گذشته به تفصیل اعلام داشت.
معاون رییس جمهور در بیانیه ای که در مجمع عمومی سازمان ملل متحد ارایه کرد نقش این سازمان را در حمایت از افغانستان برای رسیدن به یک جامعه دموکراتیک و کثرت گرا، مثال روشنی از تاثیر عمیق آن به ایجاد تغییرات مثبت در جوامع مختلف دانست و اعلام داشت که در دو سال حکومت وحدت ملی در بسیاری از عرصه ها به خصوص  در امور مبارزه با فساد، اصلاحات عدلی و قضایی، تقرری های دولتی و تدارکات، اقدامات مؤثری انجام شده است.
وی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد جنگ  افغانستان را یک جنگ اعلام نشده خواند و به  ضرورت تامین امنیت و ثباتِ افغانستان  درهمکاری با جامعه جهانی و کشورهای عضو سازمان ملل متحد تأکید کرد. معاون رییس جمهور اعلام داشت که در حال حاضر بیش از ده گروه بزرگ تروریستی در افغانستان حضور دارند که برای ایجاد مانع در برابر روند دولت سازی و جلوگیری از استقرار صلح و ثبات از بیرون به افغانستان فرستاده می شوند.
وی از جامعه جهانی خواست تا در جنگ افغانستان،  به از بین بردن پناهگاه های امن تروریستان در خارج از افغانستان توجه کند؛ زیرا به گفته وی همه می دانند که آنها در کجا مستقر اند وبرنامه های تروریستی را در کجا طرح می کنند.
همچنین در حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد، شماری از مقام های بلند کشورهای دوستِ افغانستان، از جمله بان کی مون سرمنشی عمومی سازمان ملل متحد، خانم جولی بی شاپ  وزیر خارجه کشور استرالیا، تام مالینوسکی معاون وزیر خارجه امریکا، ریچارد اولسون نماینده خاص ایالات متحده امریکا در امور افغانستان و پاکستان،  مقام های برخی از کشور های دیگر و جمعی از مهاجران افغان مقیم امریکا نیز با معاون رییس جمهور دیدار و گفتگو  نمودند و دراین دیدار ها موضوعات مورد علاقه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
در سفر به امریکا، معاون رییس جمهور را صلاح الدین ربانی وزیر امور خارجه، حکمت خلیل کرزی معین سیاسی وزارت امور خارجه، محمود صیقل نماینده دایمی افغانستان در سازمان ملل متحد، حمدالله محب سفیر کبیر و نماینده فوق العاده رییس جمهور در واشنگتن، سید انور رحمتی رییس دفتر معاون رییس جمهور و شمار دیگری از مقام های عالی رتبه دولتی همراهی می کردند. ختم/ سید حبیب
استاد دانش در باز گشت به کشور و در میدان هوایی کابل، از سوی برخی ازاعضای کابینه، نمایندگان مردم در شورای ملی، شخصیت های سیاسی، علمی و فرهنگی، متنفذان اجتماعی و اعضای دفتر مقام معاونت دوم ریاست جمهوری مورد استقبال قرار گرفت.

کابل باختر 7 میزان
به اساس پیشنهاد وزارت امورداخله و منظوری ریاست جمهوری اسلامی افغانستان مل پاسوال محمد تواب احمدزی بحیث رئیس محبس مرکزی پلچرخی و مل پاسوال سردار محمد ځاځی بحیث مدیر عمومی محبس قوماندانی امنیه ولایت قندهار مقرر شده اند .

کابل باختر 7 میزان
داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه امروز در دفترکارش در قصرسپیدار با مارک باودن معاون نماینده ویژه سرمنشی سازمان ملل متحد برای افغانستان دیدار نمود.
به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست اجراییه به آژانس باختر، در این دیدار باودن گزارش مفصلی در باره وضعیت مهاجرین و بیجاشدگان داخلی به ويژه وضعیت مهاجرینی که از پاکستان عودت میکنند ارایه نمود.
در این  دیدار همچنان در باره کمک ها و خدماتی که سازمان ملل و دیگر سازمان های بین المللی برای مهاجرین ارایه میکند و گام هایی که حکومت در همکاری با سازمان های بین المللی بردارد بحث و تبادل نظر صورت گرفت.
در این نشست همچنان درباره کمک های بین المللی برای مهاجرین به عنوان یکی از مشکلات جدی حکومت در نشست بروکسل بحث گردید. رئیس اجرائیه کشور در صحبت های خویش تاکید نمود که رسیدگی به مشکل مهاجرین یکی از اولویت های حکومت افغانستان است و حکومت از هیچ نوع تلاش برای رسیدگی و حل این مشکل دریغ نمیکند.

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL