20 دلو 1394

RSS Facebook

اعلانات

Shakeeb Rahmati Weblog

خبر های جدید

یازده عضو داعش دریک حمله هوایی درننگرهار کشته شدند

یازده عضو داعش دریک حمله هوایی درننگرهار کشته شدند

جلال آباد 19 دلو باختر یازده عضو داعش امروزدریک حمله هوایی...

شش غیرنظامی دریک حمله انتحاری به شهادت رسیدند

شرن 19 دلو باختر شش غیرنظامی درنتیجه یک رویداد انتحاری امروزدرولایت...

یازده عضو داعش دریک حمله هوایی درننگرهار کشته شدند

یازده عضو داعش دریک حمله هوایی درننگرهار کشته شدند

جلال آباد 19 دلو باختر یازده عضو داعش امروزدریک حمله هوایی...

Youtube Player

khantry design

اعلانات


سیاسی

کابل باختر/ 19/ دلو
معاون سخنگوی ریاست جمهوری میگوید که تلاش ها برای گفتگو های صلح و آوردن صلح پایدار درسال 2016 میلادی به شدت ادامه دارد.
به گزارش خبرنگار آژانس باختر ، سید ظفر معاون سخنگوی ریاست جمهوری که امروز دریک نشست خبری سخن میگفت افزودکه رییس جمهوری افغانستان شخصاً روند صلح افغانستان را مرحله به مرحله تعقیب میکنند و محتاطانه تلاش داردتا یک صلح پایدار و دایمی درکشور بوجود آید یعنی صلحی را میخواهم که درآن مردم خود را راحت ببیند .
هاشمی تصریح کرد که دور چهارم نشست چهارجانبه میان کابل ، اسلام آباد ، واشنگتن و چین تاچند روز درکابل برگزار خواهد شد که در آن کوشش میشود تا روند ابتدائی گفتگوهای صلح افغانستان مشخص گردد .
به گفته وی آنانیکه صلح میخواهد موقف دولت دربرابر شان روشن است که مطابق قانون اساسی کشور وادار به گفتگو های صلح شوند تا یک صلح پایدار و دایمی درکشور بوجود آید اما آنانیکه به جنگ متوسل میشوند نیز موقف ما دربرابر شان روشن است.
این درحالیست که تلاش ها برای آوردن صلح پایدار درسال 2016 ازسوی حکومت افغانستان به شدت ادامه دارد و امیدواری های را نیز بوجود آورده است اما برخی از مقامات ارشد امریکایی بخصوص نظامیان آنکشور و برخی کشورهای ناتو سال 2016 را بحرانی گفته اند.
به گفته آنان درصورتیکه نیروهای بین المللی درافغانستان کاهش یابد ونهادهای امنیتی افغانستان تمویل وتجهیز نشوند این کشور با چالش های امنیتی وتهدیدات گروه های دهشت افگن مواجه خواهد شد.
اما سید ظفر هاشمی معاون سخنگوی ریاست جمهوری سال 2016 را سال تلاش برای آوردن صلح پدیدار درکشور توصیف کرد.
اودرنشست خبری گفت همانطوریکه برخی کارشناسان دررابطه به سال 2014 کشور پیش بینی نادرست داشتند ، سال 2016 فضا بهتری خواهد داشت .
هاشمی تاکید کرد که سال 2015 میلادی واقعاً سالی بود که با تهدیدات امنیتی روبرو بودیم اما آماده گی ها برای دفاع از کشور دربرابر حملات دشمن ، ازقبل گرفته شده بود ونهادهای امنیتی کشور توانایی های شان را درمقابل تهاجم گروه های دهشت افگن برای جهانیان ثابت ساختند و این کشوررا از بحران وتهدیدات امنیتی نجات دادند.
اوگفت که به همین لحاظ سال 2015 را سال بقا برای افغانستان ومردم افغانستان نام میگذاریم .
معاون سخنگوی ریاست جمهوری یکبار دیگر تاکید کرد که سال 2016 درحالیکه نهادهای امنیتی ما درحال حاضر در بیش از ده جبهه با مخالفان مسلح درگیر جنگ اند و از اراضی کشورشان دفاع میکنند ، سال پردست آورد صلح پایدار برای مردم افغانستان خواهد بود. 

کابل باختر 19 دلو
وزیر امور داخله امروز با شماری از اعضای شورای ترک تباران افغانستان دیدار و به خواست وپیشنهاد های آنان گوش داد.
به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی وزارت امور داخله به آژانس باختر، در این دیدار، پیرامون افزایش سهم ترک تباران افغانستان در ساختار تشکیلاتی نیروهای پولیس ملی بحث شد و اعضای شورای یاد شده، ضمن اعلام حمایت از نیروهای پولیس ملی بر مبارزه جدی با فساد، تامین امنیت و سهیم ساختن مردم در تصمیم گیری های امنیتی تاکید کردند.
نورالحق علومی وزیر امور داخله کشور گفت که بر بنیاد قوانین نافذه کشور، هرگونه تبعیض قومی و نژادی در برابر شهروندان کشور ممنوع است .
دولت و به ویژه نهاد های امنیتی، خانه مشترک تمامی اقوام ساکن در کشور می باشند که زمینه سهم گیری و مشارکت آنان نیز در برنامه های امنیتی فراهم است.
وی همچنان، ضمن تاکید بر تامین عدالت اجتماعی در کشور، گفت که یکی از لازمه های پیشرفت و ترقی در کشور این است تا از محدوده ی بحث های قومی بیرون شویم و تمامی شهروندان کشور از هر قوم و گروه تباری و سیاسی، به گونه یکسان در دولت سهم داشته و خود را مالک و سهیم کشور و نظام بدانند.

کابل19 دلو باختر
صلاح الدین ربانی وزیر امور خارجه امروز، با شریف الدین اماموف سفیر جمهوری تاجکستان مقیم کابل، ، ملاقات نمود.
به اساس معلومات دفتر سخنگوی وزارت امور خارجه به آژانس باختر،در ابتداء، وزیر امور خارجه از همکاری ها ی کشور تاجکستان در عرصه های مختلف و روابط تاریخی میان افغانستان و تاجکستان به نیکی یادآوری نمود.
بعداً، سفیر تاجکستان در مورد اولویت های همکاری های دو جانبه میان افغانستان و تاجکستان صحبت نمود. 
در جریان این ملاقات، طرفین روی همکاری های دو کشور در عرصه های امنیتی، اقتصادی، سیاسی و تجارت ترانزیت بحث و تبادل نظر نمودند و بر گسترش همکاری ها و تسریع امور جاری در ساحات یادشده، تأکید کردند.

کابل  19  دلو  باختر
دکتور عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان امروز سفیر جدید بریتانیا در کابل در قصر سپیدار دیدار نمود.
در این دیدار تعارفی رئیس اجرائیه تقرر جیرمی را به عنوان سفیر جدید بریتانیا در افغانستان تبریک گفت و ابراز امیدواری کرد که در جریان ماموریت وی روابط دوستانه و همکاری‌های دو کشور بیشتر از پیش گسترش یابد.
دفتر سخنگوی ریاست اجرائیه به آژانس باختر خبر داد،ئيس اجرائيه روابط میان دو کشور را حسنه توصیف نمود و از همکاری‌های بریتانیا برای افغانستان در عرصه‌های مختلف سپاسگزاری کرد.
جیرمی اظهار امیدواری نمود که بتواند در جریان ماموریت خویش در افغانستان در استحکام و گسترش روابط و همکاری میان دو کشور نقش موثر ایفا نماید.
جیرمی با اعلان حمایت بریتانیا از حکومت وحدت ملی یکبار دیگر از ادامه همکاری‌های این کشور به افغانستان در چوکات نیروهای حمایت قاطع و کمک‌های مستقل اطمئنان داد.
در این نشست آخرین تحولات سیاسی-امنیتی و اصلاحات نظام انتخاباتی مورد بحث و تبادل نظر قرارگرفت. رئيس اجرائیه در صحبت‌های خویش تعهد حکومت وحدت ملی را به اصلاح نظام انتخاباتی تکرار نموده گفت: انتخابات بعدی بعد از تطبیق اصلاحات پیشنهادی کمیسیون ویژه اصلاح نظام انتخاباتی و تحت مدیریت کمیسیون جدید صورت می‌گیرد.

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL