29 جدی 1398

RSS Facebook

Youtube Player

khantry design

اعلانات


۱۰۰ روز
۱۰۰ روز

۱۰۰ روز (442)

کابل باختر 2عقرب
داکتر محمد اشرف غنی احمدزی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان امروز با شماری از بزرگان، متنفذین، جوانان، اعضای جامعه مدنی و وکلای ولایت هلمند در شورای ملی، دیدار کرد.
به اساس معلومات دفترمطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر، در این دیدار که در ارگ انجام شد، حاجی شاه آغا، انجنیر عبدالمنان بهیر و مطیع الله بهیر به نمایند گی از دیگران صحبت کردند و مشکلات مردم ولایت هلمند را در عرصه های مختلف به رئیس جمهور کشور بیان نمودند.
آنان پیروزی داکتر اشرف غنی احمدزی را در انتخابات ریاست جمهوری تبریک گفتند و اطمینان دادند که از برنامه های ملی رئیس جمهور کشور حمایت می کنند.
حاجی شاه آغا در صحبت هایش از موجودیت فساد در ادارات دولتی شکایت کرد و از رئیس جمهور خواست تا آرمان های مردم افغانستان بخصوص مردم ولایت هلمند را در راستای تامین صلح، تطبیق عدالت و فساد زدایی بر آورده سازد.
وی با تاکید بر اینکه دست ظالمان و مفسدین باید کوتاه گردد، گفت که ما اداره شفاف و حسابده می خواهیم و انسانهای آلوده به فساد را قبول نداریم.
حاجی شاه آغا گفت که در قلب های ما جایی برای جنگ و خصومت وجود ندارد، ما صلح می خواهیم زیرا با صلح می توانیم، امنیت، برادری، دوستی، قانون و اداره خوب را به میان میآوریم.
متعاقباً انجنیر عبدالمنان صحبت کرد و خواستها و پیشنهادات مردم ولایت هلمند را در عرصه های حکومتداری خوب، تطبیق پروژه های زیربنایی در ولایت هلمند بر اساس نیازمندی های مردم، ترویج کشت زعفران، مکانیزه شدن زراعت، ایجاد مدارس دینی در ولسوالی ها، استخراج معادن مرمر و رخام به طور فنی و جلوگیری از قاچاق آن و نصب توربین های برق بالای بند کجکی، مطرح کرد.
وی همچنان خواستار برداشتن گام های جدی در زمینه تامین صلح و امنیت، بررسی مجدد دوسیه های محبوسین ولایت هلمند، رفع کمبود استادان و اعمار مکاتب، اعمار تعمیر پوهنتون هلمند، جلوگیری از واردات ادویه جات بی کفایت و تجهیز لابراتور ها نیز گردید.
در این دیدار مطیع الله به نمایند گی از جوانان ولایت هلمند نیز صحبت کرد و خواستار توجه دولت در زمینه بهبود وضعیت معارف و اعطای بورس های تحصیلی به جوانان ولایت هلمند گردید.
داکتر محمد اشرف غنی احمدزی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان پس از استماع مشکلات مردم ولایت هلمند با اشاره بر اینکه حکومت در زمینه رفع مشکلات مردم آن ولایت اقدامات جدی خواهد کرد، گفت که ولایت هلمند در جمله چهار ولایتی است که بزودی برای رفع مشکلات آن، اقدامات جدی و همه جانبه خواهیم کرد.
رئیس جمهور از بزرگان و متنفذین ولایت هلمند خواست که یک جرگه ای از مردم آن ولایت را برگزار کنند تا در مشورت با آنها به تمام مشکلات مردم ولایت هلمند رسیده گی صورت گیرد.
رئیس جمهور احمدزی تامین صلح و ثبات را در کشور نیاز مبرم مردم افغانستان دانسته، گفت که صلح و امنیت بدون همکاری مردم برقرار نمی گردد. وی یکبار دیگر از علمای ولایت هلمند و سایر علمای کشور خواست تا صدای صلح را از منابر مساجد بلند کنند.

کابل باختر 13 میزان
دکتور محمد اشرف غنی احمدزی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان امروز با اعضای حزب محاذ ملی افغانستان دیدار کرد.
به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر،در این دیدار سید حامد گیلانی به نماینده گی از دیگران صحبت کرد و عید سعید اضحی را به رئیس جمهور کشور تبریک گفت.
وی ضمن ابراز حمایت حزب محاذ ملی اسلامی افغانستان از حکومت جدید، گفت که حمایت از رئیس جمهور اشرف غنی احمدزی بر اساس عاطفه نه بلکه بر اساس محاسبه بوده است.
در مقابل دکتور محمد اشرف غنی احمدزی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان ضمن تبریکی عید سعید اضحی به آنان، گفت که در این مرحله

حساس تاریخی این مسئولیت بزرگ به دوش همۀ ماست که افغانستان را به ثبات و ترقی برسانیم. امید است من یکجا با شما و ملت افغانستان یک نظام قوی و خوب داشته باشیم.
رئیس جمهور گفت که رهنمای من خطبهء حضرت ابوبکر صدیق (رض) است یعنی اینکه ضعیف را توانا سازم و از قوی پرسان نمایم.
 

کابل باختر 13 میزان
دکتور محمد اشرف غنی احمدزی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان شب گذشته طی تماس های تیلفونی با والیان و قوماندانان امنیه تمام ولایات و همچنان قوماندانان قول اردو های کشور، خواستار معلومات در مورد اوضاع امنیتی کشور گردید.
به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر،در این تماس های تیلفونی، آنان گزارشات شانرا در مورد اوضاع امنیتی کشور در روز اول عید قربان به رئیس جمهور کشور ارائه نموده، خاطر نشان کردند که حوادث تروریستی به کمک و یاری خداوند ج و تلاش های نیرو های امنیتی کشور کاهش یافته است.
رئیس جمهور دکتور محمد اشرف غنی احمدزی ضمن تمجید از تلاش های نیروهای امنیتی کشور، به خاطر بهبود وضعیت امنیتی در روز های عید، به آنان هدایت لازم صادر نمود تا مردم ما بتوانند همراه با خانواده های شان، روز های عید را در فضای امن با خوشحالی سپری نمایند.

کابل باختر 13 میزان
دکتور محمد اشرف غنی احمدزی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان امروز با اعضای حزب جبهه ملی نجات افغانستان و حزب انقلاب اسلامی، به طور جداگانه دیدار کرد.
به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر،در این دیدار ها که در ارگ انجام شد، آنان انتخاب دکتور محمد اشرف غنی احمدزی را منحیث رئیس جمهور افغانستان تبریک گفتند.
رئیس جمهور خواهان همکاری احزاب مذکور در زمینه های مبارزه با فساد و تامین صلح و ثبات در کشور گردید.
دکتور محمد اشرف غنی احمدزی با تاکید بر اینکه با مردم افغانستان همیشه در تماس خواهد بود، گفت فاصله میان ارگ و مسجد را کوتاه میسازم.
وی گفت امروز به مقام که من رسیده ام به همکاری مردم افغانستان بوده است و من تلاش دارم از وضعیت فقرا با خبر باشم و از خداوند ج تمنا دارم که مصدر خدمت به مردم خویش شوم.

کابل باختر 13 میزان
دکتور محمد اشرف غنی احمدزی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان امروز با اعضای حزب افغان ملت دیدار کرد و عید سعید اضحی را به آنان مبارک باد گفت.
به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر،در این دیدار که در ارگ انجام شد، اعضای حزب افغان ملت انتخاب دکتور محمد اشرف غنی احمدزی را بحیث رئیس جمهور کشور و عید قربان را به وی تبریک گفتند.
آنان به رئیس جمهور کشور گفتند که حمایت ما در انتخابات ریاست جمهوری از شما بر اساس تقوای سیاسی تان بود.
در مقابل دکتور محمد اشرف غنی احمدزی گفت که وی با تمام احزاب سیاسی کشور دیدار خواهد کرد و باید همه یکجا با مردم کار کنیم تا در مبارزات خویش به خاطر حکومت داری خوب و مبارزه با فساد اداری موفق شویم.

يكشنبه ، 13 میزان 1393 ، 08:00

رئیس جمهور: ما بدون صلح به هدف نمی رسیم

Written by manager

کابل باختر 13 میزان
دکتور محمد اشرف غنی احمدزی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان با اعضای جرگه فکر و عمل دیدار کرد.
به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر، در این دیدار که قبل از ظهر امروز در ارگ انجام شد، رئیس جمهور ضمن تبریکی عید سعید اضحی به آنان، طی سخنانی خواستار همکاری آنان در زمینه مبارزه با فساد در کشور گردید.
رئیس جمهور گفت که هر اقدامی را که من و حکومت انجام میدهیم به هدف خیر و پیشرفت این کشور می باشد.
وی با تاکید بر حضور نسل جوان، فرهنگیان و متفکرین کشور در تصمیم گیری ها و پلان های آینده گفت که باید بحث های منظم فرهنگی در این راستا در ریاست جمهوری برگزار گردد زیرا ما به یک مبارزه فرهنگی به خاطر تامین صلح در کشور و مبارزه با فساد نیاز داریم.
رئیس جمهور با اشاره به ضرورت تامین صلح و ثبات در کشور گفت: ما بدون صلح به هدف  نمی رسیم. ما به صلح بین الافغانی ضرورت داریم. صلح نه تنها در پیام بلکه در عمل باید وجود داشته باشد.
دکتور محمد اشرف غنی احمدزی خاطر نشان کرد که یک نکته واضح است که ملت افغانستان تغییر می خواهد و آرزومندم تصمیم های روز های نخست حکومت جدید برای ملت ما این را ثابت کرده باشد که ما موانع را قبول نداریم و رسیدن به هدف بدون همکاری شما ناممکن است.
در اخیر این دیدار اعضای جرگه فکر و عمل یک تحفه کرستالی قران کریم را به رئیس جمهور کشور هدیه کردند.

کابل باختر 13 میزان
دکتورمحمد اشرف غنی احمدزی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان امروز با اعضای حزب ملت افغانستان دیدار کرد و عید سعید اضحی را به آنان مبارک باد گفت.
به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر، در این دیدار که در ارگ انجام شد، اعضای حزب ملت افغانستان انتخاب دکتورمحمد اشرف غنی احمدزی را منحیث رئیس جمهور کشور تبریک گفتند.
در مقابل دکتورمحمد اشرف غنی احمدزی از اعضای حزب ملت افغانستان خواست تا حکومت را در زمینه حکومت داری خوب و مبارزه با فساد همکاری نمایند.

کابل باختر 13 میزان
دکتورمحمد اشرف غنی احمدزی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان امروز با اعضای زنان جامعه مدنی دیدار کرد.
به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر، آنان ضمن تبریکی عید سعید قربان به دکتورمحمد اشرف غنی احمدزی و انتخاب وی بحیث رئیس جمهور افغانستان، پیشنهاد کردند تا حکومت جدید جلو آزار و اذیت دختران را در تمام مراکز تعلیمی و تحصیلات عالی دولتی و خصوصی کشور بگیرد تا محیط پاک و سالم تحصیلی برای زنان و دختران کشور مساعد شود و آنان بتوانند به خاطر آسوده به تحصیلات شان ادامه دهند.
در مقابل دکتورمحمد اشرف احمدزی ضمن تبریکی عید سعید قربان به اعضای زنان جامعه مدنی، آزار و اذیت دختران را یک موضوع تکان دهنده خوانده گفت که به وزارت تحصیلات عالی هدایت جدی میدهد تا راپور حادثات اخلاقی را به وی ارائه نموده تا در مقابل آنانیکه باعث آزار و اذیت دختران می شوند، اقدام جدی صورت گیرد.
رئیس جمهور گفت که وزارت های تحصیلات عالی، معارف و عدلیه در همکاری با جامعه مدنی و نماینده گان نهاد های حقوقی بزودترین فرصت ممکن لایحه یی را به منظور جلوگیری از آزار و اذیت دختران در مراکز تحصیلی کشور ترتیب نمایند.
دکتورمحمد اشرف غنی احمدزی خاطر نشان کرد که وظیفه من و هر شهروند کشور این است که از ناموس این وطن پاسداری کنیم.

کابل باختر 11 میزان
دکتور محمد اشرف غنی احمدزی رئیس جمهور اسلامی افغانستان امروز با رئیس و اعضای شورای سرتاسری علمای افغانستان، دیدار کرد.
به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر، در این دیدار که در ارگ انجام شد، رئیس جمهور کشور ضمن تبریکی حج اکبر به تمام حجاج افغان و علمای افغانستان، گفت: یک امانت بزرگ از طرف خداوند ج و مردم افغانستان به من سپرده شد. این مقام صبر، عجز و در عین حال مقام اراده است.
رئیس جمهور گفت: امیدوارم خداوند به ما این همت را بدهد که خطبه حضرت ابوبکر صدیق را که در روز اول خلافت اش آنرا ایراد نمود، تطبیق کنیم یعنی از علت ظلم بالای ضعیف بپرسیم و علت ضعف را که فقر، بیچاره گی و ظلم است، دور بسازیم و از حقوق ضعیف در مقابل کسیکه از قوت خود سؤ استفاده می کند با اراده محکم و نیت پاک، دفاع کنیم.
دکتور محمد اشرف غنی احمدزی از علمای کرام که وارثین انبیا هستند به خاطر اشتراک شان در انتخابات قدردانی کرده گفت: به برکت و اشتراک شما انتخابات بخیر به اتمام رسید. شما مردم را متوجه کردید که اول امانت خداوند ج و بعداً خیر و ثبات وطن را در نظر بگیرند.
رئیس جمهور با توجه به اینکه در آینده نزدیک به خاطر ایجاد فضای صلح در کشور با علمای کرام نشست های خواهد داشت، از علمای کشور خواست تا آواز صلح را که تقاضای ملت افغانستان است از منبر هر مسجد بلند کنند.
دکتور محمد اشرف غنی احمدزی با ابراز رضایت از وضعیت حجاج افغان در عربستان سعودی،  به مولوی قیام الدین کشاف رئیس شورای سرتاسری علمای افغانستان هدایت داد تا به نماینده گی از وی حجاج افغان را هنگام برگشت از حج بیت الله شریف مورد استقبال قرار دهد.

کابل باختر 11 میزان
دکتور محمد اشرف غنی احمدزی رئیس جمهور اسلامی افغانستان صبح امروز با دیوید کامرون صدراعظم بریتانیا که در یک سفر رسمی  به کابل آمده بود، دیدار کرد.
به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر، در این دیدار که در ارگ انجام شد، ابتدا صدراعظم بریتانیا انتخاب دکتور محمد اشرف غنی احمدزی را بحیث رئیس  جمهور اسلامی افغانستان و همچنان انتقال مسالمت آمیز قدرت را برای وی و مردم افغانستان تبریک گفت. سپس هر دو جانب در مورد گسترش روابط میان دو کشور در ساحات مختلف بخصوص در زمینه های اقتصادی و امنیتی و همچنان مسایل منطقوی بحث و تبادل نظر نمودند.
بعداً رئیس  جمهورداکتر محمد اشرف غنی احمدزی، داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه و دیوید کامرون صدراعظم بریتانیا در یک نشست سه جانبه، روی گسترش مناسبات افغانستان و بریتانیا صحبت کردند.   
سپس سران افغانستان و بریتاتیا در یک کنفرانس مشترک مطبوعاتی حضور یافتند، رئیس جمهور دکتور محمد اشرف غنی احمدزی ضمن خوش آمدید به صدراعظم بریتانیا گفت: تحت رهبری کامرون و حکومت های قبلی این کشور، بریتانیا منحیث یک کشور دوست به افغانستان کمک کرده است.
رئیس جمهور گفت: بریتانیا در حالی ماموریت خویش را در جریان امسال در افغانستان تکمیل می کند که قوای امنیتی ما کفایت لازم را بدست آورده اند تا وظیفه و وجیبه ملی خود را که دفاع از حاکمیت ملی و حفظ امنیت تمام مردم افغانستان است، به موفقیت انجام بدهند.
وی گفت: با وجود که استعمال قوه توسط نیروهای بین المللی در افغانستان پایان می یابد، موافقتنامه امنیتی که ما با ناتو انجام دادیم، موجب این می شود تا دولت های دوست در تمویل، تجهیز و آموزش نیروهای امنیتی افغانستان، نقش بزرگ داشته باشند.
دکتور محمد اشرف غنی احمدزی در مورد روابط افغانستان با جامعه جهانی گفت: مناسبات ما با جامعه جهانی به اساس منافع مشترک ملی ما و آنها صورت می گیرد.
رئیس جمهور گفت که  ما در حکومت وحدت ملی مصمم هستیم که اصلاحات همه جانبه را در ساحات اقتصاد، حکومت داری، امنیتی و عدلی و قضایی، انجام دهیم.
دکتور محمد اشرف غنی احمدزی با اشاره به فرمان اخیرش در مورد بررسی مجدد دوسیه کابل بانک گفت: اقدام اول ما در موضوع کابل بانک باید نمونه این باشد که اراده سیاسی واضح وجود دارد و ما افغانها اصلاحات لازمه را به اساس ارادهء خود انجام دهیم و جامعه بین المللی همراه ما بحیث ممد در این اصلاحات قدم بگذارد.  
رئیس جمهور با یاد آوری از کنفرانس لندن که قرار است در آینده نزدیک به میزبانی کشور بریتانیا برگزار گردد، گفت: این یک قدم بزرگ است تا مناسبات اقتصادی افغانستان برای تهداب اساسی، منطقی و میان مدت آینده، گذاشته شود.
دکتور محمد اشرف غنی احمدزی افزود: تا زمان برگزاری کنفرانس مذکور، اصلاحاتی را انجام خواهیم داد تا برای دنیا ثابت شود که خود افغانها، اصلاحات می خواهند اما در عین حال ضرورت کمک ها برای مردم افغانستان وجود دارد و از نقش پیش قدم صدراعظم بریتانیا و دولت شان برای میزبانی این کنفرانس ابراز امتنان می کنیم.
رئیس جمهور در این کنفرانس مشترک مطبوعاتی با اشاره به تلاش های صلح در افغانستان گفت: صلح یک خواسته بزرگ مردم افغانستان، ما از خون خسته شده ایم. باید جان هر افغان قدر داشته باشد و این به معنای آنست که صلح را باید جدی بگیرم.  صلح از راه نظامی نه بلکه از طریق پالیسی های درست سیاسی بدست می آید.
دکتور محمد اشرف غنی احمدزی با اشاره بر کمک های بریتانیا در عرصه نظامی با افغانستان گفت: اکادمی نظامی ما به خصوص بخش آن که با اکادمی نظامی سندهرست بریتانیا ارتباط مستقیم دارد، در منطقه بی نظیر است و تقویه این نهاد زمینه این را فراهم می  کند که افسران ما نه تنها مسلکی باشند بلکه با یک دید استراتیژیک قوی و همه جانبه اوضاع این مملکت را زیر کنترول بگیرند.
متعاقباً دیوید کامرون صدراعظم بریتانیا طی سخنانی از ایجاد حکومت وحدت ملی و موافقتنامه های امنیتی افغانستان با امریکا و ناتو گفت: ما شاهد نخستین انتقال دموکراتیک قدرت سیاسی در تاریخ افغانستان بودیم و گواه امضای موافقتنامه های امنیتی میان ایالات متحده امریکا و افغانستان و سازمان ناتو با افغانستان بودیم تا جامعه جهانی بتواند به حمایت خویش از نیروهای ملی امنیتی افغان ادامه دهد.
صدراعظم بریتانیا با اشاره بر اینکه وی با رئیس جمهور و رئیس اجرائیه همکار خواهد بود، گفت: میخواهم از اراده سیاسی و قاطعیت رئیس جمهور غنی و رئیس اجرائیه داکتر عبدالله برای ایجاد حکومت وحدت ملی تقدیر کنم. آنها به امید های میلیون ها افغان که با وجود تهدید های امنیتی به پای صندوق های رأی رفتند و رأی دادند، ارجعیت قایل شدند.
وی گفت: ما به حمایت و کمک خود در راستای ارتقای ظرفیت نیروهای امنیتی افغان از طریق نقش پیشتاز مان در اکادمی نظامی آموزش افسران در کابل  ادامه میدهیم.
دیوید کامرون در اخیر این کنفرانس گفت: در ماه نوامبر سال جاری، رئیس جمهور اشرف غنی احمدزی و من مشترکاً ریاست کنفرانس لندن در خصوص افغانستان را بعهده خواهیم داشت تا بتوانیم حمایت و کمک دوامدار جامعه بین المللی را به خاطر انکشاف افغانستان جلب کنیم. 
در این کنفرانس مطبوعاتی رئیس جمهور به پاسخ سوالی گفت: دفاع از حاکمیت افغانستان و حراست عزت و وقار هر افغان مسوولیت ماست، به خاطریکه ما در برابر مردم خود مسوول و حسابده هستیم دیگر اکثریت خاموش وجود ندارد. مردم از ما حسابدهی می خواهند و ما به آن متعهد هستیم.

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL