04 حوت 1397

RSS Facebook

خبر های جدید

صادرات اولین دور گلدوزی و دست دوزی زنان  به جرمنی

صادرات اولین دور گلدوزی و دست دوزی زنان به جرمنی

شهرهرات 3 حوت باختر صادرات اولین دور گلدوزی و دست دوزی...

نجات ده ها مسافر گیرمانده دربرف درغزنی

نجات ده ها مسافر گیرمانده دربرف درغزنی

شهرغزنی 3 حوت باختر ده ها مسافر گیرمانده در برف درولایت...

آغاز کارزار نهال‌شانی از سوی ریاست معارف هرات

آغاز کارزار نهال‌شانی از سوی ریاست معارف هرات

شهرهرات 3 حوت باختر روح‌الله زاهد رئیس معارف هرات، در...

Youtube Player

khantry design

اعلانات


سه شنبه ، 22 دلو 1392 ، 06:36

زنان از حق مشروع شان محروم نشوند

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

پلخمری / باختر/ 22/ دلو
فعالان زن درولایت بغلان نگرانی شدید شان را ازعدم موجودیت زمینۀ استعمال آرای زنان توسط زنان درپروسه انتخابات در آن ولایت ابراز میدارند و نیز پیشنهاد می نمایند که نامزدان انتخابات درپیکارهای انتخاباتی شان این موضوع را مدنظر داشته باشند و در تنویر اذهان مردم بکوشند.
این فعالان، ناامنی، رسوم و عادات ناپسند را از عواملی عنوان میکند که زنان را از حق مشروع و قانونی شان محروم میسازد .
شکریه یقین یکتن ازفعالان زن درولایت بغلان ورییس اطلاعات و فرهنگ آن ولایت به آژانس باختر گفت ، با نظر داشت مشکل موجود که فرا راۀ زنان درولایت بغلان خاصتاً در ولسوالی ها در راستای ریختن رای شان را در صندوق های نامزدان موجود است، از مسوولان دفاتر نامزدان انتخاباتی ریاست جمهوری میخواهد تا درزمینه تنویر بخشیدن اذهان عامه برنامه های آگاهی دهی عامه را ضمن پیشبرد مبارزات انتخاباتی شان در قریه ها و قصبات ولسوالی ها پیش ببرند تا باشد شرایط لازم درامر برگزاری انتخاباتی شفاف و مردمی در کشور مهیا گردد.
حبیب الرحمن شیرزی رییس اجرائیوی شبکه نهادهای جامعه مدنی درولایت بغلان ضمن تائید مشکلات زنان درعرصه های یاد شده گفت ، سه بار این مشکل را با مسوولان دفتر کمیسیون مستقل انتخابات درولایت بغلان مطرح گردیده اما دفتر انتخابات اطمینان دادند که به زودی درتمام ولسوالی ها افراد شایسته و ورزیده را غرض پیشبرد برنامه های انتخاباتی استخدام میکنند.
امان الله حبیبی رییس کمیسیون مستقل انتخابات ولایت بغلان با تائید از عدم موجودیت پیشبرد برنامه آگاهی دهی در ولسوالی ها تذکر داد که مطابق پلان، برنامه های را روی دست دارند که در تطبیق آن پنجاه فیصد زنان سهم دارند.
وی افزود، از آغاز پروسه توزیع کارت های رایدهی تا اکنون بیش از یکصدو پنجاه هزار نفر موفق به دریافت کارت رایدهی شده اند که از جمله چهل فیصد آن ها را زنان تشکیل میدهند .
درهمین حال مسوولان کمیسیون مستقل انتخابات بارها از ملا امامان مساجد و فعالان جامعه مدنی خواسته است که مردم را تشویق کنند تا زنان را بگذارند از حق شرعی شان بهره مند شود زیرا ابراز رای حق مشروع زنان میباشد.

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.