02 ثور 1398

RSS Facebook

خبر های جدید

شمار قربانیان حملات تروریستی سریلانکا به 290 نفر رسید

کلمبو – اسکای نیوز– 2 ثور – باختر تعداد تلفات ...

فی انس طلا 1276 دالر عرضه می شود

کابل 2 ثور باختر فی انس طلا در بازارهای بین...

Youtube Player

khantry design

اعلانات


پنجشنبه ، 24 دلو 1392 ، 09:47

رئیس امور زنان پکتیا : زنان درولایت پکتیا به ارزش و اهمیت انتخابات پی برده اند

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

گردیز/ باختر/ 24/ دلو
رئیس امور زنان پکتیا میگوید که در انتخابات آینده، امکان اشتراک بیشتر زنان در انتخابات میسر شده، و درحال حاضر زنان بیشتری به اهمیت و ارزش انتخابات نیز پی برده اند .
نسرین اوریاخیل رئیس امور زنان ولایت پکتیا به آژانس باختر گفت که از سیزده ولسوالی این ولایت درهشت ولسوالی آن شوراهای زنان وجود دارد که زنان میتوانند در ولسوالی های دور دست به اساس این شورا ها  در انتخابات شرکت کنند.
وی افزود، ورکشاپ ها و جلسات را به خاطر آگاهی زنان درمورد انتخابات به راه انداخته و به آن ها تفهیم کرده اند که انتخابات تا چه حد اهمیت دارد و زنان چطور در آن اشتراک کرده میتوانند.
وی اضافه کرد که در انتخابات گذشته درولایت پکتیا رای زنان با استفاده از کارت رایدهی آنان ازسوی مردان استعمال میشد، اما حال اکثر زنان فهمیده اند که رای خود را چطور استعمال کنند.
خانم جمیله یکتن از فعالان حقوق زن درپکتیا گفت که همه زنان باید درانتخابات شرکت کنند و مثل گذشته حق رای شانرا به مردان ندهند .
از سوی دیگر، شیرعلی فیضی مسوول آگاهی عامه کمیسیون مستقل انتخابات پکتیا گفت که درروند جاری توزیع کارت های رای دهی ،تاحال هفتاد هزار تن برای انتخابات ثبت نام کرده اند که چهل وپنج درصد شانرا زنان تشکیل میدهند.
موصوف افزود که در پهلوی مردان، برای زنان نیز ورکشاپ ها و جلسات آگاهی دهی عامه برگزار شده و آن ها تشویق شده اند که درانتخابات شرکت کنند.

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.