02 ثور 1398

RSS Facebook

خبر های جدید

شمار قربانیان حملات تروریستی سریلانکا به 290 نفر رسید

کلمبو – اسکای نیوز– 2 ثور – باختر تعداد تلفات ...

فی انس طلا 1276 دالر عرضه می شود

کابل 2 ثور باختر فی انس طلا در بازارهای بین...

Youtube Player

khantry design

اعلانات


چهارشنبه ، 3 ثور 1393 ، 05:24

محمد یونس قانونی: امیدواریم به زودی نتایج انتخابات اعلام گردد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل/3/ثور/باختر
محمدیونس قانونی معاون اول ریاست جمهوری امروز با مک کنلی معاون سفیر ایالات متحده امریکا دیدار و با ایشان پیرامون اوضاع جاری در افغانستان و منطقه گفتگو کرد.
به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر، معاون اول ریاست جمهوری در این دیدار انجام موفقانه انتخابات افغانستان را دست آوردی چشم گیر برای مردم ما خوانده گفت که امیدواریم به زودی نتایج این انتخابات اعلام گردد و به انتظارات مردم ما نقطه پایان بگذارد.
معاون اول ریاست جمهوری همچنان گفت که مردم افغانستان امیدوارند که حکومت آینده در افغانستان در جهتی گام بردارد که بتواند دست آورد های دوازده سال گذشته را حفظ کند و راه های رسیدن کشور ما را برای دستیابی به صلح و ثبات دوامدار، پیگیری کند.
مک کنلی معاون سفیر ایالات متحده امریکا نیز در این دیدار انتخابات افغانستان را بسیار برازنده خوانده گفت که مردم افغانستان در این روند  تحمل، همبستگی و همیاری شان را در راستای گزینش زعیم آینده شان به نمایش گذاشتند.
وی افزود که اکنون جهان باورمندتر شده اند که افغانستان برای رسیدن به دموکراسی در مسیر درستی در حرکت است.  
بر بنیاد یک خبر دیگر : محمدیونس قانونی چاشت امروز در دیدارش با شماری از اصحاب رسانه ها و خبرنگاران نقش رسانه های کشور را در دادن آگاهی و اطلاع رسانی به مردم و آوردن تغییر در اذهان عامه بسیار با ارزش خواند.
معاون اول ریاست جمهوری که در سالون کنفرانس های صدارت با مسوولان رسانه ها و خبرنگاران صحبت می کرد گفت که تلاش های روشنگرانه شما در جامعه متکثر افغانستان که مبتنی بر آزادی هایی که  قانون اساسی افغانستان و قانون رسانه ها آن را حمایت می کند، صورت می گیرد، نشانگر آن است که سهم جوانان در  انکشاف و توسعه جامعۀ ما رو به فزونی نهاده است.
معاون اول رئیس جمهور هم چنان یاد آوری کرد که بی تردید روشنگری ها و اطلاع رسانی های شما خبر نگاران و گزارش گران بود که مردم  متوجه اهمیت انتخابات و استفاده از حق شهروندی شان شدند و با حضور در انتخابات آن روز را به جشن ملی مبدل کردند.
معاون اول ریاست جمهوری از قربانی هایی که  جامعه رسانه های افغانستان در چند سال اخیر در راه انجام وظایف شان داده اند یاد کرده گفت که رخداد غم انگیزی که در نتیجه آن سردارحمد با خانواده اش به شهادت رسیدند یک جنایت هولناک و یک فاجعه بوده است و لازم است تا از تنها بازمانده خانواده سرداراحمد شهید مواظبت صورت گیرد.
در این دیدار چند تن از خبرنگاران  پیرامون مشکلات موجود در عرصه کاری شان صحبت کرده خواهان توجه دولت در این زمنیه ها شدند.
تأمین مصئونیت شغلی، دسترسی به اطلاعات، و مواردی دیگر در صحبت های این خبرنگاران با معاون اول ریاست جمهوری مطرح شد که برای رسیده گی به هریک از این موارد از سوی معاون اول ریاست جمهوری اطمیان داده شد.
طبق یک خبر دیگر : معاون اول ریاست جمهوری با سکرتر جنرال کمیته ملی المپیک، رئیس و ورزشکاران فدراسیون کیک بوکسینگ افغانستان که از مسابقات پرتگال با پیروزی بر گشتند دیدار کرد.
معاون اول ریاست جمهوری پیروزی  دستگیر پنجشیری و روح الله برنده گان کمر بند های طلایی و اجمل فراجی که مدال برنز آن مسابقات را گرفتند، به آن ها تبریک گفته ایشان را مورد تشویق قرار داد.

بر بنیاد یک خبر دیگر :
محمد یونس قانونی معاون اول ریاست جمهوری در دیدار های جداگانه با عبدالطیف ابراهیمی والی ولایت تخار و بزرگان آن ولایت و سید اعلی رحمتی والی ولایت غور و شماری از بزرگان آن ولایت نیز ملاقات کرد.
در این دیدار ها که شام امروز در قصرگلخانه صدارت برگزار شد معاون اول ریاست جمهوری حضور ملیونی مردم افغانستان را در انتخابات ستوده افزود که مردم ما با این مشارکت گسترده شایسته گی و درایت خود را به جهانیان نشان دادند.
معاون اول ریاست جمهوری یاد آور شد که اکنون این حق شماست تا کمیسیون های انتخابات هر چه زود تر نتایجی را که مردم با رای خود رقم زده اند اعلان کند.
در این دیدار  سید اعلی رحمتی مشکلات مردم غور را از ناحیه راه های مواصلاتی آن ولایت با معاون اول ریاست جمهوری مطرح کرده خاطر نشان کرد که توجه به احداث  جاده کابل الی مرکز غور و اسفالت جاده مرکز غور الی هرات یکی از آرزوهای باشنده گان آن ولایت بوده که امیدواریم مورد توجه جدی دولت جمهوری اسلامی افغانستان قرار گیرد.
 

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.