29 حمل 1398

RSS Facebook

خبر های جدید

از وقوع یک انفجار در بغلان جلوگیری شد

از وقوع یک انفجار در بغلان جلوگیری شد

پلخمری ۲۹حمل باختر پولیس بغلان دقایق پیش با کشف و خنثی...

راه اندازی نمایشگاه کتاب و صنایع دستی زنان در غزنی

راه اندازی نمایشگاه کتاب و صنایع دستی زنان در غزنی

غزنی 29 حمل باخت نمایشگاه کتاب و صنایع دستی زنان در...

آثار تاریخی موزیم غزنی به نمایش گذاشته شد

آثار تاریخی موزیم غزنی به نمایش گذاشته شد

غزنی 29 حمل باختر دوصد پارچه از آثار تاریخی موزیم ولایت...

Youtube Player

khantry design

اعلانات


شنبه ، 17 جوزا 1393 ، 11:40

شهروندان خواستار رعایت فرهنگ پیکارهای انتخاباتی درکشور شدند

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر 17  جوزا
برخی از شهروندان از طرفداران نامزدان ریاست جمهوری می خواهند تا درجریان پیکارهای انتخاباتی از حرف های  ناپسند و وارد کردن اتهام نسبت به تیم های یکدیگر بپرهیزند.
آنان می گویند، عدم رعایت فرهنگ پیکار های انتخاباتی از جانب طرفداران دونامزد ریاست جمهوری درکشوربه وحدت ملی صدمه وارد میکند.
داکتر غلام فاروق احمدی شهروند کابل به آژانس باختر گفت: حامدکرزی رئیس جمهور کشور برای تامین وحدت ملی  تلاش های فراوانی به خرچ دادو در حدودسیزده سال گذشته افغانستان را به مثابه خانه مشترک افغان ها مبدل  کرد وتامین وحدت ملی یکی از دست آوردهای مهم جمهوری اسلامی افغانستان در سیزده سال گذشته شمرده می شود و باید رئیس جمهور آینده  کشور نیز به این نیاز اساس کشور ما توجه داشته  باشد وبیش از همه برای حفظ تامین وحدت ملی کارنمایند.
داکتر غلام فاروق احمدی مدعی است که در برخی از پیکار های انتخاباتی دیده می شود که تعدادی از طرفداران حتی همپیمانان نزدیک به دونامزد ریاست جمهوری  نسبت به همدیگر حرف های رکیک وناسزا به زبان می آورند و احساسات هموطنان ما را جریحه دار می سازند .
وامید مردم  را از انتخابات ونامزدان ریاست جمهوری برای حفظ تامین وحدت ملی قطع مینمایند.
وی گفت هریک از این دو نامزد ریاست جمهوری با تیم های  شان در کشور طرفداران زیادی  دارند وهرگاه یکی از این دوتیم مورد اهانت ویا اتهام قرار بگیرد کتلۀ عظیمی  ازمردم افغانستان متاثر می شوند.
نوراحمد باشنده ناحیه سیزدهم شهر کابل به این باوراست که اتهام وارد کردن طرفداران دو تیم انتخاباتی ریاست جمهوری به همدیگر سبب دل شکستگی مردم برای شرکت در انتخابات می گردد.
راضیه معلم دریکی از مکاتب  شهر کابل  درصحبت با خبرنگار آژانس باختر،  از اعضای تیم انتخاباتی هر دونامزد خواست تا فرهنگ پیکارهای انتخاباتی را رعایت نمایند زیرا برای مردم ما بیش از هر چیز دیگر وحدت ملی با ارزش میباشد .
وی گفت، بالاخره مردم  در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری در 24 جوزا نیزشرکت مینمایند که یگانه راه ترقی ، سعادت مردم وکشورشان رفتن به پای صندوق های رای است ودشمنان درکمین نشستۀ افغانستان نمی خواهند تا مردم ما به این موفقیت وپیروزی دست یابند.
این خواست شهروندان درحالی بیان می گردد که اخیراً برخی از  طرفداران نزدیک به نامزدان ریاست جمهوری به آدرس تیم های  همدیگر حرف های  رکیک وناسزا را از طریق رسانه ها  ونیز دراجتماعات مردم ابراز کرده اند .

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.