20 قوس 1398

RSS Facebook

خبر های جدید

نمایشگاه آثار خوش نویسی "گنج قناعت" افتتاح شد

نمایشگاه آثار خوش نویسی "گنج قناعت" افتتاح شد

کابل/۱۹قوس/ باختر پوهاند محمد رسول باوری٬ معین فرهنگ و هنر وزارت...

مشرانوجرگه قانون امورذاتی سربازان  را با برخی تعدیلات تصویب کرد

مشرانوجرگه قانون امورذاتی سربازان را با برخی تعدیلات تصویب کرد

كابل/19 قوس/ باختر درجلسه امروز مشرانوجرگه امروز به ریاست فضل‌هادی مسلم...

 چهار تن به اتهام جرم های سازمان يافته بازداشت شدند

چهار تن به اتهام جرم های سازمان يافته بازداشت شدند

كابل/19 قوس/ باختر پوليس چهار تن را ديشب به...

Youtube Player

khantry design

اعلانات


دوشنبه ، 19 جوزا 1393 ، 07:05

اکثریت مطلق باشنده های کابل درانتخابات شرکت می کنند

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر 19 جوزا
باشنده گان کابل با حال وهوای انتخابات بی صبرانه  انتظار بیست وچهارم جوزا را می کشند.
برخی ازاین شهروندان با شوق وعلاقمندی فراوان بخاطر رفتن به پای صندوق های رای جهت تعیین رئیس جمهورآینده کشور بی صبرانه انتظار فرا رسیدن روزانتخابات را می کشند، اما برخی دیگری به این باور اند که همه کارو بار روزمره مردم درچنین وضعیت درحالت تعطیل نسبی قرار گرفته است .
داد الله دکاندار مندوی شهر کابل می گوید، دراین روزها کارو بار آنان با رکود نسبی قرار گرفته ، مردم کمتر به خریداری اشیای مورد نیاز شان می پردازند ، وداد وستدد در بازار مندوی کمرنگ شده است .
این فروشنده درحالیکه با علاقمندی فراوان می خواهد که درانتخابات شرکت کند وبه شخص موردنظرش رایش  را استعمال نمایند ، به این باوراست که پس از برگزاری انتخابات دوردوم ریاست جمهوری بازار مندوی دو باره رنگ و رونق خود را می گیرد.
عبدالحی یکی از دست فروشان شهر کابل به خبرنگار آژانس باختر گفت: باآنکه کار وبار وی دراین روز ها رونق خو د را از  دست داده است، اما از اینکه شرایط برایش مساعد شده تا به فرد دل خواه اش درانتخابات ریاست جمهوری رای بدهد، فخر می کند.
درحالیکه اکثر اصناف درصحبت با خبرنگار آژانس باختر درشهر از کاهش کاربارشان بخاطر آمد آمد دور دوم انتخابات ریاست جمهوری یاد آوری کردند ، اما موضوع انتخابات را ترجیح میدهند ومی گویند، فقط انتخابات است که می تواند  آیندۀ مردم را به سوی سعادت ونیکبختی رقم بزند و آنان بی صبرانه انتظار بیست وچهارم جوزا را می کشند .
عبدالمقیم باشندۀ ولسوالی سروبی ولایت کابل به آژانس باختر گفت که اهالی آن ولسوالی نیز در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری بدون هیچ نوع هراس شرکت مینمایند وبا ورمند اند که یگانه راه رسیدن به موفقیت مردم وتعالی کشور شرکت در انتخابات است .
میرزامحمد باشندۀ ولسوالی پغمان ولایت کابل گفت: با گذشت هر روز علاقمندی مردم اعم اززن ومرد آن ولسوالی  نسبت به انتخابات بیشترشده ومردم پغمان آماده شرکت درانتخابات اند.
به هرصورت از شور وشوق وعلاقمندی  شهروندان کابل چنین وانمود میگردد که اکثریت مطلق مردم  بدون هیچ گونه هراسی درانتخابات شرکت مینمایند وبرای  تعیین زعیم آینده کشور رای میدهند، زیرا آماده گی شباروزی نیروهای  امنیتی  مردم را نسبت به تامین امنیت روز انتخابات دور دوم ریاست جمهوری نیز باور مند ساخته است .

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.