30 ??? 1398

RSS Facebook

خبر های جدید

محمد اشرف غنی: تیم مذاکره کننده از سوی دولت انتخاب و این روند با نظارت مردم انجام می شود

محمد اشرف غنی: تیم مذاکره کننده از سوی دولت انتخاب و این روند با نظارت مردم انجام می شود

کابل/۳۰دلو/باختر محمد اشرف غنی رییس جمهوری اسلامی افغانستان و سرقومندان اعلی...

انفجار ماین در بغلان تلفات نداشت

پلخمری/ 30 دلو/ باختر مسوولان امنیتی بغلان می گویند که انفجار...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

???? ، 23 ???? 1393 ، 12:08

ملا امامان: انتخاب زعیم کشور از طریق رای مردم یک روش اسلامی است

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر 23 جوزا
ملا امامان و واعظان درخطبه های نماز  جمعه امروز از مردم خواستند تا فردا در انتخابات ریاست جمهوری بدون هراس شرکت نمایند و زعیم آینده کشور را برگزینند.
به گزارش خبرنگاران آژانس باختر ازمرکز و ولایات کشور دراین خطبه ها انتخاب زعیم کشور از طریق رای مردم یک روش اسلامی خوانده شد و خاطر نشان گردید که بر هر  فرد واجد شرایط جامعه اسلامی  ماست تا درانتخابات فردا شرکت نمایند ورئیس جمهور اسلامی کشور خود را انتخاب کنند ورئیس  جمهور آینده که با رای مردم مسوولیت می گیرد باید در پرتو  ارشادات دینی برای سعادت مردم وترقی  کشورتلاش  نماید و به وعده های که در پیکار های انتخاباتی به مردم داده است عمل نمایند.
دراین خطبه ها، از اتخاذ تدابیر امنیتی درکشور یاد آوری گردید و از مردم نیز خواسته شد تا درتامین امنیت برگزاری دور دوم انتخابات ریاست جمهوری  با نیروهای  امنیتی  از هرگونه تلاش دریغ نورزند.
دراین خطبه ها، همچنان گفته شد که اجرای  حدود اللهی از هرگونه تشنج، پراگنده گی و فساد در جامعه  جلوگیری میکند.
همچنان جنگ وخون ریزی در افغانستان ناروا خوانده شد، خاطرنشان گردید که جنگ راه حل نیست باید طرف های  درگیر مطابق به هدایات قرآن عظیم الشان و شریعت غرای محمدی مسایل را از طریق تفاهم حل نمایند.
درخطبه های نماز جمعه همچنان به حقوق والدین بخصوص حقوق  مادران تماس گرفته شد، بیان گردید که حقوق مادر تنها با بزرگداشت  دریک روز خلاصه نمی شود، بلکه اسلام عزیز برای مادران جایگاه ویژۀ را هدایت  فرموده است و مادران باید درجامعه ما از احترام خاصی مطابق به رهنمود های دینی  وشرعی برخور دار باشند.

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.