02 سنبله 1398

RSS Facebook

خبر های جدید

زخم برداشتن نه زن در یک رویداد ترافیکی در هرات

هرات 1 سنبله باختر نه زن صبح امروز در یک رویداد...

پیام تسلیت وزارت اطلاعات و فرهنگ به مناسبت درگذشت ببرک ارغند

کابل باختر اول سنبله با تاسف فراوان اطلاع یافتیم که ببرک...

تبصره

کابل باختر اول سنبله 30 اسد روز جهانی یادبود...

Youtube Player

khantry design

اعلانات


سه شنبه ، 8 میزان 1393 ، 11:00

رئیس جمهور با وزیر معارف و علوم اجتماعی قزاقستان و وزیر ارشد امور شهری سریلانکا دیدار کرد

Written by  Administrator
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر 8 میزان
داکتر محمد اشرف غنی احمدزی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان شام دیروز با وزیر معارف و علوم اجتماعی قزاقستان و ای اچ ام فاوزی وزیر ارشد امور شهری سریلانکا که به منظور اشتراک در مراسم تحلیف رئیس جمهور جدید کشور به کابل آمده بودند، به طور جداگانه دیدار کرد.
به اساس معلومات دفترمطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر، در دیدار با وزیر معارف و علوم اجتماعی قزاقستان، موصوف تمنیات نیک و تبریکات رئیس جمهور کشورش را به داکتر اشرف غنی احمدزی ابراز کرد و صلح و ثبات دایمی را برای افغانستان آرزو نمود.
داکتر محمداشرف غنی احمدزی با ابراز سلام ها و تمنیات نیک به رئیس جمهور قزاقستان، از همکاری های آن کشور در ساحات معارف و تحصیلات عالی با افغانستان قدردانی کرد.
وی با یاد آوری از تجارب خوب قزاقستان در زمینه استخراج معادن و امور خزانه داری، خواستار همکاری های آن کشور در این  زمینه ها با افغانستان گردید.
همینطور داکتر محمداشرف غنی احمدزی رئیس جمهوری کشور و ای اچ ام فاوزی وزیر ارشد امور شهری سریلانکا در دیدار شان در مورد گسترش روابط دو جانبه میان دو کشور، بحث و تبادل نظر کردند.
وزیر ارشد امور شهری سریلانکا تمنیات نیک رئیس جمهور آن کشوررا به رئیس جمهور داکتر اشرف غنی احمد زی تقدیم کرد و خاطر نشان نمود که مهیندا راجاپاسکا رئیس جمهور سریلانکا علاقمند است تا طی یک سفر رسمی از افغانستان دیدن نماید.
در مقابل رئیس جمهور کشور گفت که ما چشم براه سفر رسمی رئیس جمهور سریلانکا به افغانستان می باشیم.
داکتر محمداشرف غنی احمدزی از مساعدت های سریلانکا در عرصه های مختلف با افغانستان بخصوص همکاری با تیم های کرکت و فوتبال و تربیه  کارمندان صحی افغان توسط وزارت صحت عامه آن کشور، قدردانی بعمل آورد.

Administrator

Administrator

Lorem ipsum dolor sit amet consectetuer Curabitur metus Nulla ipsum pellentesque. Nunc sem eget habitasse urna Nam Curabitur eget senectus iaculis porta. Neque wisi nibh Proin id tincidunt metus Vivamus semper Nam Maecenas.

Website: www.joomshaper.com

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.