08 ???? 1399

RSS Facebook

خبر های جدید

محمد اشرف غنی با استاد محمد محقق دیدار کرد

محمد اشرف غنی با استاد محمد محقق دیدار کرد

کابل/ ۷ جوزا/ باختر محمد اشرف غنی رییس جمهوری اسلامی...

محمداشرف غنی  با رییس جمهور ترکمنستان  از طریق تلیفون صحبت کرد

محمداشرف غنی با رییس جمهور ترکمنستان از طریق تلیفون صحبت کرد

محمداشرف غنی با رییس جمهور ترکمنستان از طریق...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

???? ، 11 ????? 1393 ، 09:56

دکتور محمد اشرف غنی احمدزی با دیوید کامرون صدراعظم بریتانیا دیدار کرد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر 11 میزان
دکتور محمد اشرف غنی احمدزی رئیس جمهور اسلامی افغانستان صبح امروز با دیوید کامرون صدراعظم بریتانیا که در یک سفر رسمی  به کابل آمده بود، دیدار کرد.
به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر، در این دیدار که در ارگ انجام شد، ابتدا صدراعظم بریتانیا انتخاب دکتور محمد اشرف غنی احمدزی را بحیث رئیس  جمهور اسلامی افغانستان و همچنان انتقال مسالمت آمیز قدرت را برای وی و مردم افغانستان تبریک گفت. سپس هر دو جانب در مورد گسترش روابط میان دو کشور در ساحات مختلف بخصوص در زمینه های اقتصادی و امنیتی و همچنان مسایل منطقوی بحث و تبادل نظر نمودند.
بعداً رئیس  جمهورداکتر محمد اشرف غنی احمدزی، داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه و دیوید کامرون صدراعظم بریتانیا در یک نشست سه جانبه، روی گسترش مناسبات افغانستان و بریتانیا صحبت کردند.   
سپس سران افغانستان و بریتاتیا در یک کنفرانس مشترک مطبوعاتی حضور یافتند، رئیس جمهور دکتور محمد اشرف غنی احمدزی ضمن خوش آمدید به صدراعظم بریتانیا گفت: تحت رهبری کامرون و حکومت های قبلی این کشور، بریتانیا منحیث یک کشور دوست به افغانستان کمک کرده است.
رئیس جمهور گفت: بریتانیا در حالی ماموریت خویش را در جریان امسال در افغانستان تکمیل می کند که قوای امنیتی ما کفایت لازم را بدست آورده اند تا وظیفه و وجیبه ملی خود را که دفاع از حاکمیت ملی و حفظ امنیت تمام مردم افغانستان است، به موفقیت انجام بدهند.
وی گفت: با وجود که استعمال قوه توسط نیروهای بین المللی در افغانستان پایان می یابد، موافقتنامه امنیتی که ما با ناتو انجام دادیم، موجب این می شود تا دولت های دوست در تمویل، تجهیز و آموزش نیروهای امنیتی افغانستان، نقش بزرگ داشته باشند.
دکتور محمد اشرف غنی احمدزی در مورد روابط افغانستان با جامعه جهانی گفت: مناسبات ما با جامعه جهانی به اساس منافع مشترک ملی ما و آنها صورت می گیرد.
رئیس جمهور گفت که  ما در حکومت وحدت ملی مصمم هستیم که اصلاحات همه جانبه را در ساحات اقتصاد، حکومت داری، امنیتی و عدلی و قضایی، انجام دهیم.
دکتور محمد اشرف غنی احمدزی با اشاره به فرمان اخیرش در مورد بررسی مجدد دوسیه کابل بانک گفت: اقدام اول ما در موضوع کابل بانک باید نمونه این باشد که اراده سیاسی واضح وجود دارد و ما افغانها اصلاحات لازمه را به اساس ارادهء خود انجام دهیم و جامعه بین المللی همراه ما بحیث ممد در این اصلاحات قدم بگذارد.  
رئیس جمهور با یاد آوری از کنفرانس لندن که قرار است در آینده نزدیک به میزبانی کشور بریتانیا برگزار گردد، گفت: این یک قدم بزرگ است تا مناسبات اقتصادی افغانستان برای تهداب اساسی، منطقی و میان مدت آینده، گذاشته شود.
دکتور محمد اشرف غنی احمدزی افزود: تا زمان برگزاری کنفرانس مذکور، اصلاحاتی را انجام خواهیم داد تا برای دنیا ثابت شود که خود افغانها، اصلاحات می خواهند اما در عین حال ضرورت کمک ها برای مردم افغانستان وجود دارد و از نقش پیش قدم صدراعظم بریتانیا و دولت شان برای میزبانی این کنفرانس ابراز امتنان می کنیم.
رئیس جمهور در این کنفرانس مشترک مطبوعاتی با اشاره به تلاش های صلح در افغانستان گفت: صلح یک خواسته بزرگ مردم افغانستان، ما از خون خسته شده ایم. باید جان هر افغان قدر داشته باشد و این به معنای آنست که صلح را باید جدی بگیرم.  صلح از راه نظامی نه بلکه از طریق پالیسی های درست سیاسی بدست می آید.
دکتور محمد اشرف غنی احمدزی با اشاره بر کمک های بریتانیا در عرصه نظامی با افغانستان گفت: اکادمی نظامی ما به خصوص بخش آن که با اکادمی نظامی سندهرست بریتانیا ارتباط مستقیم دارد، در منطقه بی نظیر است و تقویه این نهاد زمینه این را فراهم می  کند که افسران ما نه تنها مسلکی باشند بلکه با یک دید استراتیژیک قوی و همه جانبه اوضاع این مملکت را زیر کنترول بگیرند.
متعاقباً دیوید کامرون صدراعظم بریتانیا طی سخنانی از ایجاد حکومت وحدت ملی و موافقتنامه های امنیتی افغانستان با امریکا و ناتو گفت: ما شاهد نخستین انتقال دموکراتیک قدرت سیاسی در تاریخ افغانستان بودیم و گواه امضای موافقتنامه های امنیتی میان ایالات متحده امریکا و افغانستان و سازمان ناتو با افغانستان بودیم تا جامعه جهانی بتواند به حمایت خویش از نیروهای ملی امنیتی افغان ادامه دهد.
صدراعظم بریتانیا با اشاره بر اینکه وی با رئیس جمهور و رئیس اجرائیه همکار خواهد بود، گفت: میخواهم از اراده سیاسی و قاطعیت رئیس جمهور غنی و رئیس اجرائیه داکتر عبدالله برای ایجاد حکومت وحدت ملی تقدیر کنم. آنها به امید های میلیون ها افغان که با وجود تهدید های امنیتی به پای صندوق های رأی رفتند و رأی دادند، ارجعیت قایل شدند.
وی گفت: ما به حمایت و کمک خود در راستای ارتقای ظرفیت نیروهای امنیتی افغان از طریق نقش پیشتاز مان در اکادمی نظامی آموزش افسران در کابل  ادامه میدهیم.
دیوید کامرون در اخیر این کنفرانس گفت: در ماه نوامبر سال جاری، رئیس جمهور اشرف غنی احمدزی و من مشترکاً ریاست کنفرانس لندن در خصوص افغانستان را بعهده خواهیم داشت تا بتوانیم حمایت و کمک دوامدار جامعه بین المللی را به خاطر انکشاف افغانستان جلب کنیم. 
در این کنفرانس مطبوعاتی رئیس جمهور به پاسخ سوالی گفت: دفاع از حاکمیت افغانستان و حراست عزت و وقار هر افغان مسوولیت ماست، به خاطریکه ما در برابر مردم خود مسوول و حسابده هستیم دیگر اکثریت خاموش وجود ندارد. مردم از ما حسابدهی می خواهند و ما به آن متعهد هستیم.

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.