30 عقرب 1397

RSS Facebook

خبر های جدید

بازداشت دوتن به اتهام فروش پرچون مواد مخدر در هرات

بازداشت دوتن به اتهام فروش پرچون مواد مخدر در هرات

شهرهرات 30 عقرب باختر دو تن به اتهام فروش پرچون موادمخدر...

پاکسازی بخش هایی از ادرسکن هرات ازوجود طالبان مسلح

پاکسازی بخش هایی از ادرسکن هرات ازوجود طالبان مسلح

شهرهرات 30 عقرب باختر درحالیکه عملیات نظامی درولسوالی ادرسکن ولایت هرات...

کشته شدن شش طالب مسلح درخوگیانی ننگرهار

کشته شدن شش طالب مسلح درخوگیانی ننگرهار

شهرجلال آباد 30 عقرب باختر شش طالب مسلح دریک عملیات نظامی...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتشهرهرات 30 عقرب باختر
دو تن به اتهام فروش پرچون موادمخدر توسط پولیس هرات بازداشت شدند.
این دو تن ناوقت دیروز از مربوطات ناحیه دوازدهم شهر هرات بازداشت شدند.
جیلانی فرهاد سخنگوی والی هرات به آژانس باخترگفت که ازنزد این افراد دوصدو شصت و نه پوری هیرویین ، شیشه و تریاک به دست آمد.ختم/سیدحبیب

شهرهرات 30 عقرب باختر
درحالیکه عملیات نظامی درولسوالی ادرسکن ولایت هرات همچنان ادامه دارد، مقامات محلی ازپاکسازی چندین روستا از وجود افراد وابسته به گروه طالبان سخن می گویند.
این عملیات سه روز پیش به هدف پاکسازی ولسوالی ادرسکن ازوجود هراس افگنان آغازشد و کماکان ادامه دارد.
جیلانی فرهاد سخنگوی والی هرات به آژانس باخترگفت که درجریان این عملیات تاکنون روستا های غارتی ، امروده ، پشته چپو و خرچان ولسوالی ادرسکن ازوجود هراس افگنان وابسته به گروه طالبان پاکسازی شده است.
اوگفت که این عملیات نظامی همچنان ادامه دارد.ختم/سیدحبیب

شهرجلال آباد 30 عقرب باختر
شش طالب مسلح دریک عملیات نظامی درولایت ننگرهار کشته شدند.
این طالبان شب گذشته  دربخش هایی از ولسوالی خوگیانی آماج قرارگرفتند.
عطاالله خوگیانی سخنگوی والی ننگرهار به آژانس باخترگفت که درادامه این عملیات ، شب گذشته  شش طالب مسلح  کشته شدند و دو تن دیگر شان زخم برداشتند.
گفته می شود دراین حمله های هوایی و زمینی چندین مرکز طالبان نابود شده است.
سخنگوی والی ننگرهار می گوید که دراین عملیات به سربازان و غیرنظامیان محل آسیب نرسیده است.ختم/ابوی

شهراسعد آباد 30 عقرب باختر
درحالیکه عملیات نظامی ضد هراس افگنی درولسوالی نرنگ ولایت کنر همچنان ادامه دارد ، مقامات نظامی از پاکسازی چندین روستا از وجود هراس افگنان سخن می گویند.
این عملیات ضد هراس افگنی از یک هفته به این سو به اشتراک صدها نظامی بر مخفیگاه های طالبان و داعشیان در ولسوالی نرنگ کنر راه اندازی شده است و کماکان ادامه دارد.
یک فرمانده ارشد اردوی ملی درشرق کشور به آژانس باخترگفت که شب گذشته در چارچوب این عملیات نظامی هفت روستا از وجود هراس افگنان پاکسازی شده است.
درجریان این عملیات تاکنون ده ها هراس افگن کشته وزخمی شده اند.
این عملیات نظامی همچنان بر بخش هایی از ولسوالی نرنگ ادامه دارد.ختم/ابوی

شهرجلال آباد 30 عقرب باختر
شصت و پنج هراس افگن افغان وخارجی وابسته به گروه داعش دریک عملیات ویژه نظامی درولایت ننگرهار کشته شدند.
دراین عملیات نظامی چندین مرکز عمده گروه داعش از زمین و هوا آماج قرارگرفت و با همه ساز وبرگ جنگی اش ، ویران شد.
به اساس گزارش ها این عملیات به اشتراک صدها نظامی و با حمایت قوای هوایی کشور ، برمراکز داعش در ولسوالی ده بالای ننگرهارانجام شد.
یک فرمانده ارشد اردوی ملی درشرق کشور به آژانس باخترگفت که دراین عملیات ویژه شصت و پنج هراس افگن افغان و خارجی کشته شدند.
اوگفت "دراین عملیات از زمین و هوا مراکز عمده داعش را هدف قراردادیم و همه شان را نابود کردیم"
دراین عملیات بخش های اعظمی از ولسوالی ده بالا از وجود داعشیان پاکسازی شد.
این فرمانده ارشد اردوی ملی می گوید که هسته مرکزی داعش درافغانستان که در ننگرهار قرار داشت ، ازبین رفته hsj و در این روز ها جنگجویان این گروه به گونه پراکنده دست به فعالیت های "کوچک" می زنند.ختم/ابوی

واشنگتن – بی بی سی- 30 عقرب - باختر
جنگ توییتری رهبران آمریکا و پاکستان پس از آن راه افتاد که عمران خان ،نخست وزیر پاکستان به اظهارات تازه دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در مورد عملکرد پاکستان در جنگ به رهبری آمریکا در افغانستان، واکنش تندی نشان داد.
ترامپ در مصاحبه‌ای که شام یکشنبه گذشته از تلویزیون فاکس نیوز پخش شد، گفته بود :"بن لادن در مجاورت اکادمی نظامی پاکستان زندگی می‌کرد و همه درآن کشور این را می‌دانستند اما با آنکه آمریکا سالانه ۱.۳ میلیارد دالر کمک مالی به پاکستان می‌دهد، کسی در این باره چیزی نگفت."
او در ادامه گفته بود که در صورت همکاری پاکستان، اسامه بن‌لادن خیلی زودتر دستگیر می‌شد.
عمران خان در توییتی که صبح دوشنبه منتشر کرد، رئیس جمهور آمریکا را به باد انتقاد گرفت و گفت که  ترامپ می‌خواهد "بار ناکامی آمریکا" در جنگ افغانستان را به دوش پاکستان بیندازد.
عمران خان در توییت خود نوشت: "آمریکا به جای مقصر دانستن پاکستان در ناکامی‌هایش، می‌باید با جدیت بررسی کند که چرا با وجود ۱۴۰ هزار نیروی ناتو به علاوه ۲۵۰ هزار نیروی نظامی افغان، و بر اساس گزارش‌ها، صرف یک تریلیون دالر در جنگ افغانستان، امروز طالبان نیرومندتر از گذشته است؟"
عمران خان همچنین مدعی شده است که در طول سال‌های "جنگ آمریکا علیه تروریسم" در افغانستان، کشورش متحمل ۷۵ هزار تلفات جانی شده و ۱۲۳ میلیارد دالر خسارت اقتصادی دیده است، در حالی که کمک‌های آمریکا به گفته او بالغ بر ۲۰ میلیارد دالر بوده است.
دونالد ترامپ سه ساعت پس از انتشار توییت  عمران خان، در توییتی به او پاسخ تندی داد و گفت: "از این به بعد به پاکستان میلیون‌ها دالر نمی‌پردازیم چرا که آنها پول ما را می‌گیرند و کاری برای ما نمی‌کنند. نمونه واضح چنین رفتاری بن لادن است و نمونه دیگرش هم افغانستان." فریده

۲۹ عقرب ۱۳۹۷
کابل باختر30 عقرب
دشمنان اسلام، شام دیروز با انجام حملۀ تروریستی بالای مراسم تجلیل از میلادالنبی در هوتل اورانوس شهر کابل که در آن علمای کرام حضور یافته بودند، دست به جنایت نابخشودنی زدند و علمای دین و شمار دیگری از هموطنان ما را شهید و زخمی کردند.
رئیس جمهور غنی ضمن محکوم نمودن شدید این عمل جنایت‌کارانه و ضد اسلامی، گفت که حمله تروریستی بالای محفل تجلیل از میلادالنبی و اندیشه های پیامبر بزرگ اسلام که پیام صلح و رحمت را به همراه داشت، دشمنی با ارزش‌های اسلامی و راه و رسم نبی کریم(ص) را نشان می دهد.
رئیس جمهور ضمن اینکه هدف قراردادن تجمع علمای دین را جنایت در برابر اسلام و بشریت دانست، گفت که پیامبر بزرگ اسلام همواره مسلمانان را به اخوت و برادری دعوت می کرد و از خونریزی و عداوت باز می‌داشت، اما تروریستان وحشی با انجام این گونه اعمال جنایت‌کارانه یکبار دیگر خلاف دستورات آن حضرت(ص) عمل کردند و خون مسلمانان بی گناه را ریختند.
رئیس جمهور کشور مراتب تسلیت و همدردی عمیق خویش را به خانواده های قربانیان این رویداد المناک ابراز می کند و به مسئولین مربوطه هدایت تا به خاطر رسیدگی عاجل به مجروحین، از تمام امکانات شان استفاده نمایند.  ماری

کابل باختر30 عقرب
تروریستان و افراط‌گرایان جنایت‌کار به سلسله تداوم اعمال ضدبشری و ضد دینی خود، شام دیروز با انجام حمله تروریستی در مراسم تجلیل از مولود شریف در شهر کابل، شماری از اشتراک‌کننده‌گان آن مراسم را شهید و زخمی نمودند.
قتل‌عام مردم بی‌گناه به خصوص علمای دینی، قاریان و حافظان قرآن عظیم‌الشان که در روز متبرک میلاد حضرت محمد(ص) گردهم آمده‌بودند، جز رویکرد تروریستان وحشی و بخشی از دسیسه‌های شوم دشمنان اسلام و دشمنان مردم افغانستان محسوب می‌شود.
این حادثۀ المناک و ضد ارزش‌های دینی و انسانی، نشان می‌دهد که گروه‌های جنایت‌کار و تبه‌کار به هیچ ارزشی پابند نیستند و تلاش می‌کنند تا از هر ابزاری برای بدنام‌ساختن اسلام و کشتار مردم ما کار گیرند. تروریستان باید بدانند که هرگز اعمال و کردار این جانیان و ددمنیشان، اهداف فجیع آنان را محقق نمی‌سازد.
شورای امنیت ملی جمهوری اسلامی افغانستان، مراتب تأثرات عمیق خویش را عنوانی جامعه علما و روحانیون، خانواده‌های داغ‌دار قربانیان حملۀ تروریستی یادشده و همه ملت افغانستان ابراز داشته، به شهدا جنت برین و به زخمی‌ها شفای عاجل و کامل التجامند است.
شورای امنیت ملی جمهوری اسلامی افغانستان، ضمن تقبیح این حملۀ تروریستی المناک، باردیگر بر نابودی و سرکوب تروریستان در هرکجا، تأکید می‌کند و اطمینان می‌دهد که حملۀ متذکره به‌گونۀ همه‌جانبه بررسی می‌گردد.ماری

کابل باختر30 عقرب
محمداشرف غنی رئیس‌جمهور اسلامی افغانستان، دیروز مارکوز پوتزریل نمایندۀ خاص آلمان برای افغانستان و پاکستان را در قصر گل‌خانۀ به حضور پذیرفت.
به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر، ابتدا، نمایندۀ خاص آلمان از مذاکرات صلح بین‌الافغانی به رهبری و مالکیت افغان‌ها حمایت خویش را ابراز کرد و به ادامۀ همکاری های کشورش در عرصه‌های مختلف با افغانستان تاکید ورزید.
در مقابل، رئیس‌جمهور ضمن قدردانی از همکاری‌های آلمان در بخش‌های مختلف با افغانستان، گفت: زمان آن فرارسیده است که کشورهای منطقه برای انکشاف و ثبات منطقه تلاش‌های بیشتر نمایند. ماری

کابل باختر30 عقرب
رهبری وزارت اطلاعات وفرهنگ درکنارآن که خود را درسوگ قربانیان حادثه تروریستی  شب گذشته درکابل شریک میداند و ازتمام رسانه های تصویری ، شنیداری، و چاپی میخواهد که به خاطر ارج گذ اری به خون شهدا ، نشرات خود را طورعیارسازند که مطابق شان این روز باشد.
شام دیروز حمله کننده ای انتحاری درمراسم گرامیداشت از میلاد با سعادت پیامبربزرگ اسلام مواد انفجاری کارگذاری شده دربدنش را منفجر ساخت و شماری از شهروندان و وارثان انبیا را به شهادت رساند.
محمد اشرف غنی رییس جمهوری اسلامی افغانستان به خاطراحترام به شهدای این رویداد، چهارشنبه را ماتم ملی اعلام کرد . نالان

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL