04 حوت 1396

RSS Facebook

خبر های جدید

خانه میکل آنژ در ایتا لیا به فروش گذاشته شد

خانه میکل آنژ در ایتا لیا به فروش گذاشته شد

روم – ورلد نیوز – 3 حوت – باختر خانه میکل...

قوت های منطقه یی اردوی ملی ایجاد میشود

قوت های منطقه یی اردوی ملی ایجاد میشود

کابل باختر 3 حوت به منظور بهبود وضعیت امنیتی وفراهم ساختن...

49 تن از هراس افگنان کشته شدند

کابل باختر 3 حوت درنتیجه عملیات های مشترک نظامی نیروهای امنیتی...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتروم – ورلد نیوز – 3 حوت – باختر
خانه میکل آنژ، یکی از هنر مندان  نابغه  ومعروف ترین چهره رنسانس ایتا لیا به فروش گذاشته شد .
به نوشته روز نامه لاستمپا، چاپ ایتالیا این خانه که درولایت مرکزی توسکا نا  موقعیت دارد در سا ل 1549 میلادی توسط میکل آنژ، نقاش،مجسمه سازوشار معروف ایتالیایی از سیمونا جوجار دینی، بیوه، پرانتونیو دی ،عضو خا ندان " مدیچی " خریداری شده بود .
این خا نه در دامنه یک تپه بین شهر های فلورانس و سیینا  واقع شده و هفت و نیم میلیون یورو قیمت گذاری شده است.
ما لک کنونی آن  این خا نه باستانی را با حفظ شکل اصلی کا ملا تر میم کرده است.
این خا نه به مدت سه قرن و تا سا ل 1867 میلادی متعلق به خا ندان میکل آنژ بوده است.
خریدارجدید خا نه میکل آ نژ میتواند اسناد تاریخی که اصلیت آنرا ثا بت میکند  به همراه اصل سند ما لکیت  به امضا میکل انژ را ببیند و فروش  آن به اداره امریکا یی " چار لستون " در ایا لت کارو لینای جنوبی وا گذار شده است.
این خانه 13 هزار متر مربع مساحت داشته و دارای هشت اتاق و هفت دستشوی و  یک باغ 25 هزار متری میباشد که در آن دختان زیتون، انگور و لیمو و همچنان یک آسیاب باستانی وجود دارد.
میکلانژ، نقاش، مجسمه ساز،معمار، شاعر ویکی از هنر مندان نابغه تاریخ  ومعروف ترین چهره رنسا نس ایتا لیا بود که آثار بسیار زیا د و معروفی را از خود بر جای گذاشته است.  آشنا

کابل باختر 3 حوت
به منظور بهبود وضعیت امنیتی وفراهم ساختن خدمات بهتر امنیتی برای مردم ، قوت های منطقه یی ایجاد میشود.
تورنجنرال دولت "وزیری" سخنگوی وزارت دفاع ملی خاطر نشان ساخت:به اساس حکم رئیس جمهور و سرقوماندان اعلی قوای مسلح کشور، به منظور بهبود وضعیت امنیتی و فراهم آوری خدمات بهتر امنیتی برای مردم شریف افغانستان،  تغییر حالت دفاعی نیرو های اردوی ملی به حالت تعرضی و توسعه امنیت، محافظت از تاسیسات کلیدی دولتی در منطقه به شمول راه های مواصلاتی، ایجاد قوت های منطقه یی اردوی ملی به کمیت 36000 تن که از جمله 28500 تن پرسونل محلی که از همان محل جلب و جذب میگردد و 7500 تن دیگر آنان متشکل از کادر های مسلکی اردوی ملی میباشد ، ایجاد میگردد.
این قوت ها شامل جزوتامهای اردوی ملی بوده ، از ولسوالی های محل سکونت شان جلب و جذب گردیده ،  سن شان بین 20 الی 40 سال میباشند که بعد از تکمیل نمودن تمام معیار ها، سوابق و معاینات صحی مکمل جذب گردیده    و رهبری آنان  را کادر های ورزیده اردوی ملی بدوش دارد.
معاش پرسونل قوتهای منطقه یی معادل 75 فیصد معاش دیگر پرسونل اردوی ملی و از تمام امتیازات صحی و معنوی برخوردار بوده ، برای شهدا و اسیران ، مفقود شده گان و معلولین آنان مانند سایر نیرو های اردوی ملی امتیاز در نظر گرفته شده، آنعده از افسران و بریدملان که بحیث کادر و قوماندانان جزوتام های قوتهای منطقه یی انتخاب میشوند معاش و امتیازات شان در مطابقت به معاش و امتیازات قبلی شان تادیه شده و پرسونل قبلی نیرو های دفاعی و امنیتی که حد اقل یک دوره خدمت را در صفوف نیرو های اردوی ملی موفقانه سپری نموده و بعدا ترخیض اخذ نموده و یا نظر به مشکلات نتوانسته دوباره به اردوی ملی جذب گردد  در صورت شمولیت به این قوتها از معاش معمولی قوتهای منطقوی مستفید شده میتوانند. 
قوتهای منطقه یی به عنوان نیرو های امنیتی محلی در ساحاتی که تحت کنترول کامل و یانسبی دولت بوده  به منظور  جلوگیری از نفوذ مجدد دشمن در ساحات تصفیه شده ، منبع معلومات از فعالیت های دشمن در محل به قطعات خاص ، اجرای وظایف در محلات تحت نفوذ دشمن صرفا به حمایت نزدیک نیرو های اردوی ملی و تامین ارتباط نزدیک بین مردم و دولت تشکیل میگردد. ذبیح علم

پنجشنبه ، 3 حوت 1396 ، 11:29

49 تن از هراس افگنان کشته شدند

کابل باختر 3 حوت
درنتیجه عملیات های مشترک نظامی نیروهای امنیتی در شماری از ولایت های کشور،دیروز 49 تن از هراس افگنان کشته و32 تن دیگر آنان زخمی شدند.
به اساس معلومات دفترمطبوعاتی وزارت دفاع ملی به آژانس باختر، این عملیات ها به هدف محافظت از جان ومال مردم و سرکوب هراس افگنان در نقاط مختلف کشور راه اندازی شده بود.
این عملیات مشترک نیروهای دفاعی وامنیتی کشور به حمایه قوتهای توپچی وهوائی در ولایات ننگرهار، لغمان ، خوست   غزنی ، ارزگان ، فراه، هرات ، فاریاب،  تخار، نیمروز و هلمند راه اندازی شده بود .ذبیح علم

شهرغزنی 3 حوت باختر
شفاخانه توبرکلوز درولایت غزنی با دستگاه تشخیص این بیماری مجهز شد.
پیش ازاین خون بیماران برای تشخیص ابتلا به بیماری توبرکلوز به کابل منتقل می شد و مسوولان صحی غزنی و بیماران ازاین رهگذر دچار مشکل بودند.
دستگاه تشخیص بیماری توبرکلوز به هزینه هفتاد هزار دالرامریکایی ازسوی اداره انکشاف بین المللی امریکا خریداری شده است.
احمد شاه نیک مل رییس صحت عامه ولایت غزنی به آژانس باخترگفت که با نصب این دستگاه ، دگر آنان مجبور نیستند خون بیماران را برای تشخیص بیماری توبرکلوز به کابل بفرستند.
اوگفت قراراست یک دستگاه دیگر تشخیص بیماری توبرکلوز به زودی به غزنی انتقال یابد و برای رسیده گی به بیماران شفاخانه مرکزی فعال گردد.ختم/ابوی

شهرغزنی 3 حوت باختر
دریک درگیری درولایت غزنی هفت مامورپولیس محلی شهید شدند.
دراین درگیری که شب گذشته رخ داد ، پنج طالب مسلح کشته شدند و دوتن دیگر شان زخم برداشتند.
درگیری پس از حمله طالبان بریک پاسگاه پولیس محلی درفراز تپه یی درولسوالی ده یک رخ داده است.
محمد عارف نوری سخنگوی والی غزنی به آژانس باخترگفت که دراین درگیری هفت مامورپولیس محلی جان باختند.
اوهمچنان کشته شدن پنج طالب و زخم برداشتن دو تن دیگر شان دراین درگیری را تایید کرد.ختم/ابوی

شهرهرات 3 حوت باختر
طرح طالبان مسلح برای حمله برمراسم گشایش پروژه تاپی درولایت هرات ناکام ساخته شد.
سه مهاجم که قصد انجام این حمله را داشتند ، نه رسیده به شهر درشمال هرات ازسوی نیروهای کوماندو ازپا در آورده شدند.
احمد جاوید سلیم سخنگوی نیروهای کوماندو به آژانس باخترگفت:  نیروهای کوماندو سه مهاجم را که می خواستند در مراسم گشایش پروژه تاپی درشهرهرات حمله کنند ، پیش از داخل شدن به شهر کشته شدند.
به اساس گزارش ها ، این مهاجمان سوار بر دو موتر سایکل ومجهز با جنگ افزار سبک وبمب می خواستند ، خود شان را به شهر و به محل برگزاری مراسم گشایش پروژه تاپی برسانند ، اما موفق نشدند و درتیراندازی نیروهای کوماندو یکی پی دیگری کشته شدند.
مراسم گشایش پروژه تاپی درهرات وبا اشتراک مقامات عالی رتبه افغانستان ، هند ، پاکستان و ترکمنستان فردا برگزارمی شود.
روزگذشته یک گروه ده نفری طالبان که مامورحمله برمراسم گشایش پروژه تاپی درهرات شده بودند ، جنگ افزار های شان را به زمین گذاشتند و صلح درپیش گرفتند.ختم/ابوی

شهرچاریکار3 حوت باختر
شاهراه سالنگ با وجود برفباری های اخیر به روی ترافیک بازاست.
این شاهراه که پایتخت و برخی ولایت های دیگر را به نه ولایت شمال و شمال غربی وصل می کند ، پررفت  و آمد ترین شاهراه درکشور محسوب می شود.
جنرال رجب رییس حفظ و مراقبت سالنگ ها به آژانس باخترگفت که راننده های موتر های مسافر بری و تجاری می توانند با درنظرداشت نکات ایمنی راننده گی و حفظ احتیاط ازاین شاهراه رفت و آمد کنند.
به اساس گزارش ها ، اکنون فضای سالنگ ها ابری است و سردی هوا به نه درجه سانتی گرید رسیده است.
جنرال رجب می گوید که کارکنانش همچنان به برداشتن برف و آب ساختن یخک برای عادی سازی روند ترافیک در شاهراه سالنگ ها ادامه می دهد. ختم/ابوی

شهرمحمود راقی 3 حوت باختر
شش تن درپیوند به عضویت درگروه های هراس افگن درولایت کاپیسا بازداشت شدند.
این افراد امروز درجریان یک عملیات نظامی ازساحه نو آباد کاپیسا بازداشت شده اند.
یک فرمانده ارشد قول اردوی سیلاب درشرق کشوربه آژانس باخترگفت که دراین عملیات نظامی یک هراس افگن کشته شد و شش تن دیگر به اتهام عضویت درگروه های هراس افگن ازجمله طالبان بازداشت شدند.
گفته می شود که نظامیان دراین عملیات به چندین جنگ افزار هراس افگنان نیز دست یافته اند.
خبردیگر حاکیست که شش هراس افگن دردرگیری های پراگنده درولایت های کنر و لغمان کشته شدند.
این هراس افگنان شب گذشته تابامداد امروز درست هنگامی که مشغول فعالیت های هارس افگنانه بودند ، آماج قرارگرفته اند.ختم/ابوی

شهرمهترلام 3 حوت باختر
درحالیکه عملیات نظامی ضد هراس افگنی درولایت لغمان ادامه دارد ، مقامات نظامی از وارد شدن تلفات به طالبان دراین عملیات سخن می گویند.
آنان می گویند که نظامیان همچنان توانسته اند ده ها روستا را ازوجود هراس افگنان پاکسازی کنند.
این عملیات سه روز می شود که بر بخش هایی ازولسوالی الینگار راه اندازی شده است ؛ جایی که یک بار دگر گواه حضور وفعالیت گسترده طالبان مسلح بوده است.
یک فرمانده قول اردوی سیلاب درشرق کشور به آژانس باخترگفت که دراین عملیات تلفاتی به طالبان مسلح وارد شده است.
اوگفت نظامیان همچنان توانسته اند چندین روستا را در ساحات کلیدی ولسوالی الینگار از وجود طالبان مسلح پاکسازی کنند.
عملیات نظامی گفته می شود که تا بازگشت امنیت به الینگار ادامه خواهد داشت.ختم/ابوی

شهرفراه 3 حوت باختر
درحمله نیروهای کوماندو برمراکز طالبان درفراه، هفده هراس افگن کشته شدند و ده ها تن دیگر شان زخم برداشتند.
این طالبان درجریان بیست وچهار ساعت گذشته درولسوالی بالابلوک آماج قرارگرفته اند ؛ جایی که دراین اواخر گواه حضور وفعالیت گسترده هراس افگنان بوده است.
جاوید سلیم سخنگوی نیروهای کوماندو به آژانس باخترگفت که دراین حمله های نیروهای کوماندو هفده هراس افگن کشته شدند و ده ها تن دیگر شان زخم برداشتند.
اوگفت که نظامیان درجریان این عملیات چندین روستا را ازوجود هراس افگنان پاکسازی کرده اند و چند مرکز عمده طالبان را باهمه سازوبرگ های جنگی اش ویران ساخته اند.
این درحالیست که طالبان دراین اواخر حضور وفعالیت شان را در بخش هایی از فراه ازجمله بالا بلوک افزایش داده اند.
با این حال مقامات نظامی درغرب کشور می گویند که با سررسیدن نیروهای تازه نفس وبه ویژه کوماندو ها وراه اندازی عملیات مشترک ، اکنون طالبان کارایی و حضور شان را در بیشترین بخش ها از دست داده اند.
آنان می گویند که همچنان به حمله برمراکز طالبان وسرکوب این گروه در فراه ادامه می دهند.ختم/ابوی

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL