03 حوت 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

صادرات اولین دور گلدوزی و دست دوزی زنان  به جرمنی

صادرات اولین دور گلدوزی و دست دوزی زنان به جرمنی

شهرهرات 3 حوت باختر صادرات اولین دور گلدوزی و دست دوزی...

نجات ده ها مسافر گیرمانده دربرف درغزنی

نجات ده ها مسافر گیرمانده دربرف درغزنی

شهرغزنی 3 حوت باختر ده ها مسافر گیرمانده در برف درولایت...

آغاز کارزار نهال‌شانی از سوی ریاست معارف هرات

آغاز کارزار نهال‌شانی از سوی ریاست معارف هرات

شهرهرات 3 حوت باختر روح‌الله زاهد رئیس معارف هرات، در...

Youtube Player

khantry design

اعلانات



محمد اشرف غنی رئیس جمهور از روند بازسازی مسجد عیدگاه، دیدن کرد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر 18 اسد
محمداشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان صبح امروز به مسجد جامع عیدگاه رفت و از روند  بازسازی مسجد مذکور از نزدیک دیدن کرد.
به اساس معلومات دفترمطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر، ابتدا دو تن از انجینران در باره بخش‌های مختلف بازسازی و مرمت این مسجد به رئیس جمهور کشور معلومات داده، گفتند که آنان تلاش دارند تا به گونه فنی و مسلکی که اصالت تاریخی این مسجد با آن زنده شود، کار های خود را به پیش ببرند.
رئیس جمهور کشور در صحبت هایش، آغاز کار بازسازی مسجد عیدگاه را گام مهم به سوی بازسازی آثار تاریخی به‌خصوص بازسازی مساجد تاریخی عنوان کرده، گفت: در انفجاری که به وقوع پیوسته بود، به این مسجد تاریخی آسیب زیادی وارد گردید. وی با اشاره بر اینکه به آثار تاریخی همیشه به گونه سطحی برخورد صورت گرفته است، اطمینان داد که به مساجد تاریخی و جدید، توجه بیشتری خواهد شد.
رئیس‌جمهور خاطرنشان‌کرد که نقشه‌های مساجد به شکل نمونه‌ و به سبک افغانی ترتیب گردد و بر اساس آن مساجد اعمار شوند. وی تاکید ورزید که در اعمار مساجد از تولیدات داخلی استفاده صورت گیرد و همچنان سبک معماری به میراث بماند که مورد پسند نسل های آینده قرار گیرد و هم سبب رضایت خداوند (ج) شود.
وی با اشاره به بازسازی مساجد هرات، کندهار و پل خشتی کابل، گفت که بازسازی مساجد تاریحی نیاز به کارهای درازمدت، دقت و تمرکز بیشتر دارد. وی افزود که در بازسازی تمام این مساجد باید سبک تیموری-غوری حفظ گردد. 

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.