02 ثور 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

شمار قربانیان حملات تروریستی سریلانکا به 290 نفر رسید

کلمبو – اسکای نیوز– 2 ثور – باختر تعداد تلفات ...

فی انس طلا 1276 دالر عرضه می شود

کابل 2 ثور باختر فی انس طلا در بازارهای بین...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتتجلیل از سا لروز استقلال کشور در سفارت افغانستان در تهران

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

تهران- ایرنا- 28 اسد – باختر
به گفته سفیر افغانستان در تهران روابط و همکاری های کابل و تهران در عرصه های مختلف سیاسی،اقتصادی،فرهنگی و امنیتی رو به پیشرفت و افزایش است.
به گزارش خبر گزاری رسمی ایران ، 'نصیر احمدنور' شا م شنبه در نود و نهمین سالروز استرداد استقلال افغانستان که در سفارت این کشور در تهران برگزار شد، افزود: خوشحالیم که نود و نهمین سالروز استرداد استقلال افغانستان در پایتخت کشور دوست  ، جمهوری اسلامی ایران تجلیل میکنیم .
وی ادامه داد: اراده سیاسی دو کشور بر آن است که همکاری ها را در چارچوب دوجانبه، چندجانبه و منطقه ای ادامه دهند و به چالش های مشترک با قالب این همکاری ها پاسخ دهند.
سفیر افغانستان تصریح کرد: مهمترین چالش مبارزه با افراطیت، خشونت طلبی و تروریسم است که چالش و تهدید مشترک برای همسایگان افغانستان، منطقه و جهان می باشد و کشور ما در صف مقدم پیکار با آنان قرار دارد.
احمدنور اضافه کرد: هیچ کسی نباید دچار این توهم شود که تروریسم را به خوب و بد تقسیم کند زیرا تروریسم خوب اصلا وجود خارجی ندارد؛ و هر فرد و گروهی که خوب باشد یقینا دست به اعمال تروریستی نمی زند.
وی گفت: همکاری های جدی، صادقانه و همه جانبه کشورها با افغانستان، پاسخ موثر و مناسب به این چالش های جدی و فراملی خواهد بود.
به نوشته سا یت انتر نیتی  آژانس خبری دو لتی ایران ، سفیر افغانستان در تهران بیان کرد: همگرایی و توسعه اقتصادی در منطقه ارتباط بسیار تنگاتنگ با صلح و امنیت دارد. پشتیبانی از صلح، امنیت و استقرار در افغانستان، امنیت و استقرار در منطقه را تقویت می کند.
وی اظهار داشت: رئیس جمهور افغانستان در دومین نشست پروسه کابل در  28فبروری 2018 بسته جامع و بی سابقه ای را برای دستیابی به مصالحه فراگیر و پایدار پیشنهاد کرد.
احمدنور گفت : شرکای منطقه یی و بین المللی افغانستان از ابتکار صلح در این کشور چه در نشست کابل و چه در نشست تاشکند در 27 مارچ 2018 حمایت کرده و از طالبان خواستند تا خشونت و حملات تروریستی را متوقف و صلح از طریق گفت وگو را برگزینند.
محمد اشرف غنی رئیس جمهوری افغانستان نیز در سومین بازدید خود از تهران در ملاقات با حسن روحانی رئیس جمهور ایران تاکید داشته است که دولت وحدت ملی افغانستان مصمم است اساس مناسبات دوستانه و ماندگاری را با ایران، در چارچوب منافع مشترک، احترام متقابل و عدم دخالت در امور یکدیگر به میراث بگذارد.
نود و نهمین سالروز استقلال افغانستان در محل سفارت افغانستان در تهران با حضور علی اکبر صالحی ، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی، سیدعباس عراقچی  ، معین سیاسی وزارت امور خارجه، بهروز کمالوندی ، سخنگوی سازمان انرژی اتمی، بابک دین پرست معاون امور اقتصادی وزیر داخله  و جمعی از سفیران کشورهای خارجی مقیم ایران برگزار شد. #آشنا

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.