02 ثور 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

شمار قربانیان حملات تروریستی سریلانکا به 290 نفر رسید

کلمبو – اسکای نیوز– 2 ثور – باختر تعداد تلفات ...

فی انس طلا 1276 دالر عرضه می شود

کابل 2 ثور باختر فی انس طلا در بازارهای بین...

Youtube Player

khantry design

اعلانات• رییس جریان کادرهای مدنی شرق: ناامنی زون شرق تاثیر مستقیم بر امنیت پایتخت دارد // • نگذارید از ننگرهار وزیرستان ثانی بسازند

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر/14سنبله
شماری ازعلما ،نویسنده ها،فعالان مدنی وبزرگان قومی ولایت های شرقی کشور امروزدر یک نشست خبری در مرکز بین المللی مطبوعات مطرح ساختند که اگر ریشه بحران در ولایت های شرقی جستجو نگردد به امنیت پایتخت آسیب میرسد.
به گزارش آژانس باختر ،داکتر عبدالودود افغان رئیس جریان کادرهای مدنی شرق اوضاع امنیتی ولایتهای شرقی را به تحلیل گرفته گفت: ننگرهار دروازه پایتخت است هرگاه اوضاع در این زون بحرانی باشد ریشه آن به زودی به کابل میرسد .
عبدالودود افغان به حملات اخیر در ولایت ننگرهار اشاره کرد گفت که از ماه حمل تاکنون 900نفر در این حملات کشته ویا زخمی شده اند که بیشتر این آسیب دیده ها افراد ملکی اند .
داکتر افغان گفت دیده میشود که برخی افراد پروژه های جدید جنگ را در این ولایت عملی میکنند ودر تلاش اند که از ولایت ننگرهار وزیرستان ثانی بسازند.
وی از حکومت خواست تا این حلقات راشناسایی کرده  وبه پنجه قانون بسپارند..داکتر افغان از حکومت تقاضا کرد تا در گرفتن جلو فساد در ادارات دولتی ،آوردن اصلاحات درنهادهای عدلی وقضایی باز شدن دوباره مکاتب بسته شده ،جلوگیری از قاچاق وقاچاقچیان ،افراد مسلح غیر مسول و تلاش های جدی را بخاطر برقراری صلح آغاز کنند تا این روند از مرحله شعاربه عمل رسیده وهمسایه هارا به این موضوع قانع سازند که برقراری صلح وثبات به نفع همه است .
وی همچنان از مخالفان خواست که مشکلات خود را از طریق گفتگو با دولت حل کنند واز کشتن افراد بی گناه دست بکشند .
کنفرانس با نشر قطعنامه به پایان رسید.فرزانه

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.