02 ثور 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

شمار قربانیان حملات تروریستی سریلانکا به 290 نفر رسید

کلمبو – اسکای نیوز– 2 ثور – باختر تعداد تلفات ...

فی انس طلا 1276 دالر عرضه می شود

کابل 2 ثور باختر فی انس طلا در بازارهای بین...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتمحمد اشرف غنی رئیس‌جمهور با بزرگان، متنفذین و جوانان میدان دیدار کرد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر 15 سنبله
محمد اشرف غنی رئیس‌جمهوری اسلامی افغانستان، امروز با شماری از بزرگان، متنفذین و جوانان میدان در ارگ دیدار کرد و خواست‌ها و پیشنهادات آنان را شنید.
به اساس معلومات دفترمطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر، در آغاز، شریف‌الله هوتک نمایندۀ شورای ولایتی صحبت کرد و ضمن تشکر از رئیس‌جمهور، مشکلات شان را در زمینۀ نام ولایت، پوهنتون و کمرنگ بودن سهم جوانان و کادرهای این ولایت در حکومتداری محلی، با رئیس‌جمهور شریک ساخت. 
وی پیشنهاد نمود که برای حل این مشکل، یک هیأت با صلاحیت گماشته شود تا در هماهنگی و تفاهم با مردم راه حل مناسب برای آن جستجو گردد. همچنان از نظام، پروسۀ صلح و موقف رئیس‌جمهور در خصوص مبارزه با فساد، حمایت قوی خویش را اعلام کرد.
سپس، مولوی قدیم پیشنهادات خویش را در زمینۀ احداث بندها، سب‌ستیشن برق، شفاخانۀ ولایتی، واحدهای اداری، سردخانه‌ها، کمپلکس اداری، مکاتب، عیدگاه، پخته‌کاری کوچه‌ها، تأمین امنیت، پایه‌های برق و تأمین عدالت اجتماعی در ادارات محلی، با رئیس‌جمهور شریک ساخت.
بعداً، وزرای زراعت وآبیاری واحیا و انکشاف دهات، رؤسای کمیسیون اصلاحات اداری و خدمات ملکی، ادارۀ مستقل ارگان‌های محل، ادارۀ انکشافی زون پایتخت و دافغانستان برشنا شرکت و همچنان معین وزارت تحصیلات عالی در مورد پروژه های تحت کار و پروژه های آینده در این ولایت، معلومات ارائه کردند.
رئیس‌جمهور پس از شنیدن پیشنهادات و خواست‌های سخنرانان، ضمن خوش‌آمدید به آنان، به رئیس عمومی ارگان‌های محل در مورد گماشتن هیأتی با صلاحیت به منظور حل مشکلات پوهنتون و نام ولایت، هدایت داد.
رئیس‌جمهورکشور گفت که صبح امروز در حضور مسئولین ارگان‌های امنیتی و دفاعی و والی، در دیدار با مسئولین امنیتی ولایت، به آنان جهت حل مشکلات، هدایات لازم داده است. وی اضافه کرد که برای تأمین امنیت شاهراه‌ها، ۱۵۰ تن در تشکیل پولیس افزایش می‌یابد و نیز  مشکل کمبود در تشکیل پولیس حل خواهد شد.
رئیس‌جمهور، همکاری و هماهنگی نیروهای امنیتی ودفاعی و نیز مردم را در تأمین امنیت  مهم خواند و ضمن قدردانی از آنان، در این زمینه خواهان همکاری بیشتر گردید. وی همچنان بر تأمین عدالت اجتماعی در بخش‌های مختلف ادارۀ محلی، تأکید کرد.
رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد که به منظور تأمین، شفافیت و بهبود عدالت اجتماعی به اشخاص واجد شرایط از طریق رقابت در ادارات محلی، زمینۀ کار فراهم خواهد شد. وی افزود که در ایجاد اتحادیه‌ها موافق می‌باشد و در عرصۀ بازاریابی برای محصولات، همکاری صورت می‌گیرد.
رئیس‌جمهورکشور به مسئولین مربوطه هدایت داد که برای تطبیق پروژه ها و امکانات، تقسیم‌اوقات منظم را ترتیب و با ریاست‌جمهوری شریک سازند. وی افزود که میدان‌شهر دروازۀ کابل است و مرکز ترانسپورت ولایات زون غرب، در میدان‌شهر ایجاد خواهد شد.
محمداشرف غنی به رئیس دافغانستان برشنا شرکت هدایت داد که پایه‌های برق از مسیر خانه‌های مسکونی عبور داده نشود. رئیس‌جمهور خطاب به آنان گفت که همه خواست‌های شما برحق است و اما امکانات ما محدود می‌باشد و با درنظرداشت امکانات موجود، راه حل به مشکلات متذکره جستجو می‌گردد. ذبیح علم

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.