04 حوت 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

صادرات اولین دور گلدوزی و دست دوزی زنان  به جرمنی

صادرات اولین دور گلدوزی و دست دوزی زنان به جرمنی

شهرهرات 3 حوت باختر صادرات اولین دور گلدوزی و دست دوزی...

نجات ده ها مسافر گیرمانده دربرف درغزنی

نجات ده ها مسافر گیرمانده دربرف درغزنی

شهرغزنی 3 حوت باختر ده ها مسافر گیرمانده در برف درولایت...

آغاز کارزار نهال‌شانی از سوی ریاست معارف هرات

آغاز کارزار نهال‌شانی از سوی ریاست معارف هرات

شهرهرات 3 حوت باختر روح‌الله زاهد رئیس معارف هرات، در...

Youtube Player

khantry design

اعلاناترئیس جمهورغنی با بزرگان، متنفذین و جوانان وردک دیدار کرد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل 17  سنبله باختر
محمداشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان، دیروز با شماری از بزرگان، متنفذین و جوانان وردک در قصر چهارچنار دیدار کرد.
به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر، ابتدا، جنرال مظفرالدین رئیس شورای قوم وردک در صحبتی از عملکرد، دستاوردها و برنام های ملی رئیس جمهور قدردانی و حمایت کرده گفت، مردم وردک از نظام، حکومت و نیروهای امنیتی و دفاعی خود حمایت همه جانبه می نمایند.
سپس، نعمت الله محمودی پیشنهادات خویش را در بخش نام ولایت و انتقال مرکز، بندها، احداث سرک های ولسوالی ها و افزایش واحدهای اداری، انکشاف پوهنتون، انرژی برق، سردخانه ها و تأمین امنیت با رئیس جمهور شریک ساخت.
رئیس جمهور پس از شنیدن پیشنهادات و خواست های آنان اطمینان داد که به منظور بررسی مشکلات و پیشنهادات شان هیئت با صلاحیتی را خواهد فرستاد. وی از بزرگان وردک خواست که در هماهنگی با اداره مستقل ارگان های محلی طرح های انکشافی، جامع و همه جانبه خویش را ترتیب و با ریاست جمهوری شریک نمایند.
رئیس جمهور تلاش ها و قهرمانی های مردم وردک به خصوص غازی محمدجان خان وردک را در راستای آبادی و استقلال وطن ستایش کرده، افزود که تصویر موصوف در کنار دیگر غازیان نامور در ارگ ریاست جمهوری نصب خواهد شد. به نام وی مدال ضرب خواهد شد و برای اعمار مقبره او کمک مالی می گردد.
رئیس جمهور از همکاری همیشگی و نقش ارزشمند مردم در جهت صلح و تأمین امنیت شاهراه یاد کرده از آنان خواست تا در تأمین امنیت شاهراه کابل-قندهار با نیروهای امنیتی و دفاعی خود همکاری کنند.
محمداشرف غنی با اشاره به تلاش های ارزشمند مرحوم داکتر عبدالوکیل خان در عرصه زراعت و باغداری گفت: وردک بزرگترین تولید کننده سیب افغانستان است و به بزرگان وردک اطمینان داد که از سیب آنان برای استفاده نیروهای امنیتی ودفاعی خریداری خواهد شد. احمدی

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.