27 عقرب 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

تبصره

تبصره

کابل باختر/ 27/ عقرب شورای امنیت ملی درتازه ترین انکشاف از...

کشته شدن نه طالب مسلح در فاریاب

کشته شدن نه طالب مسلح در فاریاب

میمنه باختر 27 عقرب نه طالب مسلح در درگیری...

Youtube Player

khantry design

اعلاناترئیس جمهورغنی با بزرگان، متنفذین و جوانان وردک دیدار کرد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل 17  سنبله باختر
محمداشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان، دیروز با شماری از بزرگان، متنفذین و جوانان وردک در قصر چهارچنار دیدار کرد.
به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر، ابتدا، جنرال مظفرالدین رئیس شورای قوم وردک در صحبتی از عملکرد، دستاوردها و برنام های ملی رئیس جمهور قدردانی و حمایت کرده گفت، مردم وردک از نظام، حکومت و نیروهای امنیتی و دفاعی خود حمایت همه جانبه می نمایند.
سپس، نعمت الله محمودی پیشنهادات خویش را در بخش نام ولایت و انتقال مرکز، بندها، احداث سرک های ولسوالی ها و افزایش واحدهای اداری، انکشاف پوهنتون، انرژی برق، سردخانه ها و تأمین امنیت با رئیس جمهور شریک ساخت.
رئیس جمهور پس از شنیدن پیشنهادات و خواست های آنان اطمینان داد که به منظور بررسی مشکلات و پیشنهادات شان هیئت با صلاحیتی را خواهد فرستاد. وی از بزرگان وردک خواست که در هماهنگی با اداره مستقل ارگان های محلی طرح های انکشافی، جامع و همه جانبه خویش را ترتیب و با ریاست جمهوری شریک نمایند.
رئیس جمهور تلاش ها و قهرمانی های مردم وردک به خصوص غازی محمدجان خان وردک را در راستای آبادی و استقلال وطن ستایش کرده، افزود که تصویر موصوف در کنار دیگر غازیان نامور در ارگ ریاست جمهوری نصب خواهد شد. به نام وی مدال ضرب خواهد شد و برای اعمار مقبره او کمک مالی می گردد.
رئیس جمهور از همکاری همیشگی و نقش ارزشمند مردم در جهت صلح و تأمین امنیت شاهراه یاد کرده از آنان خواست تا در تأمین امنیت شاهراه کابل-قندهار با نیروهای امنیتی و دفاعی خود همکاری کنند.
محمداشرف غنی با اشاره به تلاش های ارزشمند مرحوم داکتر عبدالوکیل خان در عرصه زراعت و باغداری گفت: وردک بزرگترین تولید کننده سیب افغانستان است و به بزرگان وردک اطمینان داد که از سیب آنان برای استفاده نیروهای امنیتی ودفاعی خریداری خواهد شد. احمدی

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.