03 حوت 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

صادرات اولین دور گلدوزی و دست دوزی زنان  به جرمنی

صادرات اولین دور گلدوزی و دست دوزی زنان به جرمنی

شهرهرات 3 حوت باختر صادرات اولین دور گلدوزی و دست دوزی...

نجات ده ها مسافر گیرمانده دربرف درغزنی

نجات ده ها مسافر گیرمانده دربرف درغزنی

شهرغزنی 3 حوت باختر ده ها مسافر گیرمانده در برف درولایت...

آغاز کارزار نهال‌شانی از سوی ریاست معارف هرات

آغاز کارزار نهال‌شانی از سوی ریاست معارف هرات

شهرهرات 3 حوت باختر روح‌الله زاهد رئیس معارف هرات، در...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتمحمداشرف رئیس جمهورکشور در دیدار با نمایندگان غرب کابل: جنگ کنونی جنگ علیه مردم و قانون اساسی ما است

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل 17  سنبله باختر
محمداشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان، دیروز با نمایندگان اقشار مختلف غرب کابل به شمول علما، متنفذین و جوانان در قصر چهارچنار ارگ دیدار کرد.
به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر، دراین دیدار که استاد محمدسرور دانش معاون رئیس جمهور، دکتر حمدالله محب مشاور امنیت ملی و رهبری بخش امنیتی و دفاعی کشور نیز حضور داشتند، ابتدا سترجنرال مرادعلی مراد قوماندان عمومی گارنیزیون کابل، گزارش تدابیر امنیتی محرم و هفتۀ شهید را ارائه کرد.
وی گفت: براساس هدایت واضح رئیس جمهور در قسمت تأمین امنیت غرب کابل، هفتۀ شهید و مراسم محرم، پیشرفت های خوبی در هماهنگی با نهادهای مردمی صورت گرفته است.
قوماندان گارنیزیون کابل اطمینان داد که پلان های عملی امنیتی هفتۀ شهید و محرم ترتیب و تکمیل گردیده و قوای امنیتی و دفاعی آماده اند، تا این پلان ها را در هماهنگی و انسجام کامل تطبیق نمایند و به هیچ فرد اجازۀ اخلال امنیت داده نمی شود.
سپس، شجاع حسین محسنی به نمایندگی از کمیسیون عالی هماهنگی امنیتی مراسم دینی و داکتر حبیبه سرابی به نمایندگی از سازمان اجتماعی همسو، از رئیس جمهور کشور بخاطر توجه و اقدامات همه جانبه جهت تأمین امنیت غرب کابل و مراسم‌های ملی و مذهبی، تشکر کردند.
آنان در سخنان جداگانه شان گفتند که نهادهای مردمی و کمیسیون عالی هماهنگی امنیتی مراسم دینی در کنار دولت به ویژه نیروهای امنیتی و دفاعی خویش برای تأمین امنیت مراسم های ملی و مذهبی همکار خواهند بود.
سخنرانان ضمن ارائه و پیشنهادات شان برای تقویت طرح های امنیتی در مساجد، تکایا، اماکن آموزشی، ورزشی و سایر بخش ها، تأکید ورزیدند که همکاری مردم با نیروهای امنیتی می تواند امنیت و آرامش را تأمین کند.
آنها همچنان گفتند که حملات اخیر تروریستی نشان داد که دشمنان آرامش مردم ما با توطئه سازمان‌یافته‌شان علیه مردم افغانستان، می خواهند امنیت سراسری را به خطر مواجه سازند و میان دولت و ملت فاصله ایجاد کنند.
در ادامه، رئیس جمهور کشور ضمن خوش‌آمدید به بزرگان غرب کابل، مراتب تسلیت و همدردی خویش را به خانواده های شهدای رویدادهای تروریستی اخیر کابل و سراسر کشور ابراز داشته افزود: غم مردم برچی، غم همه ملت افغانستان است و همه را متأثر ساخته است.
رئیس جمهور با استقبال از طرح امنیتی محرم و هفتۀ شهید گفت که باید این وضاحت وجود داشته باشد که افغانستان به یک توطئه و تهدید بلند امنیت ملی مواجه است و مسالۀ غرب کابل این امر را ثابت می سازد. وی اضافه کرد که جنگ کنونی جنگ علیه مردم و قانون اساسی ما است.
رئیس جمهور افزود که اقدامات دراین زمینه کافی نیست و هدایت داده ام که کابل به چهار زون امنیتی به شمول غرب کابل تقسیم گردد و اکنون مرکز هماهنگی امنیتی در غرب کابل فعال است و در آینده به مرکز اساسی امنیتی مبدل خواهد شد.
محمداشرف غنی بر ترتیب پلان تطبیقی امنیتی در چارچوب زون ها تأکید کرد و افزود که کمیته مشترک امنیتی و مردمی نظر به پیشنهاد مردم تشکیل گردد و ساختار نظارتی و گزارشدهی واضح به سطح سرقوماندانی اعلی ایجاد گردد.
وی خاطرنشان ساخت که عین تدابیر امنیتی که در ساحه سبز کابل درنظر گرفته شده است در غرب کابل نیز از مدل مذکور استفاده خواهد شد که این مورد نیاز به بحث های همه جانبه دارد. رئیس جمهور تأکید کرد که برای تأمین امنیت غرب کابل به عنوان تهدید بلند، اقدامات اساسی می شود.
وی نظر به پیشنهاد سخنرانان مبنی بر توزیع سلاح موقت در برخی مساجد و تکایا، به مسوولین مربوطه هدایت داد تا راه های عملی این خواست را همه جانبه بررسی نمایند و نیز شیوه نظارتی از محافظین مساجد به منظور جلوگیری از اخلال امنیت، روی دست گرفته شود.
رئیس جمهور غنی گفت که بدون نقش شهروندان مسوول، دولت پاسخگو بوده نمی تواند و محدودیت آن درک نمی شود. باید برای اراده رفع خطرات، شک نباشد و در صورتیکه شهروندان، پیش‌قدم گردند همه توطئه های دشمن خنثی خواهد شد.
وی به مسوولین مربوطه هدایت داد تا در هماهنگی با نهادهای مردمی، روی تقویت طرح امنیتی کار نمایند و به منظور انکشاف طرح، آنرا به ریاست جمهوری بسپارند. رئیس جمهور از بزرگان و متنفذین غرب کابل خواست تا اولویت های مهم را با یک طبقه بندی واضح در طرح های شان درنظر گیرند و در نشست های بعدی ارائه نمایند. احمدی

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.