29 عقرب 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

Youtube Player

khantry design

اعلاناترئیس جمهورغنی، معین وزارت خارجه هند را به حضور پذیرفت

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر 20 سنبله
محمداشرف غنی رئیسجمهوری اسلامی افغانستان، دیروز ویجی گوخال معین وزارت خارجه هند را در قصر گلخانۀ ارگ به حضور پذیرفت.
به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر، رئیس جمهور کشور به معین وزارت خارجه هند و هیئت همراه اش خوش آمدید گفت و از همکاری های آن کشور در عرصه های مختلف با افغانستان تشکر کرد.
دوجانب روی موضوعات مختلف به خصوص مبارزه مشترک با تروریزم، همکاری های اقتصادی و انکشافی و نیز اعمار بند شاه توت بحث و تبادل نظر کردند.
ویجی گوخال معین وزارت خارجه هند، ضمن ابراز تمنیات نیک رهبری کشورش عنوانی رئیس جمهور و مردم افغانستان، دعوت رسمی نارندرا مودی صدراعظم هند را نیز به رئیس جمهور کشور تقدیم نمود و اظهار امیدواری کرد که در فرصت مناسب از دهلی دیدن نماید.
در مقابل، رئیس جمهور کشور ضمن پذیرفتن دعوت رسمی صدراعظم هند بخاطر سفر به آن کشور، از حسن نیت صدراعظم آن کشور و دعوت شان قدردانی نموده گفت: تمنیات نیک من و مردم افغانستان را نیز به صدراعظم و مردم هند تقدیم نمایید.
معین وزارت خارجه هند از تداوم همکاری های کشورش به رئیس جمهور غنی اطمینان داده گفت، ما آماده هستیم که بند شاه توت را اعمار نماییم.
رئیس جمهور کشور از همکاری های انکشافی دوامدار هند برای افغانستان سپاسگزاری کرد و اعمار بند شاه توت را بر زندگی مردم کابل تأثیرگزار توصیف نمود.  ماری

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.