02 اسد 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

استاد سرور دانش: صلح درافغانستان یک ضرورت حیاتی است

استاد سرور دانش: صلح درافغانستان یک ضرورت حیاتی است

کابل باختر اول اسد لیوجین سونگ سفیر جمهوری خلق چین که...

پیوستن نوزده طالب مسلح به روند صلح درننگرهار

پیوستن نوزده طالب مسلح به روند صلح درننگرهار

شهرجلال آباد ۱ اسد باختر نوزده طالب مسلح درننگرهار از ادامه...

تهداب گذاری چندین پروژه مهم انکشافی درولایت دورافتاده نورستان

تهداب گذاری چندین پروژه مهم انکشافی درولایت دورافتاده نورستان

شهرپارون ۱ اسد باختر کار ساخت چندین پروژه انکشافی درولایت دورافتاده...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتنخستین بسته های مواد اانتخاباتی به کمیسیون انتخابات رسید

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل 20 سنبله / باختر
رئیس کمیسیون مستقل انتخابات ازرسیدن  نخستین بسته های مواد انتخاباتی  که دربیرون از افغانستان تهیه شده به آن کمیسیون خبرداده است .
گلا جان عبدالبدیع صیاد رئیس کمیسیون مستقل انتخابات در این موردبه آژانس باختر گفت : این مواد شامل  رنگ برای روز انتخابات ، کتاب های آموزشی برای کارمندان وغرفه های برای رای دهنده گان که رای شان را درصندوق ها می اندازند ، میباشد و قرار است  متباقی مواد انتخاباتی درروز های آینده آهسته آهسته بدسترس کمیسیون قراربگیرد.
این مواد پیش از روز برگزاری  انتخابات باید  از راه زمین وهوا به پنچ هزار ویکصد مرکز انتخاباتی کشورانتقال داده شوند .
رییس کمیسیون مستقل انتخابات تصریح کرده  که تا کنون اطلاعات در بارۀ نزدیک به هفت میلیون رأی دهنده در بانک اطلاعاتی این کمیسیون ثبت شده اند.
ازسوی هم مسوولان کمیسون مستقل انتخابات اعلام کرده اند که بربنیاد تصمیم این کمیسیون فهرست نام های رای دهنده گان  را به گونه تدریجی اعلام کند .
سید حفیظ هاشمی  عضو و سخنگوی کمیسیون انتخابات گفته است ولایت های که معلومات رای دهنده گانش دربانک اطلاعاتی ثبت شده سر از هفته آینده  سه ٬ سه  ولایت فهرست شان درمرکز ها نصب میشوند تا مردم نام های  خود را  درمرکز های ببینند وشکایت های که وجود دارد شکایت های شان را ثبت کنند.
این درحالیست که احزاب سیاسی هموار برتثبیت انگشت نگاری  رای دهنده گان درروز انتخابات تاکید دارند نماینده گان احزاب سیاسی می گویند که طرح تغییر نظام انتخاباتی و سهم احزاب سیاسی و نیز کارگیری از فن آوری در انتخابات را یک سال پیش به حکومت فرستاده بودند، اما حکومت به خواست آنان پاسخ نداد
در همین حال، کمیسیون مستقل انتخابات پیش از این در واکنش به خواست احزاب سیاسی برای تغییر نظام انتخاباتی گفته است که اکنون برای این کار بسیار ناوقت است .
کمیسیون مستقل انتخابات آمار ثبت نام شونده گان را نه ملیون و بیست هفت هزار تن اعلام کرده است درحالیکه  احزاب سیاسی پنجاه درصد ثبت نام شونده گان را خیالی وتقلبی عنوان کرده اند.
قرار است انتخابات پارلمانی در28 میزان سالروان برگزارشود وبربنیاد جدول زمانی کمیسیون مستقل انتخابات  نتایج ابتدایی  انتخابات ولسی جرگه در19 عقرب ونتایج نهایی ان در29 قوس اعلام میشود. جاوید روشان

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.