27 دلو 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

نگاهی به نشرات برخی از روزنامه های چاپی غیرحکومتی درپایتخت

نگاهی به نشرات برخی از روزنامه های چاپی غیرحکومتی درپایتخت

کابل باختر/ 27/ دلو شماری محدود از روزنامه های چاپی غیرحکومتی...

کشته شدن  دوازده طالب  در فراه

کشته شدن دوازده طالب در فراه

کابل 27 دلو باختر دوازده طالب مسلح دیروز در درگیری با...

پیشبینی وضع هوای برخی از ساحات کشور

پیشبینی وضع هوای برخی از ساحات کشور

کابل باختر/27 / دلو اداره هواشناسی افغانستان وضع جوی بعضی از...

Youtube Player

khantry design

اعلاناترئیس‌جمهور غنی در دیدار با علمای تشیع: تدابیر درجه‌یک برای تجلیل از محرم و هفتۀ شهید اتخاذ شده‌است

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل ۲۰ سنبله باختر 
محمداشرف غنی رئیس‌جمهوری اسلامی افغانستان، امروز با شماری از علمای اهل تشیع در ارگ دیدار کرد.
به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر، در این دیدار که استاد محمدسرور دانش معاون دوم رئیس‌جمهور حضور داشت، ابتدا نعمت‌الله غفاری به نمایندگی از علمای اهل تشیع صحبت کرده، از رئیس‌جمهور به‌خاطر توجه به امنیت محرم و آمادگی تجلیل از این مراسم، قدردانی نمود.
وی با بیان ارزش‌های محرم برای مسلمانان، گفت که همه مسلمانان باید اهداف حضرت حسین(رض) را تعقیب و عملی نمایند. غفاری، همدیگرپذیری و اخوت را میان مسلمانان یک اصل خواند و گفت که دشمنان می کوشند تا در میان ما تفرقه ایجاد کنند.
نعمت‌الله غفاری بر مدیریت درست مراسم محرم تأکید کرده، گفت که باید از ناهنجاری‌های احتمالی در مراسم محرم جلوگیری شود. وی اطمینان داد که مردم برای تأمین امنیت محرم در کنار نیروهای امنیتی و دفاعی خود همکار خواهند بود.
سپس، رئیس‌جمهور کشور در صحبتی، ضمن تسلیت به مناسبت محرم و هفتۀ شهید، یکبار دیگر به روح همه شهدا، به ویژه شهدای رویدادهای تروریستی اخیر اتحاف دعا نمود. وی با بیان اینکه حضرت حسین (رض) به بشریت تعلق دارد، گفت که باید با راه و روش آن حضرت تجدید تعهد نماییم.
وی افزود: محرم امسال در فضای تجلیل می‌گردد که ماحول امنیتی افغانستان تغییر کرده است، در گذشته جنگ تحمیل شده‌بود و اکنون جنگ در مقابل وحدت ملی ما است. هر حمله به شهروندان ما به خصوص برادران اهل تشیع و هزاره، حمله بر اخوت اسلامی و وحدت ملی افغانستان است.
رئیس‌جمهور تصریح‌داشت که امنیت عاشورا ضمن اینکه وظیفه پولیس است، یک اولویت به امنیت ملی ما محسوب می‌گردد و تأمین امنیت هرنقطۀ مراسم، جزء اولویت‌ها می‌باشد.
رئیس‌جمهور محمداشرف غنی گفت که تدابیر درجه‌یک برای تجلیل از محرم و هفتۀ شهید گرفته‌شده و ضمن ارزنده‌خواندن نقش مردم در این راستا، از آمادگی نهادهای خودجوش مردمی برای همکاری در تأمین امنیت محرم، تشکر کرد.
رئیس‌جمهور گفت که کابل به چهار زون امنیتی مبدل شده‌است و غرب کابل نیز به زون امنیتی مبدل می‌گردد. وی تأکید کرد که باید به دشمن برای اخلال نظم مراسم مذهبی، موقع داده نشود و نیاز است که مردم ترتیب واضح همکاری را اتخاذ نمایند.  عبدالخالق

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.