13 ???? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

Youtube Player

khantry design

اعلانات

هشدار که عملی نشد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر   ۲۱  سنبله
هشدار کمیسیون شکایات انتخاباتی که باید نامزدان به مبارزات غیر رسمی شان پایان بخشند و تمامی اشتهارات و بلبورد های تبلیغاتی شان را تا ۱۶ سنبله بردارند تکمیل گردید اما پا بر جا ماندن  مواد تبلیغاتی نامزدان نشان میدهد که هشدار نادیده گرفته شده است .
گزارشگرآژانس باختر مینگارد : حدود دو هفته قبل  کمیسیون  رسیدگی به شکایات انتخاباتی به آن نامزدان انتخابات پارلمانی که دست به کمپاین پیش از وقت زده و در نقاط مختلف کابل  و سایر شهر های کشوراشتهارات و بلبورد های  تبلیغاتی نصب کرده‌اند، سه روز فرصت داده تا از تبلیغات دست برداشته و بنرهای شان را جمع کنند.
این کمیسیون در یک اعلامیه‌یی بتاریخ۱۳ سنبله انتشار یافت  هشدار داد که این نامزدان از ۱۳ تا ۱۶ سنبله فرصت دارند تا به تبلیغات شان پایان داده و بلبوردها و مواد تبلیغاتی شان را از سطح شهر کابل جمع‌آوری کنند در غیر آن مطابق قانون با آنان برخورد می‌شود.
این زمانی صادر شد  که شماری از نامزدان انتخابات پارلمانی به بهانه‌های مختلف برای خود دست به تبلغات می‌زنند.  کار با انتقاد های جدی مواجه  شده است
کمیسیون  شکایات انتخاباتی این حرکت شماری از نامزدان را تخطی از قانون دانسته و نسبت به آن هشدار داد.
مگر از ضرب الاجل کمیسیون شکایات انتخاباتی پنج روز گذشت مگر از اقدامات عملی این کمیسیون در برابرنامزدان متخلف خبری نیست .
ساجده سلیم فعال مدنی میگوید که کمیسیون شکایات انتخاباتی  اکنون  با یک آزمون مواجه است یا اقدام کند و نامزدان متخلف را آنچنان که خود میگوید مجازات کند تا بی باوری در جامعه سیاسی و مدنی کشور را شاهد باشد.
او تاکید دارد که کمیسیون برای تثبیت موقعیت خود باید دست به کار شود ٬ هشدار را که داده عملی سازد ختم عبدالخالق/  نعمت

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.