04 جوزا 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

محمد فهیم هاشمی به حیث سرپرست وزارت مخابرات موظف شد

محمد فهیم هاشمی به حیث سرپرست وزارت مخابرات موظف شد

کابل 4 جوزا باختر محمد اشرف غنی رییس جمهوری اسلام افغانستان...

رییس جمهوری، محمد فهیم هاشمی را به حیث نامزد وزیرمخابرات تعیین کرد

رییس جمهوری، محمد فهیم هاشمی را به حیث نامزد وزیرمخابرات تعیین کرد

کابل 4 جوزا باختر محمد اشرف غنی رییس جمهوری اسلامی افغانستان...

درانفجاری در کویته چهار تن کشته شدند

درانفجاری در کویته چهار تن کشته شدند

کویته – دی دان – 4 جوزا – باختر در انفجاری...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتنشست شورای امنیت سازمان ملل متحد در مورد افغانستان

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر/26/ سنبله
اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد امروز در مورد در افغانستان بحث و گفتگو خواهند کرد.
به گزارش خبرنگار آژانس باختر، شورای امنیت سازمان ملل متحد در نشست امروز خود، گزارش تازه آنتونیو گوترش؛ سرمنشی سازمان ملل متحد در مورد وضعیت امنیتی در افغانستان را بررسی می‌ کند.
دفتر معاونت سازمان ملل متحد در افغانستان، روزگذشته با پخش اعلامیه ای، گفته است که تادامیچی یاماموتو؛ نماینده خاص سرمنشی سازمان ملل متحد برای افغانستان نیز گزارش خود در مورد افغانستان را در این نشست با اعضای شورای امنیت سازمان ملل شریک خواهد ساخت.
براساس این اعلامیه، در گزارش یاماموتو نماینده خاص سرمنشی سازمان ملل در بارۀ وضعیت کنونی افغانستان و تأثیر آن روی صلح و امنیت در جهان توضیح داده شده‌است.
قبل از این، شورای امنیت سازمان ملل متحد نشست های متعددی را در مورد وضعیت افغانستان برگزار کرده بود که ولی نتایج مثبت از این نشست ها بیرون داده نشده است و افغانستان هنوز هم با چالش های امنیتی، اقتصادی و سیاسی دست و گریبان است.
اگاهان سیاسی در افغانستان به این باور اند که نشست های نهاد متعدد سازمان ملل تا زمانی نتیجه نخواهد داد که این سازمان به عنوان یک سازمانچ معتبر جهانی که اختیارات اجرائیوی بسیار دارد راه عمل را در حل معضل افغانستان در پیش نگیرد.
آنها میگویند که برای سازمان ملل بخصوص اعضای شورای امنیت آن معلوم است که مشکل افغانستان در کجا ریشه دارد تروریستان در کجا اند واز  سوی کدام کشور ها حمایت میشوند.
با آنکه سازمان ملل از واقعیت موجود در افغانستان آگاه است مگر با تاسف برای بهبود وضعیت کمتر داخل اقدام شده است.
سازمان ملل متحد راه های تنبیه کشور های سرکش را خوب بلد است مگر در افغانستان با  سر در گمی عمل میشود  که این کار باعث شده تا دشمنان افغانستان جسورتر شوند .
آگاهان سیاسی افغان میگویند که افغانستان اکنون به یک درد سر جهانی مبدل شده است این کشور با زیاد ترین شمار پناهجویان در جهان ٬ اقتصاد متلاشی و بیکاری بسیاری کشور ها و سازمان ها به خود مصروف ساخته است  واگر ملل متحد میخواد مشکل حل گردد به  اقدامات عملی رو آورد .ختم  شهیدآقا

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.