05 سرطان 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

نامزدان کرسی ریاست ولسی جرگه بازهم برنده نشدند

نامزدان کرسی ریاست ولسی جرگه بازهم برنده نشدند

کابل باختر/ ۵/ سرطان درمرحله دوم انتخابات کرسی ریاست ولسی جرگه...

برگزاری نمایشگاه  نقاشی و خطاطی

برگزاری نمایشگاه نقاشی و خطاطی

کابل 4 سرطان / باختر به پیشواز از، صدمین سال روز...

گرفتاری یک فراهم کننده مواد مخدر کابل

گرفتاری یک فراهم کننده مواد مخدر کابل

کابل باختر ۵ سرطان پولیس کابل، شب گذشته در پی یک...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتمحمد اشرف غنی رئیس‌جمهور: افغانستان نمونه‌ای مثال‌ زدنی از وحدت میان پیروان مذاهب مختلف اسلامی است

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر 29 میزان
محمداشرف غنی رئیس‌جمهوری اسلامی افغانستان، امروز در مراسم گرامی‌داشت از روز عاشورا در مسجد جامع حضرت رسول اکرم(ص) در دشت برچی کابل، اشتراک و سخنرانی کرد.
وی گفت که عاشورا در روایات دینی همه مسلمانان سنی و شیعه، از شعایر بزرگ اسلامی به شمار می‌رود و عاشورا درس مقاومت در برابر بی‌عدالتی‌ها، فساد و استفاده ناروا از بیت‌المال، است.
رئیس‌جمهور گفت: امروز در جای آمده‌ام که بارها زیر تهدید و خطر بوده است، خطری که شما با آن مواجه هستید، من هم این خطر را قبول کرده‌ام. ما امروز یکبار دیگر در مقام تعهد و تجدید پیمان با راه امام حسین قرار داریم. 
وی افزود: امروز یزیدهای زمان می‌خواهند افغانستان را به کربلای دیگری تبدیل کنند و برای مومنان ماتم و عزا بیافرینند، اما درسی که از مکتب اهل بیت پیامبر گرامی خود آموخته‌ایم، این‌است که صدای عدالت، صدای عزت، و صدای کرامت، بر ستم و جنایت پیروز می‌شود.
رئیس‌جمهور تصریح‌کرد: تروریست‌هایی که امروز بر مساجد، معابد، مکاتب، مراکز علمی و تجمعات حق‌طلبانۀ مردمی حمله می‌کنند، با هرنامی و هر ادعایی که باشد، داعیه‌ی جز راه و رسم شِمر و یزید ندارند.
رئیس‌جمهور کشور بیان‌داشت: حملات تروریستی که در سرتاسر کشور به شمول زابل، هلمند، پکتیا، ننگرهار و در این اواخر در شینوار و برچی صورت گرفته است، مردم بی‌دفاع ما به خاک و خون کشانیده شدند، درد و رنج همۀ مردم افغانستان یکی است.
وی تأکید ورزید که دشمنان افغانستان می‌خواهند به این حملات، جنبۀ قومی و مذهبی بدهند و این برای ما یک خطر بزرگ است، ما با همکاری مردم مشترکاً در مبارزه با این تهدید موفق شده می‌توانیم.
محمداشرف گفت که سیاست‌های خرد و کوچک در امنیت ما جای ندارد و نباید باعث برهم‌زدن امنیت شهروندان ما گردد. وی از همۀ مردم خواست تا در تأمین امنیت کشور، به اجماع برسند.
رئیس‌جمهور از مردم خواست که در این نبرد، همه در کنار هم باشند، در برابر شکاف‌هایی که به‌نام مذهب، زبان، قومیت، حزب و تبار ایجاد می‌شود، با هوشیاری ایستادگی نمایند.
رئیس‌جمهور گفت: خون سنی و شیعۀ این سرزمین یک رنگ دارد، سرنوشت تاجیک و پشتون این کشور بهم گره‌خورده است، آبروی هزاره و ازبیک این میهن مانند هم است، فرزندان سادات و بلوچ و پشه‌ یی و پامیری و همه اقوام عزیز این ملت زیر یک سقف، برای یک آرمان و در برابر یک انتخاب تاریخی قرار دارند.
رئیس‌جمهور کشور خاطرنشان‌ساخت که باوجود تلاش پیهم دشمنان وطن، افغانستان نمونه‌ی مثال‌زدنی، از وحدت میان پیروان مذاهب مختلف اسلامی است و ما این وحدت را عمیق‌تر و استوارتر خواهیم کرد.
رئیس‌جمهور اظهارداشت که حکومت برای مقابله با دشمن آمادگی لازم دارد که تقسیم کابل به چهار زون امنیتی، طبقه‌بندی تهدیدات، استفاده از مشوره‌های اقشار مختلف و در نظر‌گرفتن غرب کابل بحیث یک زون امنیتی، بخشی از این اقدامات است.
وی افزود: یک معاونیت در سطح قوماندانی امنیه کابل ایجاد شده است که مسئولیت تأمین امنیت غرب کابل را دارد، پوشش استخباراتی وسیع می‌شود، عملیات تصفوی در نقاط آسیب‌پذیر جریان دارد.
رئیس جمهور گفت که همۀ ما می‌دانیم که جنگ با تروریزم از نوع جنگ‌های متعارف نیست. این جنگ همان اندازه که تخریب دارد، به جنبۀ روانی و تضعیف روحیه و مورال مردم نیز تاثیر می‌گذارد.
رئیس‌جمهور با بیان اینکه موفقیت ما در این جنگ بستگی به میزان همکاری متقابل دولت و ملت دارد، گفت که در پیشرفته‌ترین کشورهای جهان نیز همکاری دو جانبه میان مردم و دولت سبب دفع تهدیدات، خنثی کردن توطئه‌ها و شکست تروریست‌ها می‌شود.
رئیس‌جمهور تصریح‌کرد که وجود اختلاف نظر در حوزۀ سیاسی مایۀ نگرانی نیست  و نگرانی در جایی است که مسایل سلیقه‌ یی، تفاوت دیدگاه‌ها، و شکایت از امور معمول، سبب غفلت از منافع کلان ملی شود و وحدت مردم ما آسیب ببیند.
رئیس‌جمهور از سهم و تلاش علمای دینی، متنفذین، جوانان و فعالین مدنی به‌خاطر آگاه‌ساختن مردم از نیات شوم دشمن و ایجاد همبستگی، قدردانی نمود و اظهار امیدواری کرد که فضای جنگ و ناامنی، جایش را به صلح و ثبات سرتاسری بدهد.

در اين مراسم محمد فياض به نمايندگی از علما، علوی به نمايندگی از خانواده های شهدا و استاد محمدسرور دانش معاون دوم رياست جمهوری نيز صحبت كردند. احمد ضیا احمدی
 

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.