27 قوس 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

نگاهی به نشرات برخی از روزنامه های چاپی غیرحکومتی درپایتخت

نگاهی به نشرات برخی از روزنامه های چاپی غیرحکومتی درپایتخت

کابل باختر/ 27/ قوس شمار محدود ازروزنامه های چاپی غیرحکومتی درپایتخت...

دوطالب مسلح در فراه گرفتار شدند

دوطالب مسلح در فراه گرفتار شدند

فراه 27 قوس کابل باختر پولیس شهر فراه یک طالب...

ساز مان ملل متحد :  فعالیت داعش در افغانستان نگران کننده است

ساز مان ملل متحد : فعالیت داعش در افغانستان نگران کننده است

نیویورک- ایرنا-27قوس – باختر نماینده خاص سر منشی سازمان ملل در...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتمحمداشرف غنی رئیس جمهور به منظور حل مشکلات مردم کنر، به مسوولین وزارت خانه ها و ادارات مختلف هدایت لازم داد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل 4 میزان باختر
محمداشرف غنی  رئیس جمهوری اسلامی افغانستان،  دیروز با شماری از بزرگان، نمایندگان  کنر در شورای ملی و ولایتی و نیز جوانان آن ولایت در قصر چهارچنار دیدار کرد.
به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر، ابتدا، عبدالستار میرزاکوال والی کنر  از مبارزات و قربانی های مردم آن ولایت در امر دفاع از وطن یاد کرده گفت که آنها از نیروهای امنیتی و دفاعی شان و همچنان برنامه های اقتصادی و ملی رئیس جمهور حمایت همه جانبه می نمایند. وی پیشنهاداتی را در بخش مدیریت آب ها، احیای جنگلات، ایجاد زمینه کار و تعمیر برای مکاتب، با رئیس جمهور شریک ساخت.
سپس، ولایت‌خان مشوانی رئیس شورای ولایتی کنر  و نمایندۀ مردم آن ولایت در ولسی جرگه پیشنهادات شانرا در عرصۀ صحت، معارف، استخراج غیر قانونی معادن و جلوگیری از قطع جنگلات و تجهیز بیشتر نیروهای امنیتی و دفاعی مطرح کردند.
رئیس جمهورغنی ضمن خوش آمدید به بزرگان کنر از احساس وطن‌دوستی آنان ستایش کرده گفت، جوانان کنر در ولایات مختلف کشور بخاطر ثبات و دفاع از کشور قربانی می دهند و رسیدگی به خانواده های آنان اولویت و مسوولیت ما است.
رئیس جمهور به  وزارت های انرژی و آب، زراعت و مالداری، صحت عامه، صنعت و تجارت، انکشاف دهات، امور داخله و دفاع و نیز ادارات مستقل هدایت داد تا به مشکلات مردم کنر رسیدگی به موقع صورت گیرد. وی اضافه کرد که هدف اساسی ما پایان‌دادن به بحران ۴۰ ساله است و دراین زمینه  همکاری بزرگان، علما و همه اقشار  ضروری می باشد.
رئیس جمهور به بزرگان آن ولایت گفت، برای اعمار مهمان خانه و تالار در ولایت کنر ۷۰ میلیون افغانی و برای امور انکشافی پوهنتون این ولایت ۳۵ میلیون افغانی اهدا خواهد شد. وی افزود که انتقال برق وارداتی به کنر و ننگرهار همزمان آغاز می گردد و در آینده نزدیک این ولایات از انرژی برق مستفید خواهند شد.
در اخیر  این دیدار، بزرگان کنر به رئیس جمهور کشور یک عدد پکول و یک ثوب چپن اعطا نمودند و  به وی  طول عمر و موفقیت مزید در امور محوله استدعا کردند. ماری 

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.