مشاور امنیت ملی افغانستان از نقش اطلاع رسانی رسانه های داخلی، ملی و بین المللی در انتخابات، ستایش کرد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل ۳۰ میزان باختر
داکتر حمدالله محب مشاور امنیت ملی ریاست جمهوری ، در دیدار با نمایندگان رسانه‌های بین المللی در قصر چارچنار- ارگ، از رسانه های داخلی، ملی و بین المللی در پوشش خبری انتخابات، سپاسگزاری نمود.
به اساس معلومات دفترمطبوعاتی شورای امنیت ملی به آژانس باختر:در این دیدار داکتر محب، در خصوص موضوعات مختلف به شمول برگزاری انتخابات، صلح، امنیت، مبارزه علیه تروریزم منطقه یی و جهانی و روابط با کشورهای منطقه و جهان، با اشتراک کننده گان بحث و تبادل نظر کرد.
مشاور امنیت ملی گفت: با وجود تهدید های  گروه های تروریستی، افغان ها به ویژه زنان در روند ملی انتخابات اشتراک گسترده نمودند و برای نخستین بار مسوولیت تامین امنیت انتخابات ولسی جرگه را نیروهای شجاع امنیتی و دفاعی افغان به عهده داشتند که هر نوع تهدیدات و دسیسه های دشمن را خنثی کردند.
مشاور امنیت ملی کشور با اشاره به مذاکرات صلح به رهبری و مالکیت افغان ها گفت که حکومت افغانستان و متحدین بین المللی آن اراده قوی برای تامین امنیت و ثبات دایمی دارند و شورای عالی صلح در این مورد عملآ کارهای خود را به پیش می برد. وی تأکید ورزید که باید بالای کشورهای حامی تروریزم و افراطگرایی، فشار جدی وارد شود.
داکتر محب بیان داشت،  نیروهای امنیتی و دفاعی افغان در عرصۀ مبارزه با تروریزم، قربانی های زیادی داده اند و گروه های تروریستی توان جنگ رو در رو را با قوای مسلح افغان ندارند.
مشاور امنیت ملی تصریح داشت که اکنون نیروهای امنیتی و دفاعی افغان به ویژه قوت های هوایی ما بیشتر از پیش تجهیز و تقویت یافته اند و تحت هر شرایط توان دفاع از خاک خود را دارند. وی از نماینده گان رسانه های بین المللی بخاطر انعکاس تصویر مثبت از افغانستان به جهان، تشکر کرد.
مشاور امنیت ملی افغانستان افزود که فضای همکاری بیشتر را با رسانه های داخلی،ملی و بین المللی فراهم می سازد. دراین دیدار وی به پرسش های نماینده گان رسانه های بین المللی درخصوص موضوعات گوناگون، پاسخ داد. نالان

back to top