27 دلو 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

هفت طالب مسلح در فاریاب به صلح پیوستند

میمنه 26 دلو باختر هفت طالب مسلح امروز با جنگ افزار...

محمد اشرف غنی رییس جمهور، وزیر دفاع ترکیه را به حضور پذیرفت

کابل باختر26 دلو محمد اشرف غنی رییس جمهوری اسلامی افغانستان در...

استاد دانش: حکومت های امارتی، عبوری و موقت بازگشت به نقطه صفر است

کابل باختر 26 دلو استاد سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتتاکید برنظارت جدی از فعالیت قلیان خانه ها در هرات

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

شهرهرات 17 عقرب باختر
تاکید مسولان بر ضرورت نظارت جدی از نحوه عرضه قلیان ها در سطح شهر هرات.
نخستین جلسه کمیته جلوگیری از افزایش مصرف دخانیات به ریاست مونسه حسن زاده معاون و سرپرست ولایت هرات دایر شد.
در این نشست که با حضور روسایی صحت عامه، مبارزه با مواد مخدر، اطلاعات و فرهنگ، کارشناس امور فرهنگی مقام ولایت و نمایندگان ریاست های شاروالی و قوماندانی امنیه برگذار گردید؛ بر ضرورت جلوگیری از افزایش مصرف دخانیات از جمله استفاده از قلیان ها در فضا های بسته تاکید شد.
در این نشست سرپرست  ولایت هرات ، ضمن صحبت پیرامون اضرار ناشی از مصرف مواد دود زا از جمله  قلیان در اماکن  و فضاهای بسته ولایت هرات، مصرف قلیان ها را در زمره تفریحات منفی مصرف کننده گان خواند و از مسولان خواهان جلوگیری از مصرف قلیان ها در فضا های بسته شد.
معاون ولایت کنترول مسئولان را بر چگونگی عرضه قلیان ها در رستوران ها، چای خانه ها، هتل ها و کافی شاپ ها جهت جلوگیری از اضرار و پیامدهای منفی آن در بین جامعه امری حتمی بیان نمود.
در ادامه آریا رؤفیان رئیس اطلاعات و فرهنگ هرات استفاده از قلیان ها را در تمامی کشورهای جهان ازاد و اما و مشروط بر نظارت و کنترول دولت ها بیان نمود و همچنان بر نظارت دولت بر روند عرضه قلیان ها در فضاهای بسته تاکید کرد.
در همین حال دکتر عبدالحکیم تمنا رئیس صحت عامه با توجه به متن قانون، استفاده،  تشویق و تبلیغ پیرامون دخانیات در محلات عامه را ممنوع بیان داشت و همچنان خواستار نظارت جدی این موضوع شد.
در اخیر این نشست فیصله گردید تا اعضای کمیته ضمن تهیه شرطنامه ای مبنی بر ممنوعیت ارائه قلیان ها در امکان بسته و استفاده از مواد تخدیرکننده در قلیان ها، بر چگونگی عملکرد عرضه کنندگان قلیان ها در سطح شهر نظارت جدی و عملی نمایند.ختم/ابوی

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.