29 اسد 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

اخبارکوتاه ازدنیای فوتبال

کابل باختر/ ۲۹/ اسد گزارشهای وجوددارد که ریال مادرید نمی تواند...

کشته شدن پنج طالب مسلح در لوگر

پل علم ۲۸ اسد باختر پنج طالب مسلح در لوگر دیشب...

کشته شدن سه طالب مسلح در غزنی

غزنی 29 سرطان باختر سه طالب مسلح در غزنی دیشب کشته...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتمشاور امنیت ملی کشور و وزیر خارجۀ ترکمنستان روی همکاری‌های مشترک امنیتی تأکید کردند

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر 17 عقرب
داکتر حمدالله محب مشاور امنیت ملی جمهوری اسلامی افغانستان و رشید مرادوف وزیر امور خارجۀ ترکمنستان، روی تعمیق همکاریهای مشترک به شمول تأمین امنیت پروژههای بزرگ اقتصادی، مبارزه مشترک علیه تروریزم و امنیت سرحدات دو کشور بحث و تبادل نظر کردند.
به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی مشاور امنیت ملی به آژانس باختر، دوجانب، امنیت پروژههای بزرگ اقتصادی را مهم خواندند و تأکید صورت گرفت تا کشورهای عضو تاپی در قلمرو شان برای تأمین امنیت این پروژه تلاشهای همهجانبه نمایند. همچنان دوطرف روی همکاریهای امنیتی در مسیر سرحدات افغانستان و ترکمنستان توافق نمودند.
داکتر حمدالله محب گفت که تاپی برای ما مهم است وطرح امنیتی آن آماده میباشد، مردم افغانستان از پروژه تاپی و سایر پروژههای زیربناییتوسعهیی حمایت مینمایند. وی افزود: امنیت افغانستان برابر است به امنیت منطقه، قوای مسلح ما در این مسیر هر روز قربانی میدهند و جنگ کنونی در افغانستان بعد بیرونی دارد.
در مقابل، وزیر امور خارجه ترکمنستان گفت که ما امنیت ترکمنستان را به امنیت افغانستان وابسته میدانیم و تروریزم در افغانستان یک پدیده بیرونی است که نیاز به مبارزه مشترک دارد.
مرادوف اضافه کرد که پروژه خط آهن آقینه تا اندخوی امتداد خواهد یافت و ما به همکاریهای خود در بخشهای مختلف با افغانستان بهویژه در تطبیق پروژههای بزرگ اقتصادی ادامه میدهیم. در این دیدار بر تعقیب نتایج نشست مشترک هیئتهای دو کشور تأکید شد. # شوخک

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.