02 جوزا 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

مواد خوراکی و دواهای تاریخ گذشته جمع آوری می شوند

کابل باختر 2 جوزا وزارت صحت عامه ، در همکاری با...

پنج دزد گرفتارشدند

پنج دزد گرفتارشدند

کابل باختر/ ۲/ جوزا پولیس هرات ، تخار و بغلان درعملیات...

شش طالب مسلح در سروبی کابل بازداشت شدند

شش طالب مسلح در سروبی کابل بازداشت شدند

کابل باختر/ ۲/ جوزا فطعات خاص پولیس وزارت امورداخله درجریان یک...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتشماری از شهروندان به خاطر تامین امنیت ولسوالی های مالستان وجاغوری دست به تظاهرات زدند

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل 21 عقرب / باختر
شماری از شهروندان  امروز به خاطر تأمین امنیت بخش‌های مرکزی کشور به ویژه ولسوالی‌‌های مالستان و جاغوری در ولایت غزنی و خاص ارزگان در ولایت ارزگان،  دست به تظاهرات زدند.
به گزارش خبرنگار آژانس باختر، این تظاهرات ساعت دوازدۀ شب از غرب کابل آغاز شد و معترضان شب هنگام خودشان را در چهار راه فواره آب در نزدیک ارگ ریاست جمهوری رساندندکه تاکنون ادامه دارد.
این اعتراض کننده‌گان از حکومت می‌خواهند تا مناطق مرکزی مثل خاص ارزگان، جاغوری و مالستان را از وجود طالبان و هراس‌افگنان پاکسازی کند و کمک‌های بی‌درنگ به بیجا شده‌گان فرستاده شود.
همچنان این معترضان خواهان  فرستادن نیروهای بیشتر به این بخش‌ها است و نیز تأکید دارند که یک قول اردوی همیشه‌گی در مناطق هزاره جات ایجاد شود.
درهمین حال جنرال مرادعلی مرادقوماندان گارنیزیون  کابل در جمع انان رفته گفت: چند تن از نماینده‌گان شان را برای گفت وگو با مقام‌های دولتی بفرستند، اما آنان این درخواست را نپذیرفتند.
همچنان سید محمد روشندل، فرمانده پولیس کابل به رسانه ها گفته است که حرکت تظاهر کننده‌گان خلاف قانون تظاهرات میباشد چون از قبل در مورد تظاهرات شان به پولیس اطلاع نداده بودند، اما گفته که امنیت معترضان تأمین میباشد .
بربنیاد گزارش‌ها منتشر شده  از ولسوالی جاغوری ده‌ها تن از سربازان کماندو در دو روز اخیر جان باخته اند و این ولسوالی در محاصره طالبان درآمده است ومردم این ولسوالی از خانه هایشان بیجان شده اند . جاوید

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.