03 جوزا 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

یک کشته وشانزده زخمی درانفجار خونین دریک مسجد درکابل

یک کشته وشانزده زخمی درانفجار خونین دریک مسجد درکابل

شهرکابل ۳ جوزا باختر درنتیجه یک انفجار در مسجدی در کابل...

کشته شدن عنایت قچی رییس باند تبهکاران درکابل

کشته شدن عنایت قچی رییس باند تبهکاران درکابل

شهرکابل ۳ جوزا باختر عنایت قچی رییس یک باند تبهکاران با...

افغانستان – پاکستان ؛ مصاف دوستانه ملی پوشان کرکت درانگلستان

افغانستان – پاکستان ؛ مصاف دوستانه ملی پوشان کرکت درانگلستان

کابل ۳ جوزا باختر تیم ملی کرکت افغانستان دریک بازی دوستانه...

Youtube Player

khantry design

اعلاناترئیس جمهور غنی: هدف از ایجاد بورد مشورتی صلح، آمادگی برای مذاکرات صلح است

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل/باختر/27 عقرب
محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان به سلسلۀ نشست های مشورتی در رابطه به صلح،  امروز با نمایندگان شورای سراسری هزاره های اهل سنت   در ارگ دیدار کرد.
به اساس معلومات دفترمطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر: در این دیدار حاجی غلام‌سخی پارسایی و داکتر مسکین کاوی به نمایندگی از هزاره های اهل سنت ۱۶ ولایت کشور، حمایت شان را در مورد پروسۀ صلح و برنامه های ملی و اقتصادی حکومت و رئیس جمهور ابراز کرده، افزودند که علمای هزاره های اهل سنت از دانش و نفوذ خویش در راستای فراهم‌آوری زمینۀ مذاکرات بین‌الافغانی استفاده خواهند کرد.
آنان از موقف ملی رئیس جمهور در خصوص شکستن انحصار، موقف قاطع در برابر زورمندان، آوردن اصلاحات و مشارکت حمایت کردند و از وی تشکر نمودند که در تمام تصامیم ملی و بزرگ از طریق مشورت، زمینه مشارکت تمام اقشار را فراهم ساخته است.
سپس رئیس جمهور غنی صحبت کرد و ضمن خوش آمدید به بزرگان و علمای هزاره های اهل سنت، از آنان تشکر کرد که دیدگاه ها و نظریات شان را در رابطه به بورد مشورتی صلح با وی شریک ساختند.
رئیس جمهور افزود که صلح پایدار و باعزت، خواست مهم مردم افغانستان است و حکومت در هماهنگی و همکاری با مردم، رسیدن به این خواست اساسی را مسئولیت خویش می داند.
رئیس جمهور غنی خاطرنشان کرد که هدف از ایجاد بورد مشورتی صلح، آمادگی برای مذاکرات صلح و به وجود آوردن جهت واحد و آدرس مشخص برای مذاکرات صلح بین الافغانی است.
رئیس جمهور گفت: برای رسیدن به ارگ ضرورت به واسطه نیست و من به شما و هویت تان احترام می گذارم  و از دیدگاه و مشارکت تان در همه عرصه ها به خصوص صلح، استفاده می شود. نالان

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.