03 جوزا 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

یک کشته وشانزده زخمی درانفجار خونین دریک مسجد درکابل

یک کشته وشانزده زخمی درانفجار خونین دریک مسجد درکابل

شهرکابل ۳ جوزا باختر درنتیجه یک انفجار در مسجدی در کابل...

کشته شدن عنایت قچی رییس باند تبهکاران درکابل

کشته شدن عنایت قچی رییس باند تبهکاران درکابل

شهرکابل ۳ جوزا باختر عنایت قچی رییس یک باند تبهکاران با...

افغانستان – پاکستان ؛ مصاف دوستانه ملی پوشان کرکت درانگلستان

افغانستان – پاکستان ؛ مصاف دوستانه ملی پوشان کرکت درانگلستان

کابل ۳ جوزا باختر تیم ملی کرکت افغانستان دریک بازی دوستانه...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتجلسه کمیته قوانین کابینه برگزار شد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر/ 27/ عقرب
جلسه کمیته قوانین کابینه، امروز به ریاست استاد دانش معاون دوم ریاست‌جمهوری برگزار شد. در این جلسه طرح قانون تنظیم کودهای کیمیاوی و عضوی، طرح قانون علفچر و طرح تعدیل فقرۀ 2 ماده نهم مقررۀ طرز تأسیس و ثبت احزاب سیاسی بررسی شد.
به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی معاونت دوم به آژانس باختر، در این جلسه ابتدا، طرح قانون تنظیم کودهای کیمیاوی وعضوی توسط مسئولان وزارت عدلیه به جلسه ارائه شد. این طرح قانون به تأسی از حکم ماده 14 قانون اساسی وضع شده است که درآن تنظیم امور مربوط به تولید، تورید، صدور و فروش کودهای کیمیاوی، رشد و انکشاف زراعت، تقویت اقتصاد زراعتی کشور، افزایش حاصلات زمین و بهبود وضعیت معیشتی و اقتصادی دهاقین، تشویق و حمایت متشبیثین کودهای کیمیاوی و عضوی و جلوگیری از تولید، تورید و فروش کودهای کیمیاوی و عضوی غیر مجاز به عنوان اهداف تعریف شده است.
پس از توضیحاتی که توسط معین وزارت عدلیه در مورد ضرورت وضع، اهداف و محتوای این طرح قانون ارائه شد، اعضای جلسه کمیته قوانین نیز دیدگاه‌ها و نظریات خویش را مبنی بر چگونگی شکلیات و محتوای این طرح ابراز داشتند.
کمیته قوانین ضمن آنکه طرح قانون مذکور را مورد تأیید قرار داد فیصله کرد که وزارت عدلیه پس از آنکه اصلاحات پیشنهادی اعضای جلسه را شامل این طرح کرد، برای طی مراحل قانونی آن اقدام کند.
موضوع دیگری که در جلسه امروز کمیته قوانین مورد بررسی قرار گرفت، طرح قانون علفچر بود که توسط وزارت عدلیه به جلسه ارائه شد.
طرح قانون علفچر به هدف احیاء، حفاظت و انکشاف منابع علفچر و بهره‌برداری متوازن و پایدار از آن، نگهداری ایکوسیستم ساحات علفچر برای حفظ تنوع حیات، جلوگیری از توسعۀ صحرا و حفاظت آب و خاک، تأمین مشارکت جوامع محلی در تنظیم علفچر و بهبود وضعیت اقتصادی و اجتماعی مالداران تنظیم شده است.

اعضای کمیته قوانین در پی توضیح ارائه شده مبنی بر ضرورت طرح قانون علفچر، این طرح قانون را نیز به تفصیل مورد بررسی قرداده و دیدگاه‌های کارشناسانۀ خویش را در مورد آن مطرح کردند.
در ضمن بحثی که صورت گرفت، کمیته تخنیکی متشکل از نمایندگان وزارت رزاعت، آبیاری و مالداری، اداره اراضی، اداره محیط زیست و ریاست  انسجام امور کوچی‌ها به رهبری وزارت عدلیه توظیف گردید تا مشکلات مربوط به تعریف علفچر، تداخل وظیفوی بین وزارت زراعت و ادارۀ اراضی و موارد دیگر را باز نگری نموده و این طرح را به کابینه ارائه کند.
همچنین دراین جلسه، طرح تعدیل فقرۀ (2) مادۀ نهم مقررۀ طرز تأسیس و ثبت احزاب سیاسی از سوی وزارت عدلیه به جلسه ارائه شد و با اصلاحات پیشنهادی مورد تأیید قرار گرفت. ماری
 

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.