06 سرطان 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

نامزدان کرسی ریاست ولسی جرگه بازهم برنده نشدند

نامزدان کرسی ریاست ولسی جرگه بازهم برنده نشدند

کابل باختر/ ۵/ سرطان درمرحله دوم انتخابات کرسی ریاست ولسی جرگه...

برگزاری نمایشگاه  نقاشی و خطاطی

برگزاری نمایشگاه نقاشی و خطاطی

کابل 4 سرطان / باختر به پیشواز از، صدمین سال روز...

گرفتاری یک فراهم کننده مواد مخدر کابل

گرفتاری یک فراهم کننده مواد مخدر کابل

کابل باختر ۵ سرطان پولیس کابل، شب گذشته در پی یک...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتنماینده خاص وزارت امور خارجه امریکا در خصوص صلح افغانستان، از جریان سفرش به رئیس جمهور گزارش داد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل 28 عقرب باختر
داکتر زلمی خلیل‌زاد نماینده خاص وزارت امور خارجه ایالات متحدۀ امریکا در خصوص صلح افغانستان، در رابطه به سفرهایش به شماری از کشورهای منطقه به منظور تلاش های صلح به مالکیت و مدیریت افغان ها، به رئیس جمهور معلومات داد.
به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر، در این دیدار که امروز در قصر گل‌خانۀ ارگ برگزار شد، داکتر زلمی خلیل‌زاد از جریان سفرهایش و دیدار با نمایندگان طالبان در قطر گزارش داد و این سفر را مثبت ارزیابی کرد.
خلیل‌زاد گفت که تلاش های ایالات متحده امریکا بخاطر آغاز مذاکرات بین الافغانی ادامه خواهد داشت و ما در روند این مذاکرات نقش ممد خواهیم داشت. وی افزود که با توجه به شرایط، زمینه آغاز مذاکرات بین‎الافغانی برای صلح، بیشتر از هر زمان دیگر فراهم می باشد.
داکتر خلیل‌زاد خاطر نشان کرد که ایالات متحده امریکا به عنوان دوست استراتیژیک افغانستان، به حکومت و قوانین افغانستان احترام دارد و بخاطر انتخابات آینده ریاست جمهوری که به خواست و ارادۀ افغان ها برگزار می گردد، حکومت ایالات متحدۀ امریکا آماده هرنوع همکاری است.
محمد اشرف غنی رئیس جمهور تلاش های نماینده خاص وزارت امور خارجه امریکا برای صلح افغانستان را مورد قدردانی قرارداد و گفت که صلح خواست اساسی مردم افغانستان و یکی از اهداف بزرگ حکومت می باشد و حکومت افغانستان برای مذاکرات بین الافغانی آمادگی کامل دارد.
رئیس جمهور کشور با اشاره به دیدارهایش با سیاسیون و نمایندگان اقشار مختلف کشور در رابطه به صلح، گفت که نماینده گان اقشار مختلف خواستار آغاز مذاکرات بین الافغانی به صورت عاجل می باشند. نالان

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.