02 جوزا 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

گروه هشت نفري رهزنان دركابل بازداشت شد

گروه هشت نفري رهزنان دركابل بازداشت شد

كابل باختر اول جوزا موظفان امنيت ملي گروه هشت...

تبصره

تبصره

کابل باختر اول جوزا وزیر خارجه چین...

مردم : خدا کسانی را که سبب راه بندان می شوند ، جزا بدهد

مردم : خدا کسانی را که سبب راه بندان می شوند ، جزا بدهد

کابل اول جوزا باختر اول جوزا، روزی جنجالی میان...

Youtube Player

khantry design

اعلاناترییس عمومی سازمان همکاری و توسعه‌ اقتصادی: سازمان همکاری و توسعه‌ اقتصادی به همکاری‌های همه جانبه خود با افغانستان ادامه می‌دهد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر 30 عقرب
داکتر عبدالله عبدالله رییس اجراییه کشور امروز با انجیل گوریا رییس عمومی سازمان همکاری و توسعه‌‌ی اقتصادی اروپا در مقر این سازمان در پاریس ملاقات کرد.
به اساس معلومات دفترمطبوعاتی ریاست اجراییه به آژانس باختر: دراین ملاقات گوریا تشریف آوری رییس اجراییه را خوش آمدید و خیر مقدم گفت و از سطح بالای مشارکت افغانستان در هفته‌ اروپایی-آسیایی سازمان همکاری و توسعه‌ی اقتصادی قدردانی کرد. گوریا با ابراز مراتب تسلیت خود به مردم افغانستان بابت حمله‌ی تروریستی روز قبل در کابل از ادامه‌ همکاری‌های این سازمان با افغانستان اطمینان داد و از پیش‌ رفت‌های افغانستان در بخش تجارت، مبارزه با فساد و بالارفتن در گزارش کسب و کار بانک جهانی قدردانی نمود.
گوریا در بخش دیگر از صحبت‌های خود گفت افغانستان می‌تواند در نشست‌ها و زیرمجموعه‌های مختلف این سازمان اشتراک نماید و آن‌ها گزارش خود در مورد افغانستان را در نشست ژنیو در باره‌ افغانستان ارایه می‌نمایند. گوریا شفافیت در استفاده از کمک‌های بین‌المللی و تصویب قوانین تازه در افغانستان را در راستای مبارزه با فساد امیدوارکننده خواند و خواهان ادامه همکاری‌ها میان این سازمان و افغانستان گردید.
رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان با تشکر و قدردانی از دعوت و میزبانی این نشست توسط این سازمان ازکمک‌ها و مطالعات این سازمان و توصیه‌های آن برای بهبود وضعیت اقتصادی و تجارت در افغانستان قدردانی نمود. رییس اجراییه خواهان امضای تفاهم‌نامه‌ای میان افغانستان و این سازمان برای سازمان‌دهی و هدفمندی بهتر همکاری‌ها میان این سازمان و افغانستان گردید که از سوی رییس سازمان پذیرفته شد.
رییس اجراییه در این نشست تصویر روشنی از وضعیت اقتصادی-امنیتی و فرصت‌ها و چالش‌ها در افغانستان ارایه نمود و از اراده‌ قوی حکومت برای مبارزه با فساد، شفافیت، حمایت از بخش خصوصی،‌ تجارت‌های کوچک و متوسط خبرداد. رییس اجراییه همچنان از پیش‌رفت‌های کشور در عملی ساختن طرح‌های بزرگ اتصال منطقه‌ یی،‌انتقال انرژی و همکاری‌های منطقه‌ یی خبرداد.
رییس اجراییه در بخش دیگر از صحبت‌های خود گفت که افغانستان در عرصه تقنین در بخش تجارت و اقتصاد و رسیدگی به اولویت‌های بخش خصوصی گام‌های برداشته و این حرکت همچنان به اساس نیازهای بخش خصوصی و تجارت ادامه دارد.احمد ضیا احمدی

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.