31 اسد 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

30 میلیون دالر لیلام می شود

30 میلیون دالر لیلام می شود

کابل ۳۱ اسد باختر دافغانستان بانک الی مبلغ 30...

آغاز برنامه‌ آگاهی‌دهی انتخابات ریاست‌جمهوری در پنجشیر

آغاز برنامه‌ آگاهی‌دهی انتخابات ریاست‌جمهوری در پنجشیر

بازارک 30 اسد باختر برنامه‌ آگاهی‌ دهی انتخابات ریاست‌جمهوری دیروز...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتفرصت‌ های بهتری برای صلح به وجود آمده ‌است

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل 26 جدی باختر
سازمان ملل متحد تجارب اش را در بخش های میانجی‌گری و تسهیل‌گری با شورای عالی صلح شریک می کند.
تیم تخنیکی سازمان ملل متحد امروز نشست یک روزۀ را به هدف شریک ساختن تجارب این سازمان با شورای عالی صلح در بخش های میانجی‌گری و تسهیل‌گری به همکاری مالی دولت شاهی ناروی در کابل برگزار کرد.
به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی شورای عالی صلح به آژانس باختر ، محمد عمر داوودزی نماینده خاص رئیس جمهور در امور منطقه یی برای اجماع صلح و رئیس دارالانشای شورای عالی صلح به گروه تخنیکی سازمان ملل متحد گفت: استفاده از تجارب سازمان ملل متحد در بخش های میانجی‌گری و تسهیل‌ روند مذاکرات صلح بین الافغانی یک امر مهم بوده و از تلاش های دفتر یوناما اظهار سپاس و قدردانی نمود.
در ادامه تدامیچی یاماموتو نماینده ویژه سرمنشی سازمان ملل متحد در افغانستان با تاکید بر مذاکرات بین الافغانی گفت: فرصت‌ های بهتری برای صلح در افغانستان نسبت به گذشته به میان آمده ‌است. به گفته او، نیاز است که تلاش‌های صلح حکومت افغانستان توسط کشورهای منطقه و دیگر کشورهای کلیدی حمایت صادقانه شود. نماینده ویژه سرمنشی سازمان ملل متحد در افغانستان در ادامه سخنرانی خود تأکید کرد با وجود همه اختلاف نظرها، تجارب این سازمان نشان داده است که صلح و آشتی امکان پذیر است.
در ادامۀ این نشست نماینده خاص رئیس جمهور در امور منطقه یی برای اجماع صلح و رئیس دارالانشای شورای عالی صلح، معاونان و اعضای شورای عالی صلح، اعضای بورد عالی مشورتی صلح و اعضای گروه مذاکره کنندۀ حکومتی، نماینده ویژه سرمنشی سازمان ملل متحد در افغانستان، سفیر ناروی و گروه تخنیکی سازمان ملل متحد در مورد شیوه های میانجی‌گری و تسهیل‌گری در روند صلح بحث و تبادل نظر کردند. نالان

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.