15 ??? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

طالبان یک آوازخوان محلی را در تخار تیرباران کردند

طالبان یک آوازخوان محلی را در تخار تیرباران کردند

تالقان/ 15 اسد/ باختر طالبان یک آوازخوان محلی را در ولسوالی...

آمادگی مشرانو جرگه برای برگزاری جرگه مشورتی ۱۷ اسد

آمادگی مشرانو جرگه برای برگزاری جرگه مشورتی ۱۷ اسد

کابل/ ۱۵ اسد/ باختر مشرانو جرگه شورای ملی در نشست فوق...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

محمد اشرف غنی رییس‌جمهور: هر آن کسی‌که در مقابل دولت دست به سلاح می‌برد، دشمن است و نابودش کنید

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر 18 دلو
محمداشرف غنی رییس‌جمهوری اسلامی افغانستان، امروز در مراسم اختتامیۀ سمینار رهنمودی و ارزیابی کارکردهای یک ‌سالۀ پولیس قطعات خاص وزارت امور داخله، اشتراک و سخنرانی کرد.
به اساس معلومات دفترمطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر، این مراسم که در تالار وزارت امور داخله برگزار گردیده بود، رییس‌جمهور در سخنرانی خویش، گفت که این سمینارهای سالانه در راستای آموزش‌های مسلکی نیروها و جلوگیری از تلفات، ارزش حیاتی دارد. وی افزود که منسوبان قطعات خاص، مرگ را باچشم مشاهده می‌کنند، اما از مرگ نمی‌هراسند و مرگ از آنان فرار می‌کند.
رییس‌جمهور کشور به مسوولان امنیتی و دفاعی هدایت داد که جلوگیری از تلفات سربازان از اهداف مهم آنان درسال آینده باشد.
وی افزود: بالای قطعات خاص که در زمینۀ جلوگیری از تلفات ملکی و پولیس نقش اساسی دارند، سرمایه‌ گذاری بیشتر صورت می‌گیرد و به پیشنهاد های شان توجه می‌شود.
رییس جمهور گفت: هر آن کسی‌که در مقابل دولت دست به سلاح می‌برد، دشمن است و نابودش کنید. وی افزود: من از جملۀ کسانی نیستم که یک روز آنان را دوست می‌خوانند و روز دیگر دشمن، زیرا تعریف من از دشمن واضح است و اعمال‌ شان ثابت می‌سازد که دشمنان اند.
رییس‌جمهور خطاب به منسوبان قطعات خاص پولیس، گفت که ما صلح می‌خواهیم، مگر صلح از موقف ضعیف نه، بلکه به‌ قوت و شمشیر شما به ‌دست می‌آید.
در حضور و موجودیت شما، دولت صلح را گدایی نمی‌کند و نه هم در موقف ضعیف هستیم. وی افزود که ما صلح باعزت می‌خواهیم، صلحی که موجودیت نیروهای ما را قانون مشخص‌کرده و روی آنان سرمایهگذاری شده‌است.
محمداشرف غنی با تاکید گفت که هیچ‌کسی به نیروهای امنیتی و دفاعی ما به‌چشم  حقارت دیده نمی‌تواند، زیرا آنان محافظان عزت و حیثیت افغانستان هستند. وی افزود که نیروهای امنیتی ما ملی، مسلکی و غیر سیاسی می‌باشند.
عبدالصبور قانع معین اول وزارت امور داخله، مل‌پاسوال میراحمد عظیمی قوماندان عمومی قطعات خاص و سمونمل سید نورحسن قوماندان مرکز تعلیمی قطعات خاص پولیس، با خوشآمدید به رییس‌جمهور، از توجه همیشگی وی به نیروهای دفاعی و امنیتی، قدردانی کردند.
آنان سمینار پنج روزه را برای تشخیص چالش‌ها، مشکلات و راه حل‌ها و همچنان شریک‌ سازی تجارب نیروهای امنیتی مفید خواندند و افزودند که پولیس ملی افغانستان به رهبری مدبرانۀ شما در راستای تطبیق قانون، تأمین نظم جامعه و سرکوب دشمن به مبارزات خود ادامه می‌دهند و تطبیق امر و هدایت، وظیفۀ ما می‌باشد.
همچنان آنان خاطرنشان کردند که قطعات خاص پولیس، تمام دسیسه‌های دشمن را خنثی کرده است و به مراکز دشمن عملیات‌ها را انجام میدهند. ما به نمایندگی از تمامی پولیس ملی به شما اطمینان می‌دهیم و سوگند یاد می‌کنیم که آرمان‌های دشمن را به‌خاک یکسان می‌نماییم.
در این مراسم، رییس‌جمهور کشوربه خوش‌حال سعادت معین ارشد امنیتی وزارت امور داخله رتبۀ فوق‌العادۀ مل پاسوالی و همچنان به دو تن از منسوبان قطعات خاص، هریک څارمن ضیاءالحق و څارمن رازمحمد، مدالهای "ښه پوځی خدمت" را اهدا کرد.# احمد ضیا احمدی

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.