23 ????? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

داکترعبدالله:سهم معنادار زنان در حکومت و امور صلح حفظ خواهد شد

داکترعبدالله:سهم معنادار زنان در حکومت و امور صلح حفظ خواهد شد

کابل باختر ۲۲ سرطان اعضای شبکه زنان افغان با قدردانی از...

افراد مسلح یک کارمندوزارت داخله رادرشکردره به شهادت رساندند

کابل/ ۲۲ سرطان /باختر افراد مسلح ناشناس یک کارمندوزارت امورداخله را...

بنیاد آغاخان از تلاش‌های صلح در افغانستان حمایت می‌کند

بنیاد آغاخان از تلاش‌های صلح در افغانستان حمایت می‌کند

کابل/ ۲۲ سرطان /باختر داکترعبدالله باخانم شهرزاده هیرجی، سفیر والاحضرت آغاخان...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

محمد اشرف غنی رئیس جمهور خواست ها و پیشنهاد های بزرگان قوم مومند را استماع کرد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر 19 دلو
محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان دیروز با شماری از بزرگان و نمایندگان قوم مومند در قصر چهارچنار ارگ دیدار کرد.
به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر، در آغاز این دیدار، فریدون مومند نمایندۀ مردم در ولسی جرگه در مورد ولسوالی های تصفیه ‌شده از وجود دشمن که از سوی نیروهای امنیتی و دفاعی به همکاری مشترک مردم انجام شد، به رئیس جمهور معلومات داد و گفت که مردم ننگرهار خواهان تحکیم نظام و تطبیق قانون می باشند.
وی به منظور تامین امنیت و توجه به بازسازی ولسوالی های متذکره، خواهان اعزام یک هیئت باصلاحیت شد و افزود: این مناطق که مدت زیادی تحت سلطۀ دشمن بود، بسیار آسیب دیده است، بناً به مشکل مردم باید رسیدگی صورت گیرد.
سپس قاری فضل‌الرحمان صحبت کرد و خطاب به رئیس جمهور گفت که به برکت کارکردها، ارادۀ پاک و آتش‌بس شما، من و شمار دیگری از طالبان با مردم و دولت یکجا شدیم که اکنون در کنار نیروهای امنیتی و دفاعی کشور، در مقابل دشمن مبارزه می کنیم.
وی افزود که به برکت آتش‌بس و مدیریت خوب شما، نیروهای امنیتی و دفاعی، طالبان و مردم عام همدیگر را برادرانه به آغوش کشیدند و هیچ مشکلی روی نداد و به برکت شما پس از چهل سال هموطنان ما برای نخستین بار طعم صلح را چشیدند. وی افزود که مردم ننگرهار در کنار نظام خویش ایستاده اند و برای حل مشکل آنان باید توجه شود.
رئیس جمهور غنی، شجاعت، فداکاری و تعهد مردم ننگرهار را در  راستای دفاع از کشور و حمایت از نظام ستایش کرد و به رئیس عمومی امنیت ملی هدایت داد که مشترکاً با وزارت های دفاع ملی، امور داخله و بزرگان قوم مومند، به پیشنهاد های بزرگان این ولایت در زمینۀ تامین امنیت رسیدگی کند.
رئیس جمهور به ادارۀ امور هدایت داد که به منظور آغاز ارزیابی و بازسازی ولسوالی های تصفیه شده، هیئت با صلاحیت اعزام کند. وی افزود که برای تامین امنیت ولسوالی های تصفیه شده، تدابیر لازم اتخاذ شود.
رئیس جمهور کشور گفت که به منظور توجه اساسی به آبادساختن ولسوالی گوشته، یک هیئت با صلاحیت وزارت ترانسپورت فرستاده خواهد شد.
همچنان رئیس جمهور از قاری فضل‌الرحمن به خاطر این تشکر کرد که دوباره با مردم خود یکجا شده است و برای وی توصیه کرد که دوستان دیگرش را نیز از دست بیگانه نجات بدهد.
در پایان این دیدار، بزرگان قوم مومند، با گذاشتن دستار عزت بر سر رئیس جمهور، برایش عمر طولانی و موفقیت های مزید در امور کاری آرزو کردند.# جاوید روشان

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.