27 دلو 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

هفت طالب مسلح در فاریاب به صلح پیوستند

میمنه 26 دلو باختر هفت طالب مسلح امروز با جنگ افزار...

محمد اشرف غنی رییس جمهور، وزیر دفاع ترکیه را به حضور پذیرفت

کابل باختر26 دلو محمد اشرف غنی رییس جمهوری اسلامی افغانستان در...

استاد دانش: حکومت های امارتی، عبوری و موقت بازگشت به نقطه صفر است

کابل باختر 26 دلو استاد سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتاعلامیۀ ریاست اجراییه در پیوند به‌درگذشت پروفیسور حضرت صبغت‌الله مجددی، نخستین رییس دولت اسلامی افغانستان و از رهبران برجستۀ جهادی

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل/باختر/23 دلو
از خداوندیم و به سوی خداوند بر می‌گردیم
از خبر درگذشت پروفیسور حضرت صبغت‌الله مجددی، شخصیت روحانی، رهبر معظم جهادی و نخستین رییس دولت اسلامی افغانستان، سخت متأثرشده‌ایم.
پروفیسور صبغت‌الله مجددی، شب گذشته به عمر 93 سالگی داعی اجل را لبیک گفت و به ابدیت پیوست.
پروفیسور مجددی، شخصیت اندیشمند، مجاهد عالم و روحانی‌ هدایت‌گر و مرشد بود. مرحوم مجددی نقش اثرگذار در شروع جهاد مقدس مردم افغانستان بر ضد تجاوز شوروی پیشین، پیروزی مجاهدین و برپایی دولت اسلامی داشت. وی از شخصیت‌های برجسته و تأثیرگذار در تاریخ معاصر افغانستان به‌ویژه 5 دهۀ پسین بود. جناب حضرت صاحب، همواره خواهان افغانستان آزاد، مستقل و یکپارچه بود و هرگز شکار دسایس و توطیه‌ها در دوره‌های جهاد و پس از آن نشد. مرحوم حضرت صبغت‌الله مجددی در اساس‌گذاری نظام پساطالبانی، نقش ویژه داشت و در موقعیت‌های مختلف به ویژه ریاست لویه جرگۀ اضطراری، ریاست جرگه‌های مشورتی و ریاست مجلس سنا خدمت‌گزاری کرد. در هفده سال پسین در مقاطع مختلف، از نزدیک با جناب حضرت مجددی در موارد مختلف به مشوره پرداختیم و مشوره‌ها و دیدگاه‌های وی را دربارۀ مسایل کلان ملی گرفته‌ایم.
بدون شک، درگذشت حضرت صبغت‌الله مجددی ضایعه  بزرگ برای ملت افغانستان و به‌ویژه مجاهدین می‌باشد. بدین وسیله، مراتب تسلیت عمیق خویش را به‌خاطر رحلت پروفیسور مجددی به‌خانوادۀ ‌شان و مردم مجاهد و آزادۀ افغانستان ابراز می‌داریم . نالان .

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.