31 اسد 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

30 میلیون دالر لیلام می شود

30 میلیون دالر لیلام می شود

کابل ۳۱ اسد باختر دافغانستان بانک الی مبلغ 30...

آغاز برنامه‌ آگاهی‌دهی انتخابات ریاست‌جمهوری در پنجشیر

آغاز برنامه‌ آگاهی‌دهی انتخابات ریاست‌جمهوری در پنجشیر

بازارک 30 اسد باختر برنامه‌ آگاهی‌ دهی انتخابات ریاست‌جمهوری دیروز...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتاعلامیۀ ریاست اجراییه در پیوند به‌درگذشت پروفیسور حضرت صبغت‌الله مجددی، نخستین رییس دولت اسلامی افغانستان و از رهبران برجستۀ جهادی

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل/باختر/23 دلو
از خداوندیم و به سوی خداوند بر می‌گردیم
از خبر درگذشت پروفیسور حضرت صبغت‌الله مجددی، شخصیت روحانی، رهبر معظم جهادی و نخستین رییس دولت اسلامی افغانستان، سخت متأثرشده‌ایم.
پروفیسور صبغت‌الله مجددی، شب گذشته به عمر 93 سالگی داعی اجل را لبیک گفت و به ابدیت پیوست.
پروفیسور مجددی، شخصیت اندیشمند، مجاهد عالم و روحانی‌ هدایت‌گر و مرشد بود. مرحوم مجددی نقش اثرگذار در شروع جهاد مقدس مردم افغانستان بر ضد تجاوز شوروی پیشین، پیروزی مجاهدین و برپایی دولت اسلامی داشت. وی از شخصیت‌های برجسته و تأثیرگذار در تاریخ معاصر افغانستان به‌ویژه 5 دهۀ پسین بود. جناب حضرت صاحب، همواره خواهان افغانستان آزاد، مستقل و یکپارچه بود و هرگز شکار دسایس و توطیه‌ها در دوره‌های جهاد و پس از آن نشد. مرحوم حضرت صبغت‌الله مجددی در اساس‌گذاری نظام پساطالبانی، نقش ویژه داشت و در موقعیت‌های مختلف به ویژه ریاست لویه جرگۀ اضطراری، ریاست جرگه‌های مشورتی و ریاست مجلس سنا خدمت‌گزاری کرد. در هفده سال پسین در مقاطع مختلف، از نزدیک با جناب حضرت مجددی در موارد مختلف به مشوره پرداختیم و مشوره‌ها و دیدگاه‌های وی را دربارۀ مسایل کلان ملی گرفته‌ایم.
بدون شک، درگذشت حضرت صبغت‌الله مجددی ضایعه  بزرگ برای ملت افغانستان و به‌ویژه مجاهدین می‌باشد. بدین وسیله، مراتب تسلیت عمیق خویش را به‌خاطر رحلت پروفیسور مجددی به‌خانوادۀ ‌شان و مردم مجاهد و آزادۀ افغانستان ابراز می‌داریم . نالان .

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.