03 جوزا 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

یک کشته وشانزده زخمی درانفجار خونین دریک مسجد درکابل

یک کشته وشانزده زخمی درانفجار خونین دریک مسجد درکابل

شهرکابل ۳ جوزا باختر درنتیجه یک انفجار در مسجدی در کابل...

کشته شدن عنایت قچی رییس باند تبهکاران درکابل

کشته شدن عنایت قچی رییس باند تبهکاران درکابل

شهرکابل ۳ جوزا باختر عنایت قچی رییس یک باند تبهکاران با...

افغانستان – پاکستان ؛ مصاف دوستانه ملی پوشان کرکت درانگلستان

افغانستان – پاکستان ؛ مصاف دوستانه ملی پوشان کرکت درانگلستان

کابل ۳ جوزا باختر تیم ملی کرکت افغانستان دریک بازی دوستانه...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتحمایت از هراس افگنی٬ ایران و هند را در برابر پاکستان قرار داد

Written by  manager
Rate this item
(1 Vote)

کابل باختر 28دلو
حمله های اخیر هراس افگنانه در هند و ایران  درد سری جدیدی برای پاکستان شده است ٬ کشور که متهم به حمایت از هراس افگنان است .
روز چهارشنبه گذشته  موتر حامل نظامیان ایران در ایالت سیستان و بلوچستان آن کشور هدف یک حمله انتحاری قرار گرفت که در آن سی نظامی کشته شدند دو روز بعداز این واقعه٬ ۴۶ نظامی هند در حادثه مشابه در ایالت جمو و کشمیر آن کشورجان شان را از دست دادند . در حادثه ایران جیش العدل و در حادثه کشمیر هند جیش محمد ادعا مسوولیت کردند هر دو گروه سابقه فعالیت های تروریستی در ایران و هند را دارند  و هر دو درپاکستان مخفی اند و از سوی استخبارات پاکستان حمایت می شوند.
با آن که پاکستان در اولین ساعات این حوادث ٬به محکومیت آن برخاست و آ ن را نکوهش کرد، مگر این عمل پاکستان نه توانست مقامات هند و ایران را آرام سازد هر دو کشور پای پاکستان را در این حوادث دخیل می دانند و برمجازات عاملان این حوادث به شیوه خود اصرار دارند .
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران قوای امنیتی پاکستان را متهم می سازد که از عاملین حمله انتحاری روز چهارشنبه در ایران حمایت می کند.
قومندان سپاه پاسداران انقلاب ایران جنرال محمد علی جعفری در یک صحبت تلویزیونی روز شنبه اظهار داشت حکومت پاکستان به این گروه ضد انقلاب و تهدید به اسلام پناه داده است و این گروه از سوی قوای امنیتی پاکستان حمایت می شود.
جنرال جعفری افزود: اگر حکومت پاکستان این گروه را مجازات نکند ایران علیه این گروه داخل اقدام خواهد شد و هشدار داد چیزی که پاکستان خواهد دید عواقب این حمایتش از چنین گروه‌ها خواهد بود.
قومندان سپاه پاسداران همچنان عربستان سعودی و امارات متحده عرب را متهم ساخت که گویا به دستور امریکا و اسرائیل از قوای ضد انقلاب در منطقه حمایت می کنند.
نارندار مودی نخست وزیر هند هم صریحاً پاکستان را عامل حادثه تروریستی اخیر در کشمیر می داند.  او گفته است که در عقب این توطیه جیش محمد است که رهبری آن در پاکستان مخفی اند و از سوی استخبارات آن کشور حمایت می شوند  مودی هشدار داده است که به عاملان این حادثه جزای سخت داده خواهد شد.
حوادث تروریستی اخیر نشان داد که هراس افگنی بخشی از سیاست دولتی در پاکستان است  و سیاست هراس افگنانه این کشور که اکنون به یک سیاست رسمی تبدیل شده است دوست و دشمن را نمی شناسد اگر هند و افغانستان را با سلاح هراس افگنی تهدید می کند این اسلحه را علیه ایران نیز به کار می گیرد وبا حمایت از ایغور های چین ٬ از دولت این کشور نیز باج می گیرد . اگر ضرورت شود به روسیه و آسیای میانه نیز با حربه هراس افگنی حمله می کند. مشکل در این است که کشورهای منطقه از هراس افگنی تعریف واضح و یک سان ندارند .
در حالی که پاکستان تلاش دارد که با همسویی با کشور های چین و روسیه  به هدف های نشانی شده در سیاست خارجی وامنیتی خودش دست یابد ولی کشور های منطقه در مبارزه علیه تروریزم هم سویی ندارند .
این دو حمله اخیر نشان داد که اگر قدرت های بزرگ و کشورهای منطقه روی ثبات افغانستان به تفاهم نرسند  بار دیگر شبکه های تروریستی فعال می شوند و اهداف بزرگتری را نشانه می گیرند.  صائم

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.