30 جوزا 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

دومین نشست سفیران پروسه استانبول- قلب آسیا برگزارشد

دومین نشست سفیران پروسه استانبول- قلب آسیا برگزارشد

کابل باختر 29 جوزا دومین نشست سفیران پروسه استانبول- قلب آسیا...

دیدار معین سیاسی وزارت امور خارجه با سفیر سویدن

کابل باختر 29 جوزا ادریس زمان معین سیاسی وزارت امور خارجه...

بازگشت هفده طالب مسلح به روند صلح درننگرهار

بازگشت هفده طالب مسلح به روند صلح درننگرهار

شهرجلال اباد ۲۹ جوزا باختر هفده طالب مسلح درولایت ننگرهار دست...

Youtube Player

khantry design

اعلاناترئیس جمهور: تلاش حکومت این است که دهقان، باغدار و مالدار افغانستان احساس آرامش کنند

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر 29 حوت
محمد اشرف غنی رئیس‌جمهوری اسلامی افغانستان، امروز به استقبال از سال نو خورشیدی، یک اصله نهال را در صحن ارگ ریاست ‌جمهوری غرس کرد و حلول سال ۱۳۹۸ را به همه هموطنان تبریک گفت.
به اساس معلومات دفترمطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر، رئیس‌ جمهور  در حالیکه از سوی وزیر زراعت و مالداری و شمار دیگری از مقام بلند رتبۀ دولتی همراهی می شد، پس از غرس نهال گفت که امسال به فضل خداوند متعال نسبت به پنج سال گذشته مقدارریزش باران بی سابقه بود و این زمینه را فراهم می کند که تمام دهقانان، باغداران و دست اندرکاران عرصۀ زراعت، زندگی خوش و مرفه داشته باشند.
وی افزود: سال گذشته خشکسالی در بادغیس، فاریاب و جوزجان و ولایت های شمال باعث شد که مواشی مالداران ما تلف شود، اما امسال به فضل خداوند(ج) با بارش های وافر، مراتع سبز می شوند و زمینه کشت و کار بیشتر فراهم می شود.
رئیس جمهور تصریح کرد: برداشت ما این است که فیصدی رشد عمومی افغانستان حداقل دو در صد در سال جدید نسبت به سال های قبل بیشتر خواهد بود و این به معنای افزایش عوایدهر مؤلد زراعتی و مالداری است.
رئیس جمهور کشور به وزیر زراعت، شاروال و والی کابل و ریاست عمومی ارگان های محلی هدایت داد تا یک برنامۀ واضح حفظ و مراقبت را ترتیب کنند و وزارت های معارف و تحصیلات عالی مانند سرسبزی یی که در ارگ صورت گرفته است، مکاتب و پوهنتون ها را سرسبز کنند.
وی اضافه کرد: مانند جلغوزه، بالای بادام و پسته افغانستان نیز توجه صورت می گیرد و همچنان چوب کنر، پکتیا و خوست مورد توجه جدی ماست و ما باید از این سرمایه های عظیم به صورت پایدار استفاده کنیم.
رئیس جمهور با بیان اینکه هر درخت میوه دار، ارتباط ما را با دنیا فراهم می کند، گفت: تلاش حکومت این است که دهقان، باغدار و مالدار افغانستان احساس آرامش کنند.
رئیس جمهور ابراز امیدواری کرد که با مهار شدن آب‌ها و مدیریت جنگل و استفادۀ اساسی از تولیدات، افغانستان از یک کشور وارداتی به کشور صادراتی مبدل ‌شود.
رئیس جمهور در اخیر سخنانش با توجه به نقش زنان در بخش زراعت گفت که زنان در زمینۀ خشک کردن و بسته بندی محصولات زراعتی و آماده کردن آن برای صادرات نقش مهم دارند و بالای آنان توجه اساسی صورت خواهد گرفت.
سپس رئیس جمهور با شماری از سفرای کشورهای حوزۀ نوروز دیدار کرد و سال نو ۱۳۹۸ خورشیدی را به آنان تبریک گفت. نالان

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.