28 سنبله 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

مسایل منطقه یی محوربحث وزیر امور خارجه و سفیر آسترالیا

کابل ۲۷سنبله باختر صلاح الدین ربانی وزیر امور خارجه امروزبا جیف...

سمینار توضیحی پیرامون تطبیق کُدجزا پایان یافت

سمینار توضیحی پیرامون تطبیق کُدجزا پایان یافت

کابل باختر 27 سنبله سمینار عالی توضیحی و شناسایی چالشهای ...

مشاور امنیت ملی از بین بردن لانه های دشمن در بدخشان را متعهد شد

مشاور امنیت ملی از بین بردن لانه های دشمن در بدخشان را متعهد شد

فیض آباد 27 سنبله باختر مشاور امنیت ملی رییس جمهوری کشور...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتخلیلزاد: در کنار مذاکرات صلح، آمادگی برای انتخابات گرفته شود

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

واشنگتن – صدای امریکا – 29 ثور - باختر
زلمی خلیلزاد، نمایندۀ ویژه ایالات متحده امریکا در امور مصالحه افغانستان می‌گوید صلحی که منجر به ثبات و یافتن یک راه حل سیاسی برای پایان جنگ و خشونت‌ها در افغانستان شود، از اولویت‌های امریکا است.
خلیلزاد دیروز در یک سلسله پیام‌ها در تویتر گفته است که در کنار پیش‌برد گفت وگوهای صلح، آمادگی‌ها برای برگزاری یک انتخابات شفاف نیز برنامه‌ریزی شود.
او افزوده است: "شماری از صاحب‌نظران این روزها پرسش‌ها یی را مطرح کرده اند که برای امریکا در افغانستان چه اولویت دارد؟ صلحی که منجر به ثبات در آن کشور شود برای ما اولویت دارد".
خلیلزاد گفته: "اما خواستن صلح مانع افغان‎ها برای آمادگی برگزاری یک انتخابات با اعتبار نمی‌شود. باید به پیش برویم، همان‌گونه صلحی که افغان‌ها شایسته آن هستند را تعقیب می‌کنیم و باید برنامه‌ریزی انتخابات شفاف نیز به پیش‌رود".
انتخابات ریاست جمهوری افغانستان قرار است در ششم میزان ۱۳۹۸خورشیدی برگزار شود. در این انتخابات ۱۸ نامزد برای رقابت  ثبت نام کرده اند.
این در حالی است که هفته گذشته الیس ولز، معین وزارت امورخارجۀ امریکا در امور آسیای جنوبی و مرکزی در دیدارش با اشرف غنی ، رییس جمهور افغانستان در مورد پیشرفت‌ها در روند صلح، نتایج لویه جرگۀ مشورتی صلح و اهمیت برگزاری انتخابات ریاست جمهوری افغانستان در زمان تعیین شده آن بحث و گفت وگو کرد.
خانم ویلز که به هدف شرکت در مراسم گشایش "بررسی کمک‌های ملکی امریکا – افغانستان" به کابل سفر کرده بود ، در دیدار با اعضای کمیسیون‌های انتخاباتی روی برگزاری انتخابات شفاف و به موقع تاکید کرد.  فریده بابک

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.