26 میزان 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

Youtube Player

khantry design

اعلاناتافغانستان و پاکستان در مورد صلح گفت وگو می‌کنند

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل – صدای امریکا – 6 جوزا – باختر
مقام‌های بلندرتبه امنیتی افغانستان و پاکستان در هفته جاری، در مورد صلح افغانستان و مبارزه با تروریزم در اسلام آباد دیدار و گفت وگو خواهند کرد.
آژانس باختر به نقل از صدای امریکا گزارش داد که حمدالله محب، مشاور شورای امنیت ملی افغانستان، در راس هیئت افغان قرار خواهد داشت.
طارق آرین، سخنگوی شورای امنیت ملی افغانستان سفر  محب به پاکستان را تایید کرده است و گفته است که  محب به دعوت جنرال قمر جاوید باجوه، لوی درستیز پاکستان به اسلام آباد سفر خواهد کرد.
آرین دیروز در صفحه توییتر خود نوشت که مشاور شورای امنیت ملی افغانستان با مقام‌های پاکستانی در مورد مسایل مربوط به صلح، مبارزه با تروریزم و امنیت بحث خواهد کرد.
هارون چخانسوری، سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان نیز به خبرنگاران گفت که پس از نهایی شدن سفر هیئت افغان به پاکستان، جزییات آن با رسانه‌ها شریک خواهد شد.
چخانسوری افزود که دیپلمات‌های دو کشور روی تعیین تاریخ برای سفر محمد اشرف غنی ،رییس جمهوری اسلامی افغانستان به پاکستان نیز کار می‌کنند و به احتمال که  غنی، پس از عید به پاکستان سفر خواهد کرد.
این در حالیست که روزنامه پاکستانی "دیلی نیوز" به نقل از مقام‌های آن کشور، گزارش داده اند که هیئت افغان به رهبری  محب با هیئت پاکستانی به رهبری جنرال قمرجاوید باجوه، لوی درستیز اردوی آن کشور، ملاقات خواهد کرد.
بربنیاد این گزارش، مسعود اندرابی، سرپرست وزارت داخله افغانستان نیز جز هیئت افغان خواهد بود.
در گزارش "دیلی نیوز" به نقل از مقام‌های پاکستانی آمده است که  محمد اشرف غنی ،رییس جمهور  در ماه آینده میلادی به پاکستان سفر خواهد کرد.
مقام‌های افغان و پاکستانی پس از ماه نوامبر سال گذشته میلادی، نشست دوجانبه نداشته اند.
پیش از آن، هیئت‌های دو کشور تحت رهبری معاونان وزارت‌های امورخارجه،‌ در چارچوب پلان عمل افغانستان و پاکستان برای صلح و همبستگی با هم دیدار می‌کردند.
اما افغانستان این نشست‌ها را ادامه نداد و اعلام کرد که شاهد اقدامات عملی از جانب پاکستان نبوده است.
# فریده بابک

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.