27 اسد 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

شاروالی کابل: با آراسته ساختن شهر کابل می خواهیم یاد جشن های سابق را زنده کنم

شاروالی کابل: با آراسته ساختن شهر کابل می خواهیم یاد جشن های سابق را زنده کنم

کابل باختر 27 اسد شاروالی کابل به استقبال صدمین سالگرد جشن...

حامد کرزی حمله تروریستی بر مراسم عروسی در ناحیه ششم را تقبیح کرد

حامد کرزی حمله تروریستی بر مراسم عروسی در ناحیه ششم را تقبیح کرد

کابل باختر 27 اسد حامد کرزی رییس جمهوری پیشین حمله تروریستی...

مسجد جوارمقبره امیرعبدالرحمان خان درکابل پس ازبازسازی افتتاح شد

مسجد جوارمقبره امیرعبدالرحمان خان درکابل پس ازبازسازی افتتاح شد

کابل ۲۷ اسد باختر به پیشواز صدمین سالگرد استقلال امروز مسجد...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتمحمد اشرف غنی رییس جمهور: هیچ کس ورزش افغانستان را سیاسی، قومی و سمتی ساخته نمی تواند

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل 6 سرطان باختر
محمد اشرف غنی رییس ‌جمهوری اسلامی افغانستان دیروز با اعضای تیم ملی فوتسال افغانستان و گروه بایسکل سواران راه لاجورد دیدار کرد و از تلاش ها و قهرمانی های آنان قدردانی کرد.
به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر،در این دیدار، ابتدا عبدالرزاق ممرک سرمربی تیم ملی فوتسال افغانستان صحبت کرد وبا تشکر از توجه و حمایت رییس جمهور از ورزشکاران گفت که ما مانند سربازان کشور در سنگر ورزش قرار داریم و همانگونه که نیروهای امنیتی و دفاعی ما از شرف و عزت این خاک دفاع می کنند، ما نیز غیرت و شجاعت افغانی را در میدان های ورزشی به نمایش می گذاریم.
ممرک افزود که تماس تیلفونی رییس جمهور برای ما انرژی روحی و روانی بخشید و به همین سبب در مسابقات جام آسیایی فوتسال به ویژه مسابقه با تیم ملی فوتسال جاپان خوب درخشیدیم. وی خواهان توجه بیشتر به تیم ملی فوتسال کشور و اعمار جمنازیوم ورزشی برای این تیم گردید.
بعداً صدیق جامی سرمربی گروه بایسکل سواران راه لاجورد صحبت کردو گفت که به منظور حمایت از راه لاجورد توانستیم با بایسکل های خویش به ترکیه، ترکمنستان، آذربایجان و گرجستان، رکاب بزنیم و پیام دوستی ملت افغانستان را به آنان برسانیم.
وی خاطرنشان کرد که گروه بایسکل سواران راه لاجورد در مدت پنج روز توانستند این مسیر را که به طول ۴۱۲۴ کیلومتر می باشد، از ولایت هرات طی کند.
سپس رییس جمهور غنی صحبت کردو گفت: امروز برای من یک روز خاص است که نسل نو و امید و مثال آینده برای نسل جوان افغانستان را می بینم.
وی خطاب به بازیکنان تیم ملی فوتسال کشور گفت که من مسابقه شما را با تیم ملی فوتسال جاپان تماشا کردم، هماهنگی و کنترول تان در میدان قابل قدر بود و از اینکه بیرق افغانستان را به اهتزاز در آوردید، برای همه ما افتخار بخشیدید. 
رییس جمهور گفت که شما عنعنۀ چندهزار ساله را زنده ساختید و ثابت کردید که افغانستان نقطۀ وصل و چهارراه آسیا است و ما تنها روابط تجارتی نداریم، بلکه روابط احساسی و عاطفی نیز با کشورهای منطقه داریم.
رییس جمهور تصریح کرد : هیچ کس ورزش افغانستان را سیاسی، قومی و سمتی ساخته نمی تواند و ورزش و ورزشکاران ما افتخار تمام ملت هستند.
رییس جمهور گفت که افزون براعمار جمنازیوم ورزشی برای تیم ملی فوتسال کشور، کار ساخت مجتمع ها در ۲۴ ولایت کشور مانند قصر سلام خانه جریان دارد و هر کدام این ساختمان ها در حقیقت جمنازیوم ورزشی نیز خواهد بود.
در اخیر این دیدار مربی تیم ملی فوتسال کشور و شماری از مسوولان ریاست تربیت بدنی و ورزش، پیراهن تیم ملی فوتسال و یک قاب تابلو به مناسبت صدمین سالروز استرداد استقلال کشور و همچنان سرگروه بایسکل سواران، یک بایسکل را که توسط آن مسیر راه لاجورد پیموده بودند، به عنوان هدیه به رییس جمهور غنی تقدیم کردند. ماری

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.