02 دلو 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

رؤسای جمهور افغانستان و امریکا دیدار کردند

رؤسای جمهور افغانستان و امریکا دیدار کردند

کابل / 2 دلو/ باختر محمد اشرف غنی رییس جمهوری اسلامی...

پیکر جوان شیر حیدری به خاک سپرده شد

پیکر جوان شیر حیدری به خاک سپرده شد

کابل/ 2 دلو/ باختر پیکر جوان شیر حیدری رییس اتحادیه سینماگران...

نخستین تولی اردوی محلی در ازره ایجاد شد

نخستین تولی اردوی محلی در ازره ایجاد شد

پل علم /۲دلو/ باختر یک تولی اردوی محلی درولسوالی ازره لوگر...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتمحمد اشرف غنی رییس جمهوری: مبارزه با فساد کار یک فرد نه، بلکه کار دولت و تمام جامعه است

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر 20 سرطان
محمد اشرف غنی رییس‌ جمهوری اسلامی افغانستان روز گذشته در پنجمین کنفرانس سالانه اتحادیه اروپا پیرامون مبارزه علیه فساد تحت عنوان "حرکت به سوی صلح، فرصت برای حسابدهی" اشتراک و سخنرانی کرد.
به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر، در این مراسم که در قصر چهارچنار ارگ برگزار شد، بانوی اول کشور، شماری از اعضای کابینه، سفرا و نمایندگان کوردیپلماتیک مقیم کابل حضور داشتند، ابتدا پییر مایودین سفیر اتحادیۀ اروپا در افغانستان، صحبت کرد.
سفیر اتحادیه اروپا گفت: امروز ما می خواهیم توجه خود را به نقش مبارزه با فساد  قبل از توافقنامۀ صلح، در جریان آن و بعد از آن متمرکز کنیم. وی تاکید کرد که هر دو روند صلح و انتخابات در مطابقت به جدول زمانی تعیین شده، باید به گونۀ موازی به پیش برود.
محمد اشرف غنی رییس جمهوری صحبت کرد و با تشکر از کمک‌های بی شائبه اتحادیه اروپا به افغانستان و تاکید این نهاد به ارزش‌های دموکراسی و به خصوص انتخابات ابراز امتنان کرد و گفت که انتخابات باید بدون شک و شبهه برگزار شود.
رییس جمهوری گفت: امروز برای صلح آمادگی می گیریم و کشور ما باید فرصت را به خاطر برقراری صلح از دست ندهد. وی در خصوص قیمت جنگ گفت که بر اساس گزارش بانک جهانی، از کودتای هفت ثور تا روند بن، افغانستان ۲۴۰ میلیارد دالر خساره دیده است و در ۱۸ سال گذشته، ما همه‌روزه قیمت جنگ را می پردازیم.
رییس جمهوری کشور خاطرنشان کرد که تصامیم ما در مسیر صلح، بیانگر این‌است که ما قیمت جنگ را می دانیم و این قیمت را مردم افغانستان می پردازد.
رییس جمهوری با اشاره به حمله تروریستی چند روز پیش در ولایت غزنی، گفت که حمله بالای کودکان، حمله بالای انسانیت است و از تعهد مردم افغانستان و به ویژه نیروهای امنیتی و دفاعی کشور به نظام و قانون اساسی، امتنان کرد.
محمد اشرف غنی رییس جمهوری با اشاره بر اینکه ما به خاطر آغاز گفت و گو های همه جانبه تمام مشکل ها و پیش شرط‌ها را برداشتیم، گفت: راهکار من، راهکار صلح است، این وطن صلح می خواهد و ما صلح را می آوریم.
محمد اشرف غنی تصریح کرد که در ۱۸ سال گذشته شرایط مساعد برای صلح وجود نداشت، اما اکنون زمان برای برقراری صلح آماده شده است و باید از آن استفاده اعظمی کنیم. وی تاکید کرد که عقب رفتن برای ملت ما نه قابل قبول است و نه ممکن می باشد.
رییس جمهوری گفت که در چهل سال گذشته برای بار اول ما ثابت کردیم که آتش‌بس خواب و خیال نیست، بلکه واقعیت است و مذاکرات هدفمند باید بین دولت و طالبان صورت گیرد و باید به قوۀ عقلانیت مشکل ها را حل کنیم و اراده و نیت نیز در این امر مهم است.
محمد اشرف غنی رییس جمهوری با تاکید بر اینکه اساس واضح در برابر فساد گذاشته شده است، گفت که مبارزه با فساد کار یک فرد نیست، بلکه کار دولت و تمام جامعه است.
وی افزود که فلسفه سیاسی افغانستان بر اساس عدالت استوار است، بدون عدالت زراعت، صنعت، تجارت و قوای امنیتی و دفاعی و در مجموع حکومتداری صورت گرفته نمی تواند.#ماری

Last modified on پنجشنبه ، 20 سرطان 1398 ، 08:58

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.