رییس جمهور خطاب به اولین کاروان حجاج: این وظیفه دینی، وجدانی و ملی ما است که تسهیلات را برای شما فراهم کنیم

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر 20 سرطان
محمد اشرف غنی رییس جمهوری اسلامی افغانستان شب گذشته با اولین کاروان حجاج که امسال عازم بیت الله شریف شدند، دیدار و خدا حافظی کرد.
به اساس معلومات دفترمطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر، در این دیدار که در میدان هوایی بین المللی حامد کرزی انجام شد، ابتدا مولوی عبدالحکیم منیب سرپرست وزارت حج و اوقاف صحبت کرد و از توجه خاص رییس جمهوری به حجاج افغانستان ابراز امتنان کرد و گفت که برای حجاج افغانی که امسال به بیت الله شریف می روند، تمام سهولت های لازم فراهم شده است.
وی افزود که در نخستین پرواز ۳۴۰ تن از حجاج انتقال می شوند و افراد آموزش دیده به خاطر آماده کردن مکان های بودوباش و فراهم آوری سایر سهولت ها به حجاج، قبلاً به عربستان سعودی فرستاده شده و مصروف خدمات برای حجاج اند.
منیب گفت که امسال در اثر اقدامات و سهولت هایی که برای حجاج فراهم شده است، آنان در مقایسه به ۱۸ سال گذشته، مشکلات و شکایات نخواهند داشت. وی برای حجاج آرزوی سفر خوش کرد و از آنان خواست که برای تامین صلح و ثبات در افغانستان دعا کنند.
سپس حاجی عصمت الله به نمایندگی از حجاج صحبت کرد و از رییس جمهور به  خاطر ایجاد سهولت های زیاد به حجاج و دستآوردهای وی در عرصه های مختلف، تشکر کرد و گفت که در اثر هدایات رییس جمهور و اقدامات مسوولان مربوط، با گذشت هر سال توجه و سهولت ها برای حجاج افغان بیشتر می شود.
متعاقباً رییس جمهوری صحبت کرد و با تبریکی به حجاجی که عازم بیت الله شریف می شوند، گفت: شما خوشبخت هستید که توفیق ادای فریضه حج رکن پنجم دین مبین اسلام را دریافت کرده اید. این سفر مبارک و خاطره های خوش آن تا پایان زندگی در یاد شما خواهد ماند.
رییس جمهور کشور گفت که به عظمت دین مبین اسلام در مراسم حج نگاه کنید که مسلمانان تمام جهان بدون کدام تفاوت به عبادت خالق شان مصروف اند. وی همچنان از مسوولان مربوط به خاطر این که تمام تسهیلات لازم و خدمات را برای حجاج فراهم کرده اند، ابراز امنتان کرد.
رییس جمهور کشور از حجاج خواست که در مراسم حج به خصوص در مقام ابراهیم، به روح شهدای کشور و صحت یابی مجروحان، برقراری صلح، ثبات، آبادی، وحدت ملی و ترقی افغانستان و پایان جنگ تحمیلی بر کشور ما و دیگر ممالک اسلامی و همچنان احیای عظمت اسلامی ما، دعا کنند.
رییس جمهوری خطاب به حجاج افغان گفت : این وظیفه دینی، وجدانی و ملی ما است که تسهیلات را برای شما فراهم کنیم و آرزو دارم که مراسم فریضۀ حج را با اطمینان خاطر و بدون کدام مشکل به جا آورید و در بازگشت تان از این مراسم، دوباره به خدمت تان خواهم آمد.فهیم

Last modified on ???? ، 21 ????? 1398 ، 18:57
back to top