22 میزان 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

حمله های هوایی به افراد ملکی در بدخشان آسیب وارد کرد

حمله های هوایی به افراد ملکی در بدخشان آسیب وارد کرد

فیض آباد/ ۲۲ میزان/ باختر باشندگان وردوج بدخشان مدعی اند که...

 ده طالب مسلح در هلمند کشته شدند

ده طالب مسلح در هلمند کشته شدند

شهرلشکرگاه ۲۲ میزان باختر ده طالب مسلح درحمله های نظامیان در...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتشورای عالی ستره محکمه جلسه کرد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل۲۴ سرطان باختر
شورای عالی ستره محکمه امروز به ریاست قانونپوه سید یوسف حلیم رییس ستره محکمه تشکیل جلسه داد .
به اساس معلومات یاست نشرات ستره محکمه به آّژانس باختر: شورا نخست گزارش ریاست تعلیمات قضایی پیرامون آماد گی ها به خاطر امتحان کانکور ستاژ قضایی  را که قرار است به تاریخ 28 سرطان به همکاری اداره ملی کانکور امتحانات اخذ شود ، استماع کرد . بر اساس گزارش ارائه شد متقاضیان به گونه حضوری و بااستفاده از سهولت انلاین ثبت نام می شوند و چگونگی اخذ امتحان و اعلان نتایج آنان با حضور ناظران قوه قضائیه و سایر نهاد ها به شمول جامعه مدنی صورت می گیرد ، شورا  به منظور تفکیک ، تشخیص و شناسایی شاملان کانکور در صحنه امتحان وقبل ازامتحان و تامین شفافیت بیشر،  درمورد اتخاذ تدلابیر لازم به امریت عمومی اداری قوه قضائیه هد ایت لازم صادرکرد .
بعد راجع به استهدائیه د افغانستان بانک مبنی بر اینکه ظرفیت و توانایی کافی برای تحت قیمومیت قراردادن ملکیت های غیرمنقول متنازع فیه را ندارد و نیز به هدف ایجاد رویه واحد در زمینه ،  با لغو دو مصوبه موخرالتاریخ و تاکید بر تطبیق دو مصوبه قبلی شورای عالی ،  تصمیم  لازم اتخاذ کرد .
به دنبال آن شش تقاضا یتجدید نظر مدنی میان اشخاص مورد رسید گی قرارگرفته ، ازجمله  سه تقاضا بنابر وجود شایبه حقوق عامه درمدعا بها ، درپرتو شرایط مندرج حکم ماده 482 قانون اصول محاکمات مدنی لغووهدایت داده شد تا موضوع رسماً به ریاست عمومی قضایای دولت ارجاع شود .
در ادامه جلسه یکعده از تقاضا های تبدیلی محکمه در قضایای مدنی و جزایی و ارتقای درجه کادر قضایی قضات مورد غور قرارگرفت و همچنان بر اساس تقاضای اداره لوی څارنوالی صلاحیت رسیده گی به 65 دوسیه جزایی به محاکم استیناف ولایت های دایکندی ،پکتیکا ، نورستان ، خوست و قندهار تفویض شد. نالان

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.