رییس اجراییه کشور از جریان کار بازسازی و اعمار مجدد بالاحصار کابل دیدار کرد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر ۲۸ سرطان
داکتر عبدالله عبدالله رییس اجراییه کشور، دیروز از جریان کار بازسازی و اعمار مجدد بنای تاریخی بالاحصار کابل که توسط بنیاد فرهنگی و شبکه توسعه آغاخان به پیش برده می‌شود دیدار کرد.
به اساس معلومات دفترمطبوعاتی ریاست اجراییه به آژانس باختر: داکتر عبدالله عبدالله از تمام بخش‌های این بالاحصار تاریخی دیدار کرد و با سپاس‌گزاری از بنیاد فرهنگی و شبکه توسعه آغاخان در افغانستان که در راستای بازسازی، استحکام، مرمت‌ کاری و اعمار بناهایی تاریخی در کشور کارهای ارزشمندی کرده‌اند، گفت که بالاحصار، این دژ کهن‌سال، اهمیت تاریخی و فرهنگی فراوان دارد و با وجودی که از گزند روزگار در امان نماند و آسیب فراوان دیده است، اما مردم افغانستان مصمم اند که این نماد تاریخی دوباره بازسازی شود.
رییس اجراییه همچنان علاوه کرد که کار بنیاد آغاخان از یک‌طرف فرهنگ و تاریخ کشور را احیا می‌کند و از سوی دیگر در رشد اقتصاد کشور و اقتصاد محل نقش بنیادی ایفا می‌نماید و به این این اساس از والا حضرت آغاخان و مسوولان بخش افغانستان این نهاد تشکر و قدردانی کرد.
رییس اجراییه همچنان از کشور آلمان برای تمویل این برنامه تشکر کرد.
مسوولان و کارمندان بنیاد با تشکر از تشریف آوری رییس اجراییه و دیدن از جریان کار علاوه کردند که تمجید و قدردانی مسوولان حکومت از این برنامه‌ها آنان را در پیشبرد حرفه یی و موفقانه کار کمک می‌ کند.
قابل تذکر است که بنیاد فرهنگی آغاخان بعد از امضای تفاهم‌نامه‌ یی با حکومت افغانستان به بازسازی، ترمیم و اعمار مجدد بالاحصار کابل اقدام کرد و این برنامه بزرگ در سالیان آینده تکمیل و به بهره‌برداری سپرده خواهد شد. احمد ضیا احمدی

Last modified on ???? ، 28 ????? 1398 ، 11:10
back to top