19 قوس 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

Youtube Player

khantry design

اعلاناتافغانستان و امریکا به همکاری‌های مشترک نظامی ادامه می‌دهند

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل 29 سرطان  باختر
داکتر عبدالله عبدالله رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان امروز با جنرال کینت فرانک مکنزی قومندان ستاد قومندانی مرکزی ایالات متحده (سنت‌کام) در حالی‌که سفیر ایالات متحده و جنرال میلر قومندان عمومی ناتو و حمایت قاطع در افغانستان وی را همراهی می‌کردند در دفتر کارش در قصر سپیدار ملاقات کرد.
در این دیدار رییس اجراییه کشور تشریف آوری جنرال مکنزی را به افغانستان خیر مقدم گفت و آن را نشانه دوستی و همکاری‌ مشترک نظامیان دو کشور برای مبارزه با دشمنان و تهدیدهای مشترک خواند.
رییس اجراییه از همکاری‌ها و قربانی‌های ایالات متحده امریکا در افغانستان در مبارزه با دهشت‌افگنی و احیای بخش های گوناگون زندگی اقتصادی و اجتماعی  تشکر و قدردانی کرد.
رییس اجراییه همچنان علاوه کرد که قوای مسلح افغانستان در مرحله کنونی مسوولیت دفاع از افغانستان و مبارزه با هراس‌افگنان را به عهده دارد و از حمایت نیروهای حمایت قاطع در بخش‌های مورد نیاز نیز برخوردار است.
رییس اجراییه گفت که طالبان و هراس فگنان در عملی‌ کردن طرح‌ها و برنامه‌های خویش برای تصرف اراضی بیش‌تر و مراکز ولایت‌ها نه تنها ناکام شدند بل‌که متحمل تلفات و خسارات جدی نیز گردیدند.
رییس اجراییه در صحبت‌های خود به موضوع رسیدگی و پرداختن به پناه‌گاه‌های امن دهشت‌افگنان در جنگ افغانستان نیز پرداخت و خواهان توجه دوستان و متحدان بین‌المللی به این قضیه شد.
جنرال مکنزی با تشکر وقدردانی از رییس اجراییه به خاطر یادآوری از قربانی‌های ارتش امریکا در افغانستان در امر مبارزه با هراس افگنی گفت که او نیز در افغانستان ایفای وظیفه و خدمت کرده است و از قربانی‌های قوای مسلح افغانستان در مبارزه با دشمن مشترک قدردانی می‌کند.
مکنزی از پیش‌رفت و ارتقای ظرفیت و توانایی‌های رزمی قوای مسلح افغانستان ابراز رضایت و خرسندی کرد و از ادامه همکاری‌های ارتش ایالات متحده امریکا با قوای مسلح افغانستان اطمینان داد.
در این دیدار دو طرف همچنان در باره مذاکرات صلح، برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و مسایل منطقه‌یی بحث و تبادل نظر کردند. ماری

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.