21 ????? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

نشستی به منظورحل مشکل ترانسپورت شهری برگزارشد

نشستی به منظورحل مشکل ترانسپورت شهری برگزارشد

کابل /20 سرطان /باختر وزارت ترانسپورت نشست مشترکی بااداره های ذیرط...

انفجاری درارزگان جان یک کودک را  گرفت

انفجاری درارزگان جان یک کودک را گرفت

ترینکوت /20 سرطان /باختر انفجاریک سرگلولۀ هاوان عصر امروز جان یک...

امریکا مقام بلندپایه چینی را به اتهام سرکوب اویغوران تحریم کرد

امریکا مقام بلندپایه چینی را به اتهام سرکوب اویغوران تحریم کرد

واشنگتن/ بی بی سی / ۲۰ سرطان/باختر امریکا علیه گروهی از...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

رییس جمهور: هدف ما فراهم کردن ملکیت مطمین برای هر زن و مرد افغان و ایجاد ساحه های پلانی است

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل ۳۰سرطان باختر
محمد اشرف غنی رییس ‌جمهوری اسلامی افغانستان، امروز در سمپوزیم بین المللی شهری اشتراک و سخنرانی کرد.
به اساس معلومات دفترمطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر٬ در این سمپوزیم که در قصر سلام‌خانۀ ارگ برگزار شد، رییس جمهور غنی گفت که قانون از یک طرف از بهترین هدیه های دنیا است، اما وقتی که وضاحت نداشته باشد، بدتر از آن پدیدۀ دیگری وجود ندارد.
وی افزود که قانون در خصوص فقرا به ویژه فقرای شهری و خانم ها در گذشته نه تنها در افغانستان بلکه در تمام دنیا بی تفاوت بوده است. بعد از این قوانین و دولت افغانستان، بینا و شنوا و شاروالی ها کارکن خواهند بود.
رییس جمهور کشور خاطرنشان کرد که میلیاردها دالر در این کشور آمد، چون دیدگاه روشن وجود نداشت، به عوض این که شهرها را مرکز تحرک و زندگی بسازد، آن ها را به مراکز محرومیت مبدل کردند. این عصر بی تفاوتی به انجام می رسد و این دولت پاسخگو خواهد بود و وزارت شهرسازی و اراضی و شاروالی ها در خدمت مردم قرار خواهند داشت.
رییس جمهور گفت که هدف ما فراهم کردن ملکیت مطمئن برای هر زن و مرد افغان و ایجاد ساحه های پلانی است و ضرورت است که پلان ها و قوانین ساخته شده، تطبیق شود.
رییس جمهور با بیان اینکه غاصبین یک میلیون جریب زمین عامه و دولتی را غصب کرده بودند، گفت که غصب در قانون جرم است، 13 هزار غاصب تشخیص شده اند و حق مردم را به توکل خدا از آنان می گیریم. 
وی از زحمات کارمندان "یو ان هبیتات" تشکر کرده، گفت: ما بحیث شهروندان، باید مسوولیت شهروندی خود را ایفا نمائیم و باید زمینۀ بعضی از فیصله ها را در سطح گذر و نواحی فراهم کنیم که  تصمیم گیری ها ساده شود.
رییس جمهور کشور با اشاره به حمله تروریستی روز گذشته در دروازۀ ورودی پوهنتون کابل، گفت: "حمله بالای پوهنتون ها، اطفال، مکاتب، مساجد، شفاخانه ها و افراد ملکی، حمله بالای تمدن، دین و عزت ملی ماست و هر کسی که مسوولیت آن را می گیرد، خاین ملی، فاسق، فاجر و از اسلام بی خبر است."
رییس جمهور تصریح کرد: صلح هدف ماست، خشونت راه ایجاد همدیگر پذیری نیست. وی از فداکارهای نیروهای امنیتی ابراز سپاس کرده، گفت که تمام منسوبان قوای امنیتی و دفاعی افغانستان به این وطن عشق عظیم دارند و قربانی روزانه شان نمایانگر این است که ما یک ملت واحد و متحد هستیم و به زور و جبر تسلیم نمی شویم.
رییس جمهور غنی در اخیر سخنانش گفت که ما از طالبان سند تسلیمی نخواسته ایم، بلکه مذاکره آبرومندانه برای صلح پایدار در افغانستان خواسته ایم، آن ها باید قبول کنند که با افغان های طرف هستند که ارادۀ راسخ برای صلح دارند.
در این مراسم محمد جواد پیکار سرپرست وزارت شهرسازی و اراضی نیز صحبت کرد و گفت که هم اکنون ساحات غیر رسمی شهری در حال تبدیل شدن به بهترین ساحات رهایشی شهری است.
وی افزود: وزارت شهرسازی در هماهنگی با ادارات کلیدی شهری در کابل و هشت شهر دیگر، در حدود ۶۰۰ هزار منزل را سروی و ثبت کرده است و سروی به یک میلیون خواهد رسید.
پیکار گفت که قرار است به دوام توزیع سند ملکیت در سمپوزیم امروزی، برای ۱۰ هزار خانۀ غیر رسمی و غیر پلانی شهر کابل اسناد ملکیت توزیع شود و این اسناد همه اشتراکی است یعنی نام زوجین در آن تسجیل شده است.
بعد میمونه محمد شریف رییس اجرائیوی مؤسسه یو، ان هبیتات صحبت کرده، گفت که افغانستان به عنوان مهمترین کشور در برنامه های دفتر یو ان هبیتات جای دارد که بیش از ۱۵۰۰ کارمند آن در بسیاری از شهرهای این کشور فعالیت دارند و این نهاد در بیشتر از دو دهه، شریک استراتیژیک مردم و نهادهای دیگر در سطح شهرها و قریه ها بوده است.
خانم فرحت یکتن از مستفید شوندگان برنامه ثبت ساحات غیر پلانی، گفت: خوشحالیم که حکومت زمینه توانمندی را برای ما زنان فراهم کرد و تحفه یی که رییس جمهور برای ما داده این‌ است که ما زنان را شریک منزل ساخته است و با دریافت سند ملکیت، این حس را داریم که مالک ملکیت های خود شده ایم.

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.