صلح با امریکایی ها جنگ با افغانان معنای جهاد طالبان

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر/ ۳۰/سرطان
طومارصلح افغانستان طولانی و تواندر تو است به مشکل می توان سرنخ آن رایافت منها که بازیگران منطقه یی درک کنندکه بی ثباتی درافغانستان، بی ثباتی درمنطقه وجهان است .
افغانستان سال هاست دربحران می باشد که سرنخ آن به دست دیگران است شوربختانه آنانی که درمسیر این بازی دلقک شده اند، افغانان اند که دهه هاست برطبل دیگران کوفته اند افغانستان راویران و مردم آن را ماتم دار کرده اند.
بنابه گزارش ها، داکترزلمی خلیل زاد نماینده خاص وزارت خارجه امریکا درامور صلح آمادگی دارد تا روند هفتمین دور مذاکرات با طالبان را ادامه دهد .
سرگردانی خلیلزاد به کشور ها نشان می دهد مساله صلح درافغانستان تودرتو است و کلاف آن تا هنوز سردرگم می باشد اما آنچه از لابه لای گفته های سیاست پردازان و مقام های ارشد حکومتی دررسانه ها نشرمی شود ، دو موضوع را روشن می کند. یک این که تاهنوز سیاست پردازان درکشور نمی دانندکه درمذاکرات امریکا و طالبان چه گذشته است و چه می گذرد و دوم این که تاهنوز میان سیاست پردازان کشور و مقام های ارشد دراین مورد خط فکری واحد وجود ندارد، این موضوع سبب شده است تا بازیگران منطقه یی از آن سود گیرند ومقامات ارشد حکومتی، نهادهای مدنی، احزاب سیاسی رهبران تنظیم ها با هم کلاویز شوند و فرصت را از دست بدهند.
دربحث ها پیوسته برصلح تاکید می شود اما هرگز گفته نمی شود راهکار برای صلح چیست ، صلح چگونه از سفرپرازسنگلاخ فکری عبور کند درچنین وضعیت هم بازی گران منطقه یی سود جویی می کنند و هم مخالفان سیاسی .
ازبخت بد افغانان وضعیت درمنطقه و فرا منطقه نیز بهتر از داخل نیست به گزارش رسانه ها، رییس کمیته قضایی سنا امریکا گفته است: امریکا باید تسلیم خواست های طالبان نشود.
جنرال مک کنیزی: امریکا به همکاری خود با نیروهای دفاعی و امنیتی افغان ادامه دهد .
سرمنشی ناتو: ناتو همزمان با امریکا از افغانستان خارج می شود بازهم سرمنشی ناتو: امریکا و متحدان این کشور صرفاَ برای خروج نظامیان خارجی از افغانستان وارد مذاکره نشدند، اعلامیه وزارت خارجه امریکا ،روسیه وچین به این باور اندکه پاکستان درروند صلح افغانستان نقش عمده دارد.
رسانه های امریکایی ترامپ از عمران خان بخواهد که طالبان آتش بس را قبول کنند. این ها همه  برگی از خوار است که ارائه شد. ختم/ نالان

Last modified on ?????? ، 31 ????? 1398 ، 04:08
back to top